خانه / همه مطالب / سلامت / دانستنی های سلامت / رابطه گروه های خونی و استرس

رابطه گروه های خونی و استرس

گروه خونی شما چیست ؟ و استرستان چقدر است

رابطه گروه های خونی و استرس
رابطه گروه های خونی و استرس

سرویس سلامت مجله فارسی پرمگ : دانشمندان دریافتند که گروه خونی افراد با میزان استرس آن ها رابطه مستقیم دارد .

?واکنش گروه خون O در برابر استرس?

این گروه بیشتر از هر گروه خون دیگری در برابر هر گونه استرس و فشار عصبی مقاومت می کند. اما هنگامی که عصبانی می شود بر خلاف گروه خون A مدت زمان طولانی تری وقت لازم است تا به حالت عادی بر گردد . در حین عصبانیت این گروه کاتکولامینس بیشتری ترشح کرده آن هم از نوع نورادرنالین و بعد آدرنالین. اما از آنجا که مدت زمان زیادی طول می کشد تا به آرامش برسد لذا خسارت وارده به بدنش بیشتر است. نقش ورزش در پایین آوردن استرس در دارندگان گروه خون O نقشی بسیار اساسی و مهم است.

?واکنش گروه خون AB در برابر استرس?

هنوز مشخّص نیست که چرا واکنش گروه خون AB نسبت به استرس به گروه خون O شبیه تر است. اما جالب توجه آن است که از لحاظ احساسات و عواطف و همچنین واکنش سریع او نسبت به استرس کاملاً مثل گروه خون A است. ورزش یوگا به صورت چشمگیری در جهان مورد علاقه قرار گرفته و به عنوان متد کاهنده استرس استفاده می شود. تحقیقات نشان داده است که یوگا بهترین ورزش برای افراد دارنده گروه خون AB است.

?واکنش گروه خون A در برابر استرس?

گروه خون A حساسترین گروه خون در برابر کوچکترین فشار عصبی است و سریعاً کورتیزول خونشان در حین عصبانیت ترشح می گردد. واکنش گروه خون A در برابر استرس شدیدتر بوده و میزان کورتیزول آنها در حالت معمولی همانا بالاتر از سایر گروه های خونی است که از فیزیولوژی بدن آنان نشأت گرفته است. مهمترین عامل کاسته شدن میزان کورتیزول و رسیدن به آرامش در این گروه انجام ورزش های آرامبخش است. گوش دادن به موسیقی می تواند کاهنده استرس بسیار قوی باشد. موسیقی می تواند مثل شمشیر دو لبه عمل نماید. اگر موسیقی مناسب و از هنرمندی مناسب نباشد می تواند استرس شما را بیشتر کند. تحقیقات نشان داده که نوعی از موسیقی های نام برده در زیر میتواند از میزان کورتیزول بکاهد? :

مطلب مشابه :   توصیه هایی برای جلوگیری از چاقی در عید نوروز

?والس از: اشتراوس (J.Strauss)
قطعه مدرن کلاسیک از: H.W.Henze
موسیقی: «ambient» از Brian Eno?

 

?واکنش گروه خون B در برابر استرس?

در خصوص ترشح هورمون های استرس در گروه خون B که شباهت بیشتری به گروه خون A دارد میزان ترشح کورتیزول در آنها نیز نسبتاً زیاد است. البتّه میزان ترشح این هورمون در دارندگان گروه خون B به اندازه گروه خون A نیست اما نسبتاً بیشتر از افراد دارنده گروه خون O است. واکنش آنان نیز نسبت به استرس های وارده بسیار سریع بوده و بهتراز هر کس دیگری قادرند بر استرس غلبه کرده و آن را در کنترل خود در بیاورند و در خصوص استرس های احساسی واکنش بسیار سریع داشته و به راحتی بر احساسات خود غلبه می کنند و فوراً به آرامش کامل می رسند و اجازه نمی دهند احساسات بر آنان غلبه نماید. تحقیقات نشان داده که موسیقی به همراه تصور نمودن، در پایین آوردن استرس و بهبود بخشیدن به خلق و خوی دارندگان گروه خون B مؤثّر است.

همچنین ببینید

۷ خوراکی شادی‌ آور!

 ۷ خوراکی شادی‌ آور!   سلامت ، پرمگ : عدس، میزان سروتونین تولیدشده در مغز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی