خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / تصاویر گور خواب های نصیرآباد و عاقبت آنها

تصاویر گور خواب های نصیرآباد و عاقبت آنها

تصاویر گور خواب های نصیرآباد و عاقبت آنها

اخبار ایران و جهان ، پرمگ : به نقل از ایسنا سرمای زمستان کارتن‌خواب‌ها را مجبور به زندگی در اطراف و درون گورهای گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار کرد.

عده‌ای درون گورستان و در قبرهای از پیش آماده شده و چندین خانواده در اطراف گورستان، در منطقه بلوک‌زنی و زیر کانال در چادر زندگی می‌کردند. در پی انتشار عکس‌های زندگی در گورها مسوولین منطقه خبر از ساماندهی افراد دادند. این گزارش حاوی مشاهدات عکاس ایسنا در صبح امروز (‌ چهارشنبه )‌ ‌یعنی یک روز پس از اعلام خبر ساماندهی افراد گورخواب از منطقه است.

 

تصاویر گور خواب های نصیرآباد و عاقبت آنها تصاویر گور خواب های نصیرآباد و عاقبت آنها تصاویر گور خواب های نصیرآباد و عاقبت آنها تصاویر گور خواب های نصیرآباد و عاقبت آنها تصاویر گور خواب های نصیرآباد و عاقبت آنها

 

بازجویی از گورخواب های نصیرآباد

خبرگزاری فارس: حمیدرضا شمسی معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان تهران در رابطه با ماجرای جمع آوری معتادان از گورستان نصیرآباد گفت: معضلات اجتماعی در همه جا دیده می‌شوند و مختص به یک جا و مکان خاصی نیستند.

وی ادامه داد: انعکاس ماجرای گورستان نصیرآباد که یک معضل اجتماعی است و نمی‌توان آن را کتمان کرد.

شمسی افزود: از روز گذشته که نیروهای مختلفی در حالت آماده‌باش هستند کودک یا زن در بین این افراد بی‌خانمان و معتادان متجاهر دیده نشده است.

وی گفت: تمام افرادی که از گورستان نصیرآباد جمع‌آوری شدند ساماندهی شده اند و در صورت لزوم به کمپ اخوان منتقل می‌شوند. فراخوانی نیز در این زمینه داده شده که نیروی انتظامی و شهرداری از کل شهرستان شهریار اقدامات لازم را به عمل بیاورند تا دیگر معتاد متجاهر در سطح خیابان‌ها وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: تعداد افرادی که از گورستان نصیرآباد توسط نیروی انتظامی جمع‌آوری شده از سوی دادستانی به صورت یک به یک مورد بازجویی قرار گرفته است و افرادی که دارای خانواده بوده به خانواده‌هایشان معرفی و در صورت نیاز دستور بستری آنها صادر شده است.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان تهران گفت:‌آنهایی هم که بدون خانواده بوده و خانواده‌ای نداشته اند به دستور قضایی به مرکز اخوان (مرکز نگهداری معتادان) شهرستان ملارد برده شده‌اند.

وی تصریح کرد:‌ در زمینه معتادان ماده ۱۵ یعنی معتادانی که با میل و اراده خود برای ترک اقدام می‌کنند، از جمله برنامه‌هایی است که در بهزیستی دنبال می‌شود حتی آنهایی که بضاعت مالی ندارند نیز به صورت یارانه به آنها کمک می‌شود برای مراکز ماده ۱۶ نیز که قوانین خاص خود را دارد سازمان‌های مرتبط هماهنگی‌های لازم را با بهزیستی دارند.

شمسی گفت:‌اغلب معتادان متجاهری که در شهریار ساکن هستند بومی این شهرستان نیستند و اغلب از شهرستان‌های همجوار آمده‌اند، اما آنچه اهمیت دارد این است که بتوانیم برای ترک و ایجاد اشتغال این افراد راهنمایی بگیریم و به آنها یاری برسانیم.

همچنین ببینید

امشب گفتگو حسن روحانی با مردم

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی   حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در …

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد نظرات
0 تعداد پاسخ ها
0 فالوور ها
 
جالب ترین نظرات
داغترین نظرات
1 نویسنده نظر
عباس نویسنده آخرین نظرات
  مشترک  
جدیدترین قدیمی ترین بالاترین رای
به من اطلاع بده
عباس
مهمان
عباس

موضوع گورخوابی آنهم در یک مملکت اسلامی بسیار دردناک و تاسف بار است و دل هر انسانی از دیدن این تصاویر آزرده می شود ولی بهتر است بجای جار و جنجالهای سیاسی انهایی را بازخواست کرد که با کوتاهی و بی توجهی خود باعث این آبروریزی شده اند و با این کار مسئولین بی مسئولیت از خواب غفلت بیدار شوند، باید از مسئول بهزیستی پرسیده شود عملکرد و بیلان کاری خود را ارائه نماید، بایستی مسئول بهداشت و درمان پاسخ دهند که اعتبارات هزینه شده برای مراکز کاهش آسیب چگونه هزینه شده است و سهم این گورخوابهای بیچاره از طرح… دیدگاه بیشتر

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A