خانه / همه مطالب / سرگرمی / دو کلمه حرف حساب / حکمت نماز و حکمت وضو از نظر علمی، معنی کامل نماز

حکمت نماز و حکمت وضو از نظر علمی، معنی کامل نماز

حکمت نماز و حکمت وضو از نظر علمی، معنی کامل نماز

دو کلمه حرف حساب، مجله فارسی پرمگ : در این مقاله ما میخواهیم بطور کامل به نماز و وضو و تاثیر مثبت آن ها بپردازیم … به شما اطمینان میدهیم که این مقاله کامل ترین مقاله در مورد نماز خواهد بود ، نماز و وضو اینقدر تاثیرات مفید و مثبتی دارند که گنجاندن آنها در یک مطلب کار آسانی نیست ، اما سعی کرده مهم ترین ها را درج کنیم … لطفا این مطلب را کامل بخوانید ، ما سعی کرده ایم تا جایی که میتوانیم خلاصه نویسی کنیم که باعث خستگی شما نشود.

حکمت وضو چیست چرا باید قبل نماز وضو بگیریم

اول به تاثیرات مثبت وضو می پردازیم که بدانید اصلا چرا وضو میگیرید و به کاری که میکنید علم داشته باشید

وضو سبب رفع بسیاری از بیماریها می شود. دلیلش اثر آب سرد بر روی نقاط حساس بدن در قسمتهایی است كه وضو می گیریم. جالب این است كه در دین اسلام نقاط طب سوزنی مخصوصا در وضو رعایت شده است.برای مثال، آقایان باید آب را از پشت آرنج بریزند. ولی خانمها باید آب را از قسمت تای دست بریزند. چونكه نقاط طب سوزنی در آقایان و خانها در بعضی از نقاط فرق می كند.
این را هم بدانید كه با تحریك نقاط طب سوزنی بوسیله آب سرد وضو، خط سیر چهارده نصف النهار را تحریك می كنیم و باعث سرحالی، شادابی، تسكین دردها، نیروی جسمانی وروحی و معالجه بسیاری از بیماریها می گردد.و همچنین تمامی اعضاء داخلی بدن را تقویت می كند.از جمله: ریه ها، روده بزرگ، معده، قلب، كلیه ها، كبد و…

ایجاد نیرو و نشاط با وضو

در احادیث آمده كه بعد از وضو، بدن را با چیزی خشك نكنیم وبگذاریم خودش خشك شود. دلیل آن اینست كه بدن در برابر سرمائی كه حس می كند، خود به خود درجه حرارت آن بالا می رود تا بدن را خشك كند، كه همین تحریكات حرارتی باعث باز شدن منافذ زیرپوست می شودو اكسیژن بیشتری به بافتهای پوست و مقداری هم عظلات زیر پوست می رسد و باعث نیرو و نشاط می گردد.
هارولد بور از دانشگاه بیل برای اولین بار با انجام یک آزمایش ساده به وجود میدان مغناطیسی در اطراف موجود زنده پی برد و بعد متوجه شد که این میدان در بدن انسان نیز وجود دارد.

وضو باعث باز شدن چاکراهای بدن میشود

مشاهده شده که وضو گرفتن، به طور کلی اکثر چاکراها و کانال های انرژی را بزرگ و فعال می کند. اگر دوست دارید بدانید چاکراها چی هستند اینجا کلیک کنید

(به شما پیشنهاد میکنیم بعد از مطالعه کامل این مقاله به مطاله چاکراها بپردازید زیرا که چاکراها یک علم است و علم داشتن بر آنها راحت نیست )

 

تاثیر نماز بر چاکراها
تاثیر نماز بر چاکراها

 

دلیل اینکه قبل از نماز وضو میگیریم چیست ؟

به هنگام پرداختن به نماز , سیل انرژی عظیمی بر نمازگزار جاری می شود. تمیز بودن کانالهای انرژی فرد و فعال بودن چاکراهای وی , باعث می شود تا انرژی الهی به میزان بیشتری جذب و درک شود و به طور کلی پتانسیل نمازگزار برای مبادله میزان انرژی بیشتر فراهم شود. لذا توصیه می شود قبل از پرداختن به هر عمل دیگری –همانند قرایت قرآن یا دعا خواندن –با وضو باشیم . این عمل باعث می شود تا آنچه که از آن قرایت یا دعا قرار است نصیبمان شود, دو چندان شود. “.

 

شروع وضو ، علت شستن صورت در وضو چیست ؟

با شروع عمل وضو , ابتدا صورت را می شوییم , پوست بدن که قابلیت جذب و نگهداری میزان زیادی انرژی را در خود دارد ؛ انرژی های اضافی ناشی از مشغله ها , استرسها , امواج منفی و دیگر موارد است را دفع می کند. ما حداقل در روز سه بار وضو می گیریم و با این کار سه بار پاکسازی، صورت می پذیرد. البته میزان انباشت انرژی منفی در پوست صورت به دلیل حساسیت بیش از اندازه آن، از سایر جاها بیشتر است.
با دست کشیدن روی فکها بر چاکرای فرعی فک تاثیر می گذاریم و این عمل اثر مستقیمی روی سیستم اعصاب و حافظه دارد. از نظر علمی آب قادر است مقدار زیادی انرژی را در خود ذخیره سازد .

 

علت شستن دست ها در وضو چیست ؟

حال ما روی آرنج آب می ریزیم و دست می کشیم تا انتهای انگشتان, با این کار انرژی های منفی از این کانال (سوشومنا) فرعی زدوده می شود .حرکت روبه جلو باعث تحریک این کانال و تخلیه شدید انرژی راکد و منفی در آن می گردد . لمس کردن تا کف دست و نوک انگشتان ادامه می یابد. به این می ماند که انرژی های منفی را مشایعت می کنیم تا کاملا” خارج گردد. با این عمل هم چاکراهای کف دست به دلیل لمس سریع فعال می شوند و هم بین انرژی های چپ و راست بدن تبادل و تعادل صورت می پذیرد.

 

علت مسح سر در وضو چیست ؟

مرحله بعد مسح سر است. با این عمل ساهاسرارا چاکرا تحریک می گردد. از تاثیرات تحریک چاکرای ساهاسرارا ایجاد تعادل بین نیمکره های چپ و راست بدن است که به این ترتیب بین احساسات و عواطف (نیمکره راست) و نیز تفکر و منطق تعادل ایجاد می گردد.

 

علت مسح پاها در وضو چیست ؟

مرحله بعدی مسح پاهاست که دو اثر دارد. اول اینکه نیمه بالایی بدن با نیمه پایینی تبادل انرژی می کند و به این ترتیب نوعی توازن صورت می گیرد. تاثیر دوم آن تحریک چاکراهای کف پاست و این امر سبب دریافت انرژی بیشتر از زمین می گردد . با تداوم وضو در کارها, چاکراهای پاها همواره تقویت شده؛ به طور دایم انرژی زیادی از طریق پاها وارد مولادهاراچاکرا و شوادهیستاناچاکرا (چاکرای جنسی) می گردد و به این طریق فرد کمتر دچار خستگی می شود. به این ترتیب فرد دارای استحکام و قوت درونی می گردد. فرد با خوش بینی زندگی کرده, همواره شاکر و سپاسگزار خداوند خواهد بود.

 

برای وضو گرفتن از آب سرد استفاده کنید

علت آن این است که آب سرد قابلیت جذب انرژی بیشتری نسبت به آب گرم دارد (آب گرم به دلیل فاصله زیاد بین ملکولی, خود حاوی مقدار زیادی انرژی است و قابلیت جذب زیادی ندارد).

حکمت نماز چیست چرا باید نماز بخوانیم

حکمت نماز خواندن از نظر علمی چیست ؟ چرا باید نماز بخوانیم

نماز خواندن، تبادل انرژی‌های منفی و معیوب با انرژی‌های مثبت و روحانی است که این تبادل در حالت‌های مختلف نمازخواندن، متفاوت بوده و به شرح زیر می‌باشد:

حالت ایستاده: تبادل انرژی با زمین‌ از طریق چاکرای کف پاها و گرفتن انرژی معنوی از چاکرای سر( کران چاکرا ) می‌باشد.

حالت رکوع: تبادل انرژی بالاتنه با پایین‌تنه‌ از طریق چاکرای کف دست‌ها و چاکرای روی زانوها می‌باشد.

حالت سجده: تبادل انرژی‌های منفی با زمین از هفت منطقه‌ی چاکرای پیشانی، چاکرای زانوها، چاکرای کف دست‌ها و چاکرای روی پاها و گرفتن انرژی مثبت زمین از طریق این چاکراها می‌باشد.

انرژی زمین، احساس شادی، رضایت، امید، لذت و میل ‌ادامه‌ی حیات را ایجاد می‌کند.

در حالت سجده، چاکرای پیشانی که مرکز استدلال و منطق است، متعادل می‌گردد. افرادی که سجده‌های طولانی‌تری داشته باشند، می‌توانند این چاکرا را متعادل‌تر ساخته و به افرادی ‌منطقی‌تر و حتی روشن‌ضمیر تبدیل گردند. این چاکرا، مرکز خلاقیت‌ها، الهام‌ها، منطق و استدلال است.‌ در اسلام نیز سجده‌ی طولانی سفارش شده است.

تاثیرات مثبت سجده بر انسان

تحقیق‌ها بر روی یکی از ورزش‌های «یوگا» که بسیار شبیه به انجام سجده است، نشان داده که سجده‌ی مداوم و مکرر به‌خصوص طولانی‌ می‌تواند:

 • موجب بالارفتن سطح منطق و استدلال گردد. (به علت فعال شدن چاکرای چشم سوم) ‌
 • سبب فعال شدن چاکرای آجنا ‌(وسط پیشانی) و سبب روشن‌بینی و اشراق گردد.
 • موجب افزایش سطح آگاهی و کنترل انرژی‌های روانی (به دلیل فعال کردن چاکرای چشم سوم و آجنا) گردد.
 • سبب کشیدگی ماهیچه‌های پشت و آسودگی ماهیچه‌های کمر و اتصال بین مهره‌ها گردد.
 • سبب رهاشدن دیسک‌های ستون فقرات و به حالت طبیعی درآمدن مهره‌ها گردد.
 • سبب آرامش اعصاب سمپاتیک، تنظیم‌ غده‌ی آدرنال و به موجب آن‌ها، تسکین‌دهنده و کاهش‌دهنده‌ی خشم و عصبانیت باشد.
 • به علت فشار به معده و فعال کردن چاکرای شبکه خورشیدی ( سولار ) دافع یبوست باشد.
 • معالج بیماری «سیاتیک» باشد.
 • موجب تبادل بیش‌تر انرژی‌های منفی بدن با انرژی‌های مثبت زمین از طریق چاکراهای کف دست‌ها، روی پاها، روی زانوها و روی پیشانی گردد.

 

تاثیرات حالت نشسته نماز ، بر انسان

حالت نشسته: در این حالت نیز تبادل انرژی با زمین از طریق چاکرای پاها و زانوها و چاکرای بیسیک(در انتهای دنبالچه) صورت‌گرفته و انرژی روحانی از چاکرای تاجی یا سر گرفته می‌شود.

در این حالت، دست‌ها روی پاها است تا انرژی بالاتنه و پایین‌تنه با هم تبادل شده و گرد‌ش انرژی متعادل گردد.


تاثیرات حالت قنوت بر انسان

حالت قنوت: در این حالت، تبادل انرژی از طریق کف دست‌ها اتفاق می‌افتد. در حین نماز‌خواندن، با گفتن ذکرها، انرژی خود‌درمان‌گر «آلفا» آزاد گشته و سپس در وضعیت‌های مختلف نماز، در کل بدن به گردش درمی‌آید. درضمن، با گرفتن دست‌ها در مقابل صورت در زمان قنوت، برگشت انرژیِ درمان‌گر به کمک صورت نیز اتفاق می‌افتد.‌

 

چرا باید نماز اول وقت بخوانیم

 • از نظر علمی ثابت شده ‌که میزان انرژی حیاتی، قبل و بعد از طلوع خورشید و قبل و بعد از غروب خورشید، به بالاترین حد خود می‌رسد و می‌بینیم که سفارش به نماز اول وقت، یعنی درست قبل از طلوع و غروب خورشید شده است‌ تا انرژی حیاتی بیش‌تری را دریافت‌ داریم.

 

حکمت نماز جماعت توصیه میشود

 • نماز و دعا و عبادت جمعی نیز بسیار قدرت دارد زیرا انرژی جمعی ایجاد می‌کند. به همین دلیل است که در اسلام، نماز جماعت و دعای جمعی، سفارش شده است.

 

حکمت نماز وحشت از نظر علمی چیست ؟

 •   در اسلام نماز وحشت سفارش شده است. امروزه نیز از نظر علمی، ثابت شده‌ که در زمان خورشید‌گرفتگی و طوفان‌های خورشیدی، بیماری‌های روانی، شدت می‌گیرند. درضمن، تغییر در قرص ماه یا گردش ماه و هم‌چنین ماه‌گرفتگی نیز با بیماری‌های روحی و روانی و شدت و نقصان آن مرتبط است. میزان انرژی‌های منفی آزادشده طی زلزله، طوفان و سیل نیز افزایش می‌یابد و حال امروز بهتر می‌توانیم درک کنیم که چرا سفارش به خواندن نماز وحشت‌ در زمان ماه‌گرفتگی و یا خورشید‌گرفتگی و بروز سیل، زلزله، طوفان و دیگر بلاهای آسمانی‌ شده است، تا با انرژی نماز و عبادت که نوعی انرژی الهی است، بتوانیم بر انرژی‌های منفی ماه‌گرفتگی و خورشیدگرفتگی غلبه کنیم.

 

پس با تعریف بالا نتیجه این است که …

بدن شما به صورت روزانه، امواج الکترومغناطیسی دریافت میکند شما امواج الکترومغناطیس را مواقعی که از تجهیزات الکترونیکی استفاده میکنید و نمیتوانید هم کنار بگذارید، دریافت میکنید، همچنین از طریق لامپهای روشن که حتی برای یک ساعت هم خاموش نمیشود…

شما منبعی هستید که مقدار زیادی امواج الکترومغناطیسی دریافت میکنید،
به عبارت دیگر شما با امواج الکترو مغناطیسی شارژ میشوید بدون آنکه بفهمید !
سر درد دارید ! احساس ناراحتی میکنید تنبلی در کار و مکانهای مختلف بر شما غلبه میکند…
راه حل این مشکل چیست؟

یک دانشمند غیر مسلمان از اروپا تحقیقاتی شامل یافتن بهترین روش برای خارج کردن امواج الکترومغناطیسی که به بدن آسیب میرساند را انجام داد.

با گذاشتن پیشانی تان بیشتر از یک بار بر روی زمین، زمین امواج الکترومغناطیسی را تخلیه خواهد کرد این شبیه اتصال زمین به ساختمانهایی است که برخورد سیگتالهای الکتریکی مانند رعد و برق با آنها وجود دارد تا امواج از طریق زمین تخلیه شود آنچه این تحقیق را بیشتر شگفت انگیز میکند این است که؛

بهترین راه که پیشانی تان را بر زمین بگذارید، حالتی است که رو به مرکز زمین باشید چرا که در این حالت امواج الکترومغناطیسی بهتر تخلیه خواهد شد.

و بیشتر تعجب خواهید کرد که بدانید بر اساس اصول علمی ثابت شده که مرکز زمین مکه است و کعبه درست وسط زمین است بنابراین سجده در نمازتان بهترین راه تخلیه سیگنالها از بدن است…!

معنی نماز
معنی نماز

 

معنی کامل نماز :

تا به اینجا شما درک کردید که علت و حکمت نماز به لحاظ علمی چیست .. اما بهتر است که شما به عنوان یک نمازگزار بدانید معنی نماز چیست و نسبتا به کلماتی که می گویید آگاه باشید ..

 

الله اكبر: خداوند بزرگترین و بلند مرتبه ترین است

ترجمه سوره حمد:

بسـم الله الرحمن الرحیم: به نام خداوند بخشنده بخشایشگر.

الحمد لله رب العالمین: ستایش مخصوص خداوندی است كه پروردگار جهانیان است.

الرحمن الرحیم: بخشنده و بخشایشگر است.

مالك یوم الدین : خداوندی كه صاحب روز جزا است.

ایاك نعبد و ایاك نستعین: (پروردگارا) تنها تو را می پرستیم وتنها از تو یاری می‏جوییم .

اهدنا الصراط المستقیم: ما را به راه راست هدایت فرما!

صراط الذین انعمت علیهم: راه كسانی كه آنان را مشمول نعمت خود ساختی.

غیرالمغضوب علیهم ولا الضالین: نه راه كسانی كه بر آنان غضب كردی و نه گمراهان!

 

ترجمه سوره اخلاص(توحبد):

بسم الله الرحمن الرحیم:به نام خداوند بخشنده بخشایشگر.

قل هو الله احد: بگو اوست خدای یكتا.

الله الصمد: خدا بی نیاز است و همه به او نیازمند.

لم یلد ولم یولد : نه كسی فرزند اوست و نه او فرزند كسی است.

ولم یكن له كفواّ احد: و برای او هیچ گاه شبیه و مانندی نبوده است.

 

ترجمه ذكر ركوع:

سبحان ربی العظیم و بحمده: پاك و منزه است پروردگار بزرگ من و او را سپاس می گویم.

 

ترجمه ذكر سجود:

سبحان ربی الا علی و بحمده: پاك و منزه است خداوند بلند مقام من و او را سپاس می گویم.

 

ترجمه تشهد:

اشهدان لا اله الا الله وحده لاشریك له: گواهی می دهم هیچ كس شایسته پرستش جز خداوند نیست یگانه است و شریك ندارد.

و اشهدان محمدا عبده و رسوله: و گواهی می دهم محمد بنده و فرستاده اوست.

اللهم صل علی محمد وآل محمد: خداوندا! درود بفرست بر محمد (ص) و اهل بیت او.

 

ترجمه سلام:

السلام علیك ایها النبی و رحمة الله و بركاتة: سلام بر تو ای پیغمبر و رحمت خدا و بركات او بر تو باد.

السلام علینا و علی عبادالله الصالحین: سلام بر ما وبر تمام بندگان صالح خدا.

السلام علیكم و رحمة الله و بركاتة: سلام بر شما ای جمعیت نمازگزاران و رحمت و بركات او بر شما باد.

 

ترجمه تسبیحات:

سبحان الله و الحمد لله ولا اله الا الله و الله اكبر:

پاك و منزه است خداوند و حمد و ستایش مخصوص اوست و معبودی جز او نیست و خداوند بزرگتر از آن است كه به وصف آید.

 

ترجمه قتوت:

ربنا آتـنا فی الدنیا حسنه و فی الاخرة حسنة و قنا عذاب النار:

خداوندا در دنیا و در سرای دیگر به ما نیكی مرحمت فرما و ما را از عذاب دوزخ نگه دار!

 

امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید باشید و بیش از پیش به نماز خواندن ترغیب شده باشید ،

گردآورنده مطلب : مجله فارسی پرمگ

منتشر کننده این مطلب بدون ذکر منبع مجاز نمیباشد

همچنین ببینید

عکس بنز 5 میلیاردی در تهران - چه کسی میخرد ؟

عکس بنز ۵ میلیاردی در تهران – چه کسی میخرد ؟

عکس بنز ۵ میلیاردی در تهران – چه کسی میخرد ؟ به نظر شما چه …

3
دیدگاه بگذارید

avatar
3 تعداد نظرات
0 تعداد پاسخ ها
0 فالوور ها
 
جالب ترین نظرات
داغترین نظرات
3 نویسنده نظر
ساهاغریبهmousalou نویسنده آخرین نظرات
  مشترک  
جدیدترین قدیمی ترین بالاترین رای
به من اطلاع بده
ساها
مهمان
ساها

خیلی معرکه بود کاش از این مقاله های مذهبی علمی زیاد بزارین.

غریبه
مهمان
غریبه

خیلی عالی واقعا که دستتون درد نکنه

mousalou
مهمان
mousalou

اون نمازی که هنگام ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی و زلزله و… می خونن نماز آیاته نماز وحشت رو برای مرده می خونن

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A