خانه / همه مطالب / سرگرمی / دو کلمه حرف حساب / کار خیر و با ارزش حاج قنبر ۸۸ ساله

کار خیر و با ارزش حاج قنبر ۸۸ ساله

کار خیر و با ارزش حاج قنبر ۸۸ ساله

سرویس دو کلام حرف حساب مجله فارسی پرمگ : توی جامعه ما تا یک اتفاق بد می افته همه بسیج میشن و خبر رو منتشر میکنن ، اما چقدر خوبه به همون نسبتا خبر های خوب رو هم منتشر کنیم .. کار حاج قنبر قصه ی ما اینقدر با ارزش هست که باید منتشر کرد .. کاش همه مسئولین مثل حاج قنبر بودند.

حاج قنبر ۸۸ ساله است. این روزها سراغش را باید در حوالی خیابان شریعتی و شهید رجایی و دهیار منطقه ۱۸ گرفت. یک گاری دستی دارد که با آن سیمان و کاشی و ماسه و ابزار بنایی را از این کوچه و به آن کوچه حمل می‌کند.

ساخت پل برای جوی آب
خودش می‌گوید: در این محله جوی آب بزرگ که پل نداشته باشد زیاد داریم و عبور و مرور کهنسالان و معلولان و جانبازان سخت است. به همین دلیل تصمیم گرفتم کار ساخت پل را شروع کنم. خدا را شکر حالا این مشکل در بسیاری از کوچه و خیابان‌های محل رفع شده است.

هر روز در کوچه و پس‌کوچه‌های محل گشت می‌زند و هرجا نیاز به پل داشته باشد آستین بالا می‌زند و خودش پل درست می‌کند. می‌گوید: اوایل خودم سیمان و ماسه تهیه می‌کردم و حالا اهالی هم کمکم می‌کنند.

کار خیر و با ارزش حاج قنبر 88 ساله

او تا کنون ۵۰ پل ساخته است

او تا امروز ۵۰ پل در حوالی خیابان‌های شهید رجایی و شریعتی ساخته است. می‌گوید: مشکل اهالی، مشکل من است و هر کاری از دستم بر بیاید انجام می‌دهم.

سخنان دختر حاج قنبر زحمت کش

فاطمه شیرخانلو از پدر می‌گوید: هر بار از خانه بیرون می‌رود نگران می‌شویم. او یک‌بار هم سکته کرده است، اما با عشق و علاقه کار می‌کند. خیلی وقت‌ها کنار پل‌های ساخته‌شده‌اش می‌ایستد تا سیمان خشک شود و هدر نرود.

همچنین بخوانید :   کلیپ، شخص آزار دهنده سگ در گلستان دستگیر شد

دغدغه بنایی حتی در سفر کربلا

او از سفر کربلای حاج قنبر می‌گوید که آنجا هم دغدغه کار بنایی داشت و هرکاری از دستش برمی‌آمد انجام می‌داد. می‌گوید قبل از این کار، قرآن‌های مساجد را جمع و در خانه آنها را صحافی می‌کرد تا مانند روز اول نو شوند.


به این مطلب امتیاز بدهید
رای منفیرای مثبت

رای دهندگان: 0 نفر , کل امتیاز :0


Loading...

همچنین ببینید

نامه جالب مدیر سایت آپارات به مدیر تلگرام

نامه جالب مدیر سایت آپارات به مدیر تلگرام

نامه جالب مدیر سایت آپارات به مدیر تلگرام سرویس دو کلمه حرف حساب مجله فارسی …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
کانال مجله پرمگ در تلگرام