خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / کلیپ، روحانی غربی ها را به مواد مخدر تهدید کرد

کلیپ، روحانی غربی ها را به مواد مخدر تهدید کرد

روحانی غربی ها را با مواد مخدر و بمب تهدید کرد

 

حجت‌الاسلام حسن روحانی در نشست روسای مجالس۶ کشور با محوریت چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای عنوان کرد: روسای محترم مجالس حاضر در جلسه، عالیجنابان خانم ها آقایان، مایه خرسندی است که در کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور افغانستان، چین، ایران، پاکستان، روسیه و ترکیه حضور می‌یابیم. لازم می‌دانم از رئیس مجلس پاکستان به دلیل دوران مسئولیت یکساله خودشان برای این کنفرانس و تعهداتشان برای کمک به این روند تشکر کنم و به ریاست مجلس آقای لاریجانی تبریک می‌گویم که از هم اکنون ریاست این کنفرانس را بر عهده گرفتند.

 

 

روحانی گفت: ما اینجا هستیم تا بگوییم بنا نداریم این گستاخی‌ها را تحمل کنیم. مهمانان عزیز من می‌خواهم از تلاش ایران بگویم؛ ایران به حکم رسالت خود سد بزرگی در برابر سوداگران خشونت بوده است و بهای سنگین ایستادگی را هزاران نفر از دلاوران ما با پرداخت جان پرداختند. ما سالانه ۸۰۰ ملیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر و برای امنیت و سلامت اروپا و آسیا صرف می‌کنیم. برای لحظه‌ای تصور کنید اگر رخنه‌ای در این سد ایجاد شود چه فاجعه‌ای پیش می‌آید. ما در مبارزه با تررویسم هم صدها نفر از نیروهای خود را فدا نمودیم و سالانه میلیون‌ها دلار هزینه کردیم. بدون این فداکاری‌ها این منطقه شاهد حضور و قدرت‌گیری خلافت وحشی داعش بود.

 

 

روحانی غربی ها را با مواد مخدر و بمب تهدید کرد

وی با تاکید بر اینکه باید ضمن حفظ قدرت دفاعی، نظامی‌گری در منطقه را تقلیل دهیم، گفت: زیر ساخت انتقال انرژی و اطلاعات از دیگر هم‌کاری هایی است که باید دنبال کنیم و از تجارت کالا و خدمات به خصوص با همسایگان حمایت کنیم و به توازن قوای پایدار با همسایگان مبتنی بر احترام و عدم رقابت مخرب پایبند باشیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه آمریکا کشوری مداخله‌جو است و نمی‌تواند کسی را در این آرمان‌ها یاری کندف گفت: انتظارات ما از آمریکا روشن است. از کسی که به دیوارها تعظیم می‌کند انتظار نداریم به پل‌ها احترام بگذارد. از کسی که به مسئولیت‌های گذشته تن نمی‌دهد انتظار نداریم مسئولیت جدید بر عهده بگیرد. از کسی که به تمدن‌های چند هزارسال احترام نمی‌گذارد انتظار نداریم نگهدارنده پایه تمدن‌های مشترک باشد. اما آمریکا هر کجا در انهدام جوامع سهمی داشته باشد اجازه نمی‌دهیم از هزینه خسارت‌ها بگریزد.

 

همچنین ببینید

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم    رئیس جمهور و ظریف امور خارجه …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A