خانه / همه مطالب / سلامت / دانستنی های سلامت / روش تشخیص سرطان پوست با خال های دست

روش تشخیص سرطان پوست با خال های دست

روش تشخیص سرطان پوست با خال های دست
روش تشخیص سرطان پوست با خال های دست

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد داشتن بیش از ۱۱ خال تنها روی یک دست می‌تواند نشان‌دهنده خطر ابتلا به سرطان پوست یا ملانوم باشد.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری پرمگ ، شمارش خال‌ها روی دست راست از شانه تا مچ، شاخص خوبی برای شمارش مجموع خال‌های روی بدن است. وجود بیش از ۱۰۰ خال روی بدن حاکیست که خطر ابتلا به سرطان پوست یا ملانوم پنج برابر بیشتر است.

در این بررسی اطلاعات مربوط به ۳۰۰۰ دوقلو در انگلیس مورد مطالعه قرار گرفت. پزشکان عمومی می‌توانند با استفاده از این یافته‌ها افرادی را که بیشتر در معرض خطر قرار دارند شناسایی کنند.

ملانوم نوعی از سرطان پوستی است که هر سال بیش از ۱۳ هزار نفر در انگلیس به آن دچار می‌شوند. این سرطان از خال‌های غیرمعمول شروع می‌شود و بنابراین خطر ابتلا به ملانوم با تعداد خال‌ها ارتباط دارد.

متخصصان علوم پزشکی کالج سلطنتی لندن روی گروهی از دوقلوهای زن در دوره‌ای هشت ساله مطالعه کردند. سپس این آزمایش را روی یک گروه ۴۰۰ نفره از مبتلایان به ملانوم تکرار کردند و در نهایت به روشی سریع برای ارزیابی خطر ابتلا به سرطان پوست دست یافتند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، در این بررسی مشخص شد زنانی که روی دست راستشان بیش از هفت خال وجود داشته، ۹ برابر بیشتر احتمال دارد که تعداد خال‌های کل بدنشان بیش از ۵۰ عدد باشد و در نتیجه در معرض خطر فزاینده ابتلا به ملانوم هستند.

مقاله :   زیاد از صابون استفاده نکنید ضرر دارد

به این مطلب امتیاز بدهید
رای منفیرای مثبت

رای دهندگان: 0 نفر , کل امتیاز :0


Loading...

همچنین ببینید

چند نكته درمورد سينوزيت

چند نكته درمورد سينوزيت

چند نكته درمورد سينوزيت     دانستني هاي سلامت پرمگ:به حفره هایی که در اطراف …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
error: محتوا محافظت شده می باشد