خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / سینا قنبری به روش آفتاب مهتاب خودکشی کرده است ؟

سینا قنبری به روش آفتاب مهتاب خودکشی کرده است ؟

سینا قنبری به روش آفتاب مهتاب خودکشی کرده است ؟

 

اخبار ایران و جهان، پرمگ: سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از تعطیلی کمیته هیات بازدید از زندان اوین به دلیل مصاحبه‌های برخی اعضای این کمیته خبر داد و گفت:‌ سینا قنبری با روش «آفتاب-مهتاب» خودکشی کرد.

 

 

وی تشریح کرد: فیلمی که ما مشاهده کردیم این بود که مرحوم قنبری با یک پلاستیک تا شده مشکی وارد دستشویی می‌شود و مدتی بعد یکی از نظافتچی‌ها به آن دستشویی می‌رود و می بیند که ایشان مرده است.

 

سینا قنبری به روش آفتاب مهتاب خودکشی کرده است ؟

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: ما دیدیم که آقای قنبری وارد دستشویی شد آن نظافتچی را هم دیدیم وارد شد و رفت خبر داد. ما دیدیم آمدند و با خود پتویی آورند و آقای قنبری هم روی آن قرار دادند و بردند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس خاطر نشان کرد: سوالی برای دوستان و همکاران پیش آمده و آن این است که دستشویی جایی نداشته و میله‌ای به سقف آویزان نبوده که آقای قنبری از آن آویزان شود و خود را بکشد و فقط یک میله وسط دستشویی بوده، آقای قنبری چگونه خودکشی کرده است؟

وی ادامه داد: در هر ۱۰ هزار پرونده خودکشی یک پرونده مانند خودکشی سینا قنبری داریم. در این حالت فرد طناب و یا وسیله‌ای را که با آن می‌خواهد به گردن خود می‌بندد و سپس کمر را خم می‌کند و به حالت آفتاب مهتاب که به بدن خود می‌دهد، ضربه به فک فرد می‌خورد و نخاع سریع قطع می‌شود.

نماینده مردم رباط کریم افزود: وقتی فرد با وزن ۶۰ و یا ۷۰ کیلوگرمی و با این این حالت دست به خودکشی می‌زند، قطع نخاع آن حتمی است و این امر برای دوستان غیر قابل هضم بود. باید برای این نوع خودکشی‌ها، قضات کار کشته موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

وی ادامه داد: برخی از دوستان در این کار عجله و مصاحبه کردند. بعد از بازدید از زندان اوین، جلسه‌ای تشکیل و صحبت‌هایی را هم انجام دادیم. برخی از افراد مأموریت‌هایی پیدا کردند اما متاسفانه مصاحبه‌های بعضی از دوستان باعث شد که کمیته برهم بخورد. انشاالله تلاش خواهیم کرد تا کمیته را احیا کنیم.

نوروزی در پاسخ به این سوال که مگر اتاق مانیتورینگ دوربین ها مأمور و یا نگهبانی ندارد که متوجه شود سینا قنبری با یک پلاستیک وارد دستشویی شده و خارج هم نشده است گفت: ساعت ۳ نیمه شب بوده و حال ممکن است طرف خواب بوده و یا متوجه نشده باشد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه طول می‌کشد تا پیکر سینا قنبری را پیدا کنند. ما هم دقت نکردیم و در این مورد هم سوالی نپرسیدیم. چون همین مقدار که فیلم نشان می‌دهد وی وارد دستشویی شده و افراد ایشان را از همان جا بیرون می‌آورند. این تصاویر بیانگر آن است که این اتفاق داخل زندان افتاده است. در مورد این که مشخص شود خودکشی بوده است یا خیر پزشکی قانونی باید نظر دهد که ضربه باعث قطع نخاع شده که خودکشی محسوب می‌شود یا اگر قرصی مصرف شده باشد هم مشخص می‌شود. هرچه باشد، پزشکی قانونی باید نظر دهد.

وی در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه آیا از نتیجه کالبد شکافی خبر دارید یا خیر عنوان کرد: اطلاعی‌ ندارم. اما در این مورد سوال می‌کنم.

 

همچنین ببینید

ماجرای ناپدید شدن ملی پوش بوکس مبین کهرازه

ماجرای ناپدید شدن ملی پوش بوکس مبین کهرازه

ملی پوش بوکس ایران در فرودگاه اتریش ناپدید شد تا فدراسیون بوکس را با مشکل …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A