خانه / همه مطالب / سرگرمی / دو کلمه حرف حساب / کار خیر و با ارزش حاج قنبر ۸۸ ساله

کار خیر و با ارزش حاج قنبر ۸۸ ساله

کار خیر و با ارزش حاج قنبر ۸۸ ساله

سرویس دو کلام حرف حساب مجله فارسی پرمگ : توی جامعه ما تا یک اتفاق بد می افته همه بسیج میشن و خبر رو منتشر میکنن ، اما چقدر خوبه به همون نسبتا خبر های خوب رو هم منتشر کنیم .. کار حاج قنبر قصه ی ما اینقدر با ارزش هست که باید منتشر کرد .. کاش همه مسئولین مثل حاج قنبر بودند.

حاج قنبر ۸۸ ساله است. این روزها سراغش را باید در حوالی خیابان شریعتی و شهید رجایی و دهیار منطقه ۱۸ گرفت. یک گاری دستی دارد که با آن سیمان و کاشی و ماسه و ابزار بنایی را از این کوچه و به آن کوچه حمل می‌کند.

ساخت پل برای جوی آب
خودش می‌گوید: در این محله جوی آب بزرگ که پل نداشته باشد زیاد داریم و عبور و مرور کهنسالان و معلولان و جانبازان سخت است. به همین دلیل تصمیم گرفتم کار ساخت پل را شروع کنم. خدا را شکر حالا این مشکل در بسیاری از کوچه و خیابان‌های محل رفع شده است.

هر روز در کوچه و پس‌کوچه‌های محل گشت می‌زند و هرجا نیاز به پل داشته باشد آستین بالا می‌زند و خودش پل درست می‌کند. می‌گوید: اوایل خودم سیمان و ماسه تهیه می‌کردم و حالا اهالی هم کمکم می‌کنند.

کار خیر و با ارزش حاج قنبر 88 ساله

او تا کنون ۵۰ پل ساخته است

او تا امروز ۵۰ پل در حوالی خیابان‌های شهید رجایی و شریعتی ساخته است. می‌گوید: مشکل اهالی، مشکل من است و هر کاری از دستم بر بیاید انجام می‌دهم.

سخنان دختر حاج قنبر زحمت کش

فاطمه شیرخانلو از پدر می‌گوید: هر بار از خانه بیرون می‌رود نگران می‌شویم. او یک‌بار هم سکته کرده است، اما با عشق و علاقه کار می‌کند. خیلی وقت‌ها کنار پل‌های ساخته‌شده‌اش می‌ایستد تا سیمان خشک شود و هدر نرود.

دغدغه بنایی حتی در سفر کربلا

او از سفر کربلای حاج قنبر می‌گوید که آنجا هم دغدغه کار بنایی داشت و هرکاری از دستش برمی‌آمد انجام می‌داد. می‌گوید قبل از این کار، قرآن‌های مساجد را جمع و در خانه آنها را صحافی می‌کرد تا مانند روز اول نو شوند.

همچنین ببینید

عکس بنز 5 میلیاردی در تهران - چه کسی میخرد ؟

عکس بنز ۵ میلیاردی در تهران – چه کسی میخرد ؟

عکس بنز ۵ میلیاردی در تهران – چه کسی میخرد ؟ به نظر شما چه …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A