خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / تصادف نفتکش ایرانی در سواحل چین

تصادف نفتکش ایرانی در سواحل چین

تصادف نفتکش ایرانی در سواحل چین

 

اخبار ایران و جهان، پرمگ: بر اثر برخورد یک نفتکش با یک کشتی باربری در سواحل شرقی چین دست کم ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی مفقود شده‌اند.

وزارت حمل ونقل چین گزارش کرده که این نفتکش دچار آتش‌سوزی شده و با نشت نفت به دریا، یک لکه بزرگ نفتی ایجاد شده است. به گفته مقامات این وزارتخانه عملیات نجات و امداد در جریان است. تصاویر تلویزیون دولتی چین نشان می‌دهد که دود غلیظی از این نفتکش آتش گرفته در حال بیرون آمدن است.

خبرگزاری میزان به نقل از کسری نوری، سخنگوی وزارت نفت ایران، گزارش کرده است که “نفت‏‎کش آتش گرفته در سواحل شرقی چین متعلق به شرکت ملی نفتکش و در اجاره یک شرکت کره‌ای بوده است.”

همزمان حسن قشقاوی، معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه ایران، در سخنانی گفته است که باره این حادثه با سفیر ایران در چین رایزنی‌ها کرده است.

 

تصادف نفتکش ایرانی در سواحل چین

این حادثه در ۲۹۶ کیلومتری شانگهای در سواحل شرقی چین رخ داده است.

 

گزارش شده که ۲۱ خدمه چینی کشتی باربری نجات یافته‌اند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که این نفتکش در حال حمل نفت از ایران به کره جنوبی بوده است.

همچنین گزارش شده است که کره جنوبی برای کمک به عملیات امداد و نجات، کشتی و هلیکوپتر به منطقه اعزام کرده است.

به گزارش رویترز تانکر نفتی از جزیره “خارک” ایران به مقصد “داسان” در کره جنوبی در حرکت بود و بر اساس برنامه امروز یکشنه (۷ ژانویه/۱۷ دی) باید به مقصد می‌رسید.

همین خبرگزاری افزوده است که بار کشتی باربری حادثه در این حادثه غلات بوده که از آمریکا به مقصد استان گانگدونگ در جنوب چین درحال حرکت بوده است.

رویترز گفته است که ارزش نفت این کشتی براساس نرخ روز حدود ۶۰ میلیون دلار بوده است.

 

اسامی ۳۰ مفقود شده حادثه نفتکش ایرانی در دریای چین

🔹مجید قصابی عروجی، مجید نقیان، حسین جهانی هل آباد، احسان ابولی قاسم آبادی، میلاد عنایتی، سعید دهقانی، پوریا عیدی پور، سجاد عبداللهی، محمد کاووسی تکاب، فرید محبی، حامد بهاری هشکوایی، محمدرضا رضازاده ماسوله، مهدی صادقی، حسن رومیانی، محمد پیریائی، بهرام اتحاد، عبدالغنی سامری، ابوذر نظامی، سیدجواد حیدری، علیرضا نجفی فر، علی حیدریه کهن، بهرام پوریایی، یاور افشاری، میلاد عروی، مسلم علیزاده نودهی، عبدالکریم بشارتی پور، امید ضیایی، ایوب مظفری عبدگاه، احسان فرجی و ساقی فعال

همچنین ببینید

بازنشستگان زمزم بجای حقوق نوشابه میگیرند

بازنشستگان زمزم بجای حقوق نوشابه میگیرند

بازنشستگان زمزم بجای حقوق نوشابه میگیرند   حمید خیرخواه دبیر کانون بازنشستگان شهرستان گرگان و …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A