خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / ماجرای کمک میلیاردی شهرداری به یک مداح

ماجرای کمک میلیاردی شهرداری به یک مداح

ماجرای کمک میلیاردی شهرداری به یک مداح

 

اخبار ایران و جهان، پرمگ: یاشار سلطانی با انتشار اسنادی مدعی شد که شهرداری منطقه ۵ تهران مهرماه امسال کمک یک و نیم میلیارد تومانی را به حساب حسینه ریحانه الحسین واریز کرده است. گفتنی است نام این حسینیه با اسم مداح معروف، مجید بنی فاطمه گره خورده است.

انتشار ان اسناد توسط یاشار سلطانی باعث به وجود آمدن جنجال زیادی در فضای مجازی شده است

.

 

یاشار سلطانی با انتشار تصویر فوق در حساب توییتری خود نوشت:

 

ماجرای کمک میلیاردی شهرداری به یک مداح

«معاونت فرهنگی شهرداری تهران طی چند سال اخیر بیش از هزار میلیارد از بودجه این معاونت را در اختیار حسینیه‌ها، مساجد و حتی مداح‌ها قرار داده است.

برای مثال شهرداری منطقه ۵ در مهرماه امسال ۱/۵میلیارد تومان به حسینیه #ریحانه_الحسین (مداح آقای بنی‌فاطمه) پرداخت کرده است.»

گرچه سلطانی که پیشتر لقب افشا کننده املاک نجومی را به خود اختصاص داده بود، تا کنون از منبع این اسناد چیزی خاطرنشان نکرده است اما کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی منسوب به مداح معروف و حسینیه ریحانه الحسین طی دو اطلاعیه، یکی از جانب خود و دیگری از سوی شهرداری منطقه ۵تهران توضیحاتی را در این خصوص ارائه کردند.

کذب محض و دروغی کثیف و یک بهتان و تهمت آشکار است

حسینیه ریحانه الحسین با انتشار بیانیه شدیداللحنی که مشتمل بر سه بخش مهم است، ماجراهای پیش آمده را در جهت تضعیف اعتقادات دینی دانسته و ضمن پذیرش دریافت مبلغ ۷۰۰ میلیون تومانی، خبر کمک یک و نیم میلیاردی را بهتان و دروغی کثیف عنوان کرده است و در بخش دیگری از این اطلاعیه بارها تاکید شده است که مجید بنی فاطمه این پول هارا دریافت نکرده است.

این اطلاعیه همچنین تصریح می کند که این کمک ها برای همگان است.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

طی روزهای گذشته متن و سندی مجعول و دستکاری شده تحت عنوان کمک شهرداری به مجتمع فرهنگی مذهبی  ریحانه الحسین منتشر شده که در فضای مجازی بازتاب هایی داشته است. در کمال شگفتی محتویات مجعول و اطلاعات غلط مندرج در این مطلب به ذاکر ارجمند جناب آقای بنی فاطمه منتسب شده که حکایت از یک هماهنگی خاص و برنامه ریزی دروغ پردازانه برای رقم زدن دور جدیدی از حمله به اعتقادات دینی و معارف حسینی دارد. نظر به اهمیت این موضوع برای شهروندان عزیز و محبان اباعبدالله چند مورد ذکر می شود:

۱- وفق مصوبات شورای شهر تهران و ردیف های مصوب شده برای شهرداری تهران ، این نهاد از حیث قانونی مکلف به حفظ و نگهداری بناها و امکان فرهنگی و هنری و مذهبی است. این امر بدون آنکه شمولیت به افراد داشته باشد یک مصوبه عام است که همه اماکن فوق الذکر را در بر می گیرد.

۲- کمک فوق الذکر  وفق مصوبه شماره ۱۰۷۰۲۲۴۰۵ شورای شهر تهران در بهمن ۹۵   به مبلغ یک میلیارد تومان مصوب و به شهرداری اعلام شده است. شهرداری از این رقم حدود هشتصد میلیون تومان را تایید و طی سه واریز پانصد و پنجاه میلیونی ،صد میلیونی  و پنجاه میلیونی به حساب موسسه ریحانه الحسین  و نه فرد خاصی واریز کرده است. بنابراین کل رقم ۷۰۰ میلیون تومان است که طی یک تردستی رسانه ای با رقم مصوب شهرداری جمع زده شده و رقم یک و نیم میلیارد عنوان شده است!!

۳- مجتمع فرهنگی ریحانه الحسین از اوایل سال جاری به علت مشکلات عدیده ای که در سیستم برق و سازه ناایمن سقف هشتصد متری آن و احتمال آتش سوزی یا فروریختن سقف، مجبور به تعطیلی فعالیت ها و  تعمیرات و بازسازی وسیع و احداث سقف جدید و سیستم برق رسانی ایمن گردید. این امر در کنار سایر هزینه های عمرانی نیازمند اعتباری مشخص بود که بخشی از آن با مصوبه شورای شهر و مابقی با اعانات خیرین و محبان  اباعبدالله تامین گردید.

۴- بدیهی و مبرهن است که مجتمع فرهنگی ریحانه الحسین صاحب هییت امنا و کادر اجرایی است و جناب آقای بنی فاطمه صرفا به عنوان ذاکر و مادح اهل بیت در این مجتمع فعالیت می کنند و مطلقا ورودی به مسائل خاص و اجرایی و عمرانی مجتمع ندارند.بنابراین انتساب این خبر وارونه و رقم مجعول به عنوان کمک به ایشان، کذب محض و دروغی کثیف و یک بهتان و تهمت آشکار است که فارغ از مسئولیت عقیدتی و فقهی که برای ناشر این جعلیات پدید می آورد ،یقیننا مورد پیگیری قضایی واقع خواهد شد.

جناب آقای بنی فاطمه طی قریب به یک دهه فعالیت در این مجتمع خالصانه  و بدون هیچ چشم داشت یا توقعی مالی، برای نشر معارف حسینی و بهره گیری از معارف حقه تشیع کوشش کرده است و خیل عظیم جوانان مشتاقی که در این مجتمع به ذکر حسین و بهره گیری از معارف حقه تشیع می پردازند گواهی بر این جهد خالصانه است و گویا همین رونق و شوق است که کینه ها و حقدهای خاص را در بیماردلان برانگیخته…بنابراین این سنخ جعلیات و کذب گویی ها چیزی جز تلاش برای کمرنگ کردن اعتقادات مردم نیست.

۵-بدیهی است که لطمات نشر این جعلیات و شاذگویی های بی مبنا وفق سنت الهی به نشر دهنده و گوینده باز خواهد گشت. از این حیث مشفقانه به این افراد هشدار می دهیم که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و از هجمه به آبرو و تهمت به افراد پرهیز کنید.

انشاالله این بلیه عظیم دروغ گویی و شایعه پراکنی از جامعه اسلامی ما رخت بربندد.

ما می رویم اوست هوالباقی السلام

دنیا به نام آل حسین است والسلام

هیئت امنای مجتمع فرهنگی مذهبی ریحانه الحسین

شهرداری منطقه ۵ تهران: طبق دستور شورای شهر از یک میلیارد،  ۸۰۰ میلیون تومان پول داده ایم

گرچه در سایت شهرداری منطقه ۵ خبری از اطلاعیه ای در این خصوص نیست اما کانال حسینیه ریحانه الحسین با انتشار این اطلاعیه مدعی شده که شهرداری منطقه ۵ به این موضوع ورود کرده است.

البته این دو اطلاعیه یک نکته نهفته دارند و ان هم تفاوت صد میلیونی ارقام ذکر شده در اطلاعیه هاست!

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

شورای اسلامی شهر تهران در راستای حمایت از فعالیت‌های دینی در برنامه و بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران ذیل سرفصل تملک دارایی سرمایه‌ای و تحت ماموریت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، بندهایی را برای توسعه مساجد، حسینیه‌ها و تکایا تعریف و اعتبار مشخصی را تخصیص داده بود.

بر اساس مصوبه مذکور اعتباری معادل ۱۰ میلیارد ریال در ردیف شماره ۱۰۷۰۲۲۴۰۵ جهت تجهیز و توسعه هیات ریحانه الحسین (ع) در نظر گرفته شده بود که مبلغ ۸ میلیارد ریال از اعتبار مذکور در ۶ ماه نخست سال جاری به شهرداری منطقه ۵ تخصیص داده شده بود.

از محل این اعتبار، مبلغ ۵/۵ میلیارد ریال به صورت غیرنقد در تاریخ ۳۱ خرداد سال جاری و در دوره تصدی مدیریت پیشین شهرداری تهران برای حسینیه مذکور درخواست تعهد اعتبار شده و پس از آن بخشی دیگر از اعتبار در دو فقره چک در شهریور ماه و در آغازین روزهای تصدی شهردار محترم تهران، در منطقه ۵ در وجه حسینیه مذکور پرداخت شده است.

بر خلاف ادعای صورت گرفته این اعتبار به هیچ مداح خاصی پرداخت نشده است و صرفا برای تجهیز و توسعه حسینیه مذکور آن هم براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران تخصیص یافته است.

لازم به ذکر است شهرداری تهران موظف به اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر تهران است و این منطقه در چارچوب ضوابط ابلاغی کمک های مصوب را انجام داده است.

عضو شورای شهر تهران: شرم آور است!

ناهید خداکرمی در واکنش به این خبر در حساب توییتری خود نوشت:

شرم آور است که #مؤسسه_خیریه، قرارگاه، حسینیه، مسجد، هیئت، هبه، مددسرا و #مداحی به پوششی برای نهادینه شدن فساد و رانت در شهرداری تهران تبدیل شده است.

کاری بسیار سخت در پیش داریم مردم و رسانه ها همچنان همراهمان باشند.

همچنین ببینید

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم    رئیس جمهور و ظریف امور خارجه …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A