خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / روحانی : اختیارات من باید زیاد شود

روحانی : اختیارات من باید زیاد شود

روحانی : اختیارات من باید زیاد شود

 

 

ظاهرا سخنان چند روز پیش روحانی همچنان واکنش می‌گیرد.

روحانی در ضیافت افطاری از «اختیاراتِ کم» گفته بود: اگر در خصوص سیاست خارجی، فرهنگ و یا فضای مجازی از دولت سوال و مطالبه‌ای می‌شود، باید ببینیم که دولت چقدر در این حوزه‌ها اختیار دارد. باید در حد توان و در حوزه اختیارات رئیس جمهور از دولت مطالبه داشت.

شریعتمداری و کیهان به سرعت وارد گود شدند: وقتی می‌دانستید رئیس‌جمهور- به قول خودتان- برای انجام وظایفی که قانون اساسی بر عهده او گذارده است، اختیارات لازم و کافی ندارد! چرا برای تصدی پست ریاست جمهوری نامزد شدید؟!

شریعتمداری در ادامه نوشت: حضرتعالی برای پیمودن این راه «اختیار لازم» را داشتید ولی با عرض پوزش این سؤال در میان است که آیا «توان لازم» را هم داشتید!

کواکبیان هم واکنش نشان داد: امروز از شما پذیرفتنی نیست که بگویید چندان اختیاری ندارم. جای هیچگونه تعلل و درنگی برای تحقق وعده‌هایتان وجود ندارد بخصوص که برخلاف نظر ما مجلسیان شما شورای اقتصادی سران قوا را هم در اختیار دارید.

 

روحانی : اختیارات من باید زیاد شود

 

روحانی اما همچنان بر همان موضع مانده، کما این که شب گذشته به نوعی همان حرف‌های قبلی را تکرار کرد: در دوران جنگ تحمیلی نیز در مقطعی که با مشکل مواجه شدیم، شورای عالی پشتیبانی جنگ ایجاد شد و همه اختیارات در دست این شورا بود و حتی مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه نیز در تصمیم‌گیری آن شورا دخالتی نداشتند و امروز هم در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم.

حالا باید ببینیم کار به کجا می‌رسد؟ شاید روحانی بیراه نمی‌گوید اما خب چه کسی است که نداند سمبه‌ی مخالفانش پر زور است!

همچنین ببینید

امشب گفتگو حسن روحانی با مردم

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی   حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A