خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / خودکشی سینا قنبری در زندان

خودکشی سینا قنبری در زندان

خودکشی سینا قنبری در زندان

 

اخبار ایران و جهان، پرمگ: مصطفی محبی، مدیرکل زندان‌های استان تهران درباره خبر مرگ یکی از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر در زندان اوین اظهار کرد: بامداد روز شنبه مورخ ۱۶ دی ماه یکی از زندانیان زندان اوین به نام “سینا قنبری” فرزند علی اکبر با مراجعه به دستشویی قرنطینه زندان اوین اقدام به خودکشی از طریق حلق آویز کردن خود کرد.

وی ادامه داد: مراتب فوراً به دادستان تهران اعلام شد و بازپرس دادسرای جنایی در زندان حضور یافت و از مأمورین زندان و مطلعین تحقیق کرده و دستورات را صادر کرد.

 

خودکشی سینا قنبری در زندان

 

سینا قنبری (زاده: تهران، ۱۳۷۳ یا ۱۳۷۴، درگذشته: ۱۷ دی ۱۳۹۶) یک جوان معترض ایرانی بود که ابتدا در جریان تظاهرات ۱۳۹۶ ایران توسط نیروی انتظامی بازداشت و پس از انتقال به زندان اوین در روز ۱۷ دی‌ماه در بند قرنطینه این زندان در‌گذشت. محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف، مرگ سینا قنبری را تایید و از صحت آن خبر داد. در پی مرگ این جوان، صادقی خواستار ورود مجلس برای بررسی این موضوع شد.

 

به گفته برخی از منابع خبری سینا قنبری در حالی توسط نیروی انتظامی در جریان اعتراضات سراسری دی ۱۳۹۶ بازداشت شد که تنها ۲۳ سال داشت. این درحالی است که برخی از خبرگزاری های داخلی اعم از ایلنا و ایسنا سن وی را ۲۲ سال اعلام کردند. به گفته مقام‌های ایران، اکثر بازداشت‌شدگان اعتراض‌ها و ناآرامی‌های دی‌ماه ۱۳۹۶ در ایران جوانان هستند. حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور، روز دوشنبه ۱۱ دی گفت که بیش ‌از ۹۰ درصد کسانی ‌که در ناآرامی‌ها دستگیر شده‌اند جوان و نوجوان هستند که میانگین سنی آن‌ها زیر ۲۵ سال است و قاطبه‌ آنان سابقهٔ دستگیری و بازداشت قبلی ندارند.

 

 

 

همچنین ببینید

ماجرای ناپدید شدن ملی پوش بوکس مبین کهرازه

ماجرای ناپدید شدن ملی پوش بوکس مبین کهرازه

ملی پوش بوکس ایران در فرودگاه اتریش ناپدید شد تا فدراسیون بوکس را با مشکل …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A