خانه / همه مطالب / طراحی سایت / وردپرس / حذف پوشه tmp و اضافات در هاست ها

حذف پوشه tmp و اضافات در هاست ها

حذف پوشه tmp و اضافات در هاست ها

 

حذف پوشه tmp و اضافات در هاست ها

طراحی سایت  : جالب است بدانید مواردی در هاست وجود دارد ک شما خبر ندارید ، مرتبط هاست شما پر میشود و تصور شما این است که عکس ها و موارد دیگر باعث پر شدن هاست شده اما بدانید ک در اشتباهید و یک خبر خوب : شما بزودی قسمت زیادی از هاستتان را خالی خواهید کرد و شگفت زده خواهید شد .

اول باید بدانید ک در هاست شما یک گزینه به نام سطل زباله وجود دارد وقتی شما فایلی پاک میکنید اگر تیک آن را زده باشید به سطل زباله رفته و در حقیقت پاک نمیشود . به مدیریت هاست خود بروید  و بر روی view trash کلیک کرده و سپس موارد ان را پاک کنید

 

اکنون جهت مشاهده میزان فضای استفاده شده در Cpanel میتوانید پس از ورود به کنترل پنل از کادر Files گزینه Disk Space Usage را انتخاب نمایید

حذف پوشه tmp و اضافات در هاست ها

مواردی که معمولا حجم زیادی به خود اختصاص می دهند :

 

 

۱- فایل error_log در public_html یا هر پوشه دیگری که در آن اسکریپت نصب است .این فایل خطاهای موقت مربوط به اسکریپت را در خود نگهداری می کند و بصورت خودکار ایجاد میشود . حذف آن موردی ندارد .

۲- پوشه tmp که در home directory هاست (یک مسیر بالاتر از public_html) قرار دارد و اطلاعات مربوط به آمار سایت را در خود نگهداری می کند . حذف محتویات داخل این پوشه نیز موردی ندارد.

۳- ممکن است زمانی از هاستتان full backup تهیه کرده باشید . فول بکاپ سی پنل با پسوند .tar.gz بوده و درhome directory هاست (یک مسیر بالاتر از public_html) قرار دارد . اگر فایل بکاپ را نیاز ندارید می توانید آن را پاک کنید .

نکته :
اگر با حذف این موارد باز هم فضای مصرفی هاست شما بالا بود میتوانید پوشه های روی هاست را که مربوط به نرم افزار سایت شما میباشد ، بررسی کنید .
در پایین صفحه با انتخاب گزینه disk usage فضای مصرفی بر اساس میزان مصرف از بیشترین به کمترین نمایش داده میشود و با زدن علامت + کنار هر مورد میتوانید اطلاعات بیشتر در مورد زیر مجموعه های آن به دست آورید .

نکته : در برخی موارد ممکن است در فضاهای مصرفی بخشی به نام Other Usage داشته باشید ، این بخش عموما وقتی اضافه میشود که یکی از نرم افزارهایی که روی هاست نصب دارید و یا بخشی از آن اجرای ناقص داشته باشند. جهت حذف این فضای اضافی مصرف شده باید یک درخواست پشتیبانی هاست ارسال کنید

همچنین ببینید

حل مشکل ساعت و زمان وردپرس

حل مشکل ساعت و زمان وردپرس سرویس طراحی سایت مجله فارسی پرمگ : بعضی از …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A