خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / ماجرای جنجالی داماد حسن روحانی

ماجرای جنجالی داماد حسن روحانی

ماجرای جنجالی داماد حسن روحانی

 

پس از آنکه خبر انتصاب کامبیز مهدی زاده داماد رئیس جمهور به عنوان معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان زمین شناسی منتشر شد، برخی منابع خبری در سایت ها و كانال هاي تلگرامي ادعا کردند که روحانی دستور عزل داماد خود را صادر کرده و همچنین وزیر صنعت و مهدی زاده را توبیخ کرده است.

سایت «انتخاب» در این رابطه نوشت: مهدی زاده متولد ۶۴ و فارغ التحصیل دانشگاه آزاد است که سابقه‌ی اجرایی ندارد. گفته شده، رییس جمهور از اینکه بدون مشورت با وی چنین حکمی اعلام عمومی شده ابراز نارصایتی کرده است.

ماجرای جنجالی داماد حسن روحانی

 

شایان ذکر است که این خبر هنوز تایید نشده و مقامات دفتر رئیس جمهور هنوز به آن واکنشی نشان نداده اند.

روحانی پیش از این به اعضای هیات دولت تاکید کرده بود که از انتصاب‌های فامیلی و حاشیه سازی برای دولت در این موقعیت پرهیز کنند.

در همین راستا، محمد مهاجری، روزنامه‎نگار و فعال سیاسی اصولگرا در یادداشتی تلگرامی با عنوان «ازدواج شیرین، طلاق شیرین‌تر داماد رییس جمهور» نوشت: چندماه قبل مراسم ازدواج دختر آقای روحانی برگزار شد. مراسم آنقدر بی سروصدا بود که بسیاری از مسئولین و حتی دولتی ها تا مدتی از آن بی خبر بودند.

مراسم در نهایت سادگی ،یک روز عصر و به صرف میوه و شیرینی و با حضور عده کم شماری از بستگان برگزارشد.

برخی بزرگان به آقای روحانی پیشنهاد کردند خبر این ازدواج ساده را منتشر کند،چون باعث امیدواری مردم می شود، اما رئیس جمهور ترجیح داد موضوع در بی خبری تمام شود. خبر را محالفان رئیس جمهور هم داشتند اما دم برنیاوردند. موافقان او هم سکوت پیشه کردند.

انتشار خبر انتصاب داماد جوان رئیس جمهور – که به نظر می رسد همان فردی باشد که چندماه قبل ازدواجش برگزار شده- به معاونت یکی از وزارتخانه ها ، هر چند شایسته سالارانه باشد ، آنقدر تلخ هست که شیرینی خبر چندماه قبل را از بین ببرد.

با یک دستور ساده آقای روحانی، مبنی بر اینکه دامادشان سمتش را طلاق بدهد می توان ، شیرینی آن ازدواج و حلاوت این طلاق را به هم آمیخت و به خاطرات بیادماندنی مردم،سنجاق کرد.

بعد از چند انتصاب جنجالی در دولت انتقادات زیادی به ویژه به انتصاب داماد رییس جمهور در افکار عمومی شکل گرفت که رضا انصاری، عضو اصلاح طلب کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با «انصاف نیوز» به انتقاد از انتصاب‌ها پرداخت و گفت وزیر جدید صنعت معدن تجارت (صمت) با این کار به استیضاح نزدیک‌تر شده است.

انصاری با انتقاد از گزینش آقازاده در وزارت‌خانه‌ها گفت: در شرایط فعلی انتظار می‌رود دولت چنین انتصاباتی نداشته باشد. این باعث شده که سرمایه‌ی اجتماعی دولت و اعتبار و منزلت رییس جمهور و دولت در افکار عمومی در حال کاهش است. بیشترین ضربه را از این انتصاب‌ها خود دولت می‌خورد.

او در مورد انتصاب‌ها در وزارت صمت گفت: انتصاب‌هایی که در وزارت‌خانه‌ها انجام می‌شود زیر ذره‌بین کمیسیون‌های تخصصی و فراکسیون‌های مجلس‌ است. من به عنوان عضو کمیسیون صنایع و معادن می‌گویم انتصاب‌هایی که در حوزه صنعت و معدن صورت گرفته زیر ذره‌بین کمیسیون است و ما با هم‌فکری‌هایی که خواهیم کرد تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم. من فکر می‌کنم انتصاباتی که در حوزه‌ی وزارت صنعت رخ داده شرایط را به سمتی پیش برده که وزیر را به لبه‌ی تیغ استیضاح نزدیکتر کرده است. نقش مجلس نقش نظارتی است و به مقامات دولتی تذکر لازم را خواهد داد.

همچنین ببینید

ویدئوی احترام گذاشتن به نجفی قدیمی بود

ویدئوی احترام گذاشتن به نجفی قدیمی بود   علیزاده طباطبایی وکیل محمدعلی نجفی گفت: ما به …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A