خانه / همه مطالب / سلامت / دانستنی های سلامت / روش تشخیص سرطان پوست با خال های دست
آموزش ساخت ربات ضد اسپم تلگرام

روش تشخیص سرطان پوست با خال های دست

روش تشخیص سرطان پوست با خال های دستReviewed by مجله فارسی پرمگ on Oct 19Rating:
روش تشخیص سرطان پوست با خال های دست
روش تشخیص سرطان پوست با خال های دست

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد داشتن بیش از 11 خال تنها روی یک دست می‌تواند نشان‌دهنده خطر ابتلا به سرطان پوست یا ملانوم باشد.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری پرمگ ، شمارش خال‌ها روی دست راست از شانه تا مچ، شاخص خوبی برای شمارش مجموع خال‌های روی بدن است. وجود بیش از 100 خال روی بدن حاکیست که خطر ابتلا به سرطان پوست یا ملانوم پنج برابر بیشتر است.

در این بررسی اطلاعات مربوط به 3000 دوقلو در انگلیس مورد مطالعه قرار گرفت. پزشکان عمومی می‌توانند با استفاده از این یافته‌ها افرادی را که بیشتر در معرض خطر قرار دارند شناسایی کنند.

ملانوم نوعی از سرطان پوستی است که هر سال بیش از 13 هزار نفر در انگلیس به آن دچار می‌شوند. این سرطان از خال‌های غیرمعمول شروع می‌شود و بنابراین خطر ابتلا به ملانوم با تعداد خال‌ها ارتباط دارد.

متخصصان علوم پزشکی کالج سلطنتی لندن روی گروهی از دوقلوهای زن در دوره‌ای هشت ساله مطالعه کردند. سپس این آزمایش را روی یک گروه 400 نفره از مبتلایان به ملانوم تکرار کردند و در نهایت به روشی سریع برای ارزیابی خطر ابتلا به سرطان پوست دست یافتند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، در این بررسی مشخص شد زنانی که روی دست راستشان بیش از هفت خال وجود داشته، 9 برابر بیشتر احتمال دارد که تعداد خال‌های کل بدنشان بیش از 50 عدد باشد و در نتیجه در معرض خطر فزاینده ابتلا به ملانوم هستند.

همچنین ببینید

آیا خودارضایی از نظر علمی عوارض دارد یا خیر

آیا خودارضایی از نظر علمی عوارض دارد یا خیر

آیا خودارضایی از نظر علمی عوارض دارد یا خیر دانستنی های سلامت ، پرمگ : …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz