خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / آزار و اذیت کودک دو ساله‌ با ضربات چاقو

آزار و اذیت کودک دو ساله‌ با ضربات چاقو

آزار و اذیت کودک دو ساله‌ با ضربات چاقو

 

اخبار ایران و جهان، پرمگ: “یسنی” دختر ۲ ساله‌ای که با ضربات چاقو مورد آزار و اذیت پدرش بعد از مصرف شیشه قرارگرفته بود، اکنون در کما به سر می‌برد.

۲۶ آذرماه بود که مادر برای رساندن فرزندش به مدرسه، یسنی دوساله‌ را تحویل همسرش داد و در زمان بازگشت به خانه دختربچه‌اش را غرق در خون‌ روی زمین می‌بیند که ورود پلیس و اورژانس این کودک دوساله به بیمارستان انتقال پیدا می‌کند!

تیم پزشکی سریع وارد عمل شده و دختر کوچولو برای مداوا به بیمارستان فاطمه الزهراء حاجی‌آباد انتقال یافت . پزشکان پس از معاینه دختر دوساله متوجه ضربات سختی به قسمت شکم و ران کودک می‌شوند که با اعتراف پدر وی مبنی بر اینکه در حالت توهم و اختیار اعمالش را نداشته است.

این کودک دوساله بعد از معاینه پزشکی به مرکز استان اعزام و پدر او نیز به مراجع قانونی تحویل داده شد.

این فرد پس از تحویل به مراجع قانونی گفت: پس از مصرف شیشه نمی‌دانم چگونه این اتفاق رخ داد که این اتفاق رخ داد اما زمانی که به خودم آمدم مقابل پیکر غرق به خون فرزندم را در بیمارستان یافتم!

 

آزار و اذیت کودک دو ساله‌ با ضربات چاقو

این کودک نیز یکی از قربانیان مواد مخدر است

همچنین در همین خصوص دادستان شهرستان حاجی‌آباد  اظهار کرد: متأسفانه امروزه با ورود مواد صنعتی به کشور و مصرف این مواد از سوی معتادان مشکلات زیادی برای خانواده‌ها ایجادشده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیمی افزود: در خانواده‌هایی که پدر، مادر و یا هر دوی آن‌ها معتاد باشند، کودکان همیشه قربانیان این آسیب اجتماعی هستند و این کودک نیز یکی از قربانیان مواد مخدر است.

وی تصریح کرد: باید خانواده‌ها بیشتر توجه داشته باشند و نگذارند که فرزندانشان به سمت اعتیاد بروند و مسئولین نیز جهت آگاهی خانواده‌ها با این دشمن خانمان‌سوز کلاسهای آموزشی برگزار کنند چنانچه اگر فردی نسبت به مسئله اطلاعات کافی داشته باشد هیچ‌گاه به سراغش نمی‌رود.

“یسنی” اوضاع جسمی مناسبی ندارد

در خصوص آخرین وضعیت این کودک دوساله مدیر روابط عمومی علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه این کودک هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری است، تصریح کرد: این دختربچه از ناحیه شکم با جسم برنده به‌شدت مجروح و پس از اعزام به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اقدامات درمانی تخصصی جهت نجات جان این کودک در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد.

دکتر فاطمه نوروزیان تصریح کرد: این کودک پس از آسیب‌دیدگی توسط پدرش با مشکلات تنفسی و خونریزی شدید به بیمارستان حاجی‌آباد منتقل شد که مورد جراحی‌ها اولیه قرار گرفت اما شدت جراحات و نیاز به اقدامات درمانی بیشتر سبب انتقالش به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس شد.

وی با اشاره به اینکه پزشکان بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به‌سرعت به جراحی روده و نواحی شکم پرداختند، اضافه کرد: با توجه به آسیب شدید ناشی از خونریزی و کمبود اکسیژن مغز به مدت طولانی، سطح هوشیاری این کودک همچنان بر روی پنج قرار دارد که باید گفت اوضاع جسمی مناسبی ندارد.

نوروزیان در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر یسنی در بخش آی سی یو بیمارستان کودکان به سر می‌برد، عنوان کرد: بخشی از روده باریک این کودک پاره شده بود و خونریزی شدید داخلی داشت و در حال حاضر با پایان مراحل جراحی، کودک با دستگاه تنفس در بخش مراقبت‌های ویژه با همان هوشیاری ۵ بستری و تحت مراقب است.

پدر یسنی سابقه بیماری روانی داشته است

همچنین معاون شبکه بهداشت و درمان حاجی‌آباد گفت: “یسنی” کودک دوساله و قربانی اعتیاد پدرش همچنان در کما بسر می‌برد.

عباس سالاری اظهار کرد: طبق پیگیری‌های انجام‌شده یسنی که در اثر ضربه چاقوی که پدرش به شکمش وارد کرده است از ناحیه روده دچار مشکل شده است و هم‌اکنون در کما بسر می‌برد.

معاون شبکه بهداشت و درمان حاجی‌آباد بیان کرد: این کودک دوساله که قربانی اعتیاد پدرش به مواد صنعتی (شیشه) شده است در وضعیت خوبی بسر نمی‌برد و پدر وی هم‌اکنون در بازداشت بسر می‌برد.

عباس سالاری خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده پدر یسنی سابقه بیماری روانی داشته که بارها در بیمارستان سیرجان بستری‌شده است و از انواع مختلف مواد مخدر نیز استفاده می‌کرده است.
«یسنی» از مرگ نجات یافت / ابتلای پدر کودک به بیماری روانی

 یسنی» کودک دو ساله حاجی آبادی که به دست پدرش با ضربه چاقو به شکم در ۲۶ آذرماه آسیب دیده بود، از خطر مرگ نجات یافت.

حسین اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی کشور با بیان اینکه این کودک در حال حاضر در بیمارستان کودکان و اطفال بندرعباس بستری است، گفت: این خانواده یک کودک ۷ ساله دیگر نیز دارند. صبح روز حادثه مادر از منزل خارج می‌شود که این اتفاق رخ می‌دهد. زن عموی کودک و یکی از همسایگان متوجه موضوع شده و برای کمک به یسنی به محل زندگی آنها می‌روند.

وی در ادامه با رد شایعاتی که علت این اقدام پدر را مصرف شیشه عنوان شده بود، اظهار کرد: پدر این کودک مبتلا به بیماری روانی بوده و در نبود مادر از دو کودک عصبانی می شود، به همین دلیل کودک بزرگتر را کتک زده و کودک کوچک تر را با چاقو زخمی می‌کند. مشکل این پدر اعتیاد به شیشه نبوده است و موضوع کباب کردن گوشت این فرزند نیز صحت ندارد.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور با بیان اینکه این پدر چاقو را به شکم کودک دو ساله فرو کرده و به روده وی آسیب زده است، تصریح کرد: این کودک ابتدا به بیمارستانی در حاجی آباد توسط اقوام برده شده و سپس از آنجا به بندرعباس منتقل شده است. این پدر در حال حاضر فراری است و اقوام کودک او را به بیمارستان منتقل کرده اند.

وی با اشاره به انجام عمل جراحی بر روی روده این کودک ادامه داد: حال «یسنی» در حال حاضر نسبتا خوب است و از بیمارستان شهید محمدی به بیمارستان اطفال کودکان بندرعباس منتقل شده است. این کودک خوشبختانه زنده می ماند.

اسد بیگی با اشاره به مشکل روانی پدر در ادامه تصریح کرد: این فرد چندین بار در کرمان و بندرعباس بستری شده است. به گفته اطرافیان، این پدر اگر هم مواد مصرف می کرده در حد تریاک بوده و اینکه گفته می‌شود مصرف کننده شیشه بوده، کذب است.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور با بیان اینکه دوسال پیش همزمان با وقتی که مادر، همین فرزند را باردار بوده است به دلیل اختلافات خانوادگی و  تقاضای جدایی از همسر به بهزیستی مراجعه کرده است، افزود: در آن زمان با وساطت اطرافیان و اقوام و به این دلیل که آنها دختر عمه و پسر دایی بودند، سازش کردند. همکاران بهزیستی می گویند این پدر از همان زمان هم حال و روز خوبی نداشته و آشفته گویی می کرده و مادر نیز تمایلی به ادامه زندگی نداشته است.

وی ادامه تاکید کرد: گاهی زن و شوهری که مشکل حادی دارند یا باید خیلی اصولی درمان شوند و یا درا ین شرایط به زندگیشان ادامه ندهند، اما اطرافیان اصرار کرده‌اند آنها به سر زندگیشان بروند که منجر به اتفاق امروز شده است. در این شرایط متخصصان بهزیستی به دلیل نداشتن مدارک کافی و اختیارات قانونی نمی‌توانند در ادامه زندگی این افراد مداخله‌ای داشته باشند.

اسدبیگی با اشاره به اینکه این پدر هر چند ماه یکبار بستری می شده است توضیح داد: مدتی قبل از حادثه نیز این پدر حال مساعدی نداشته و اطرافیان قرار بوده  او را بستری کنند اما تعلل در این کار به فاجعه ختم شده است. بیمار روانی که مرتب بیماری‌اش حاد می شود نباید در مقابل وی تعلل انجام گیرد  و باید هرچه سریعتر  به او رسیدگی شود.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور با اشاره به سرنوشت و آینده این کودک اظهار کرد: تصمیم درباره وضعیت این کودک بعد از درمان بر عهده خانواده او است. مادر این کودک در حال حاضر در منزل اقوام است و احتمالا قصد دارد کودک را نگهداری کند. بعد از اینکه کودک ترخیص شد، اورژانس اجتماعی پیگیری های لازم را انجام خواهد داد. بر اساس دستور قاضی، اگر لازم باشد این کودک به بهزیستی واگذار خواهد شد، اما همانطور که می دانیم بهترین محل برای  نگهداری این کودک نزد مادر است.

همچنین ببینید

امشب گفتگو حسن روحانی با مردم

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی   حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A