خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / ماجرای مرگ آتنا اصلانی با جزییات

ماجرای مرگ آتنا اصلانی با جزییات

ماجرای مرگ آتنا اصلانی با جزییات

 

خرداد بود که آتنای ۷ ساله به بهانه دیدن پدر از خانه خارج شد و دیگر به خانه باز نگشت.

 

ماجرای مرگ آتنا اصلانی با جزییات

**شایعه خودکشی قاتل

رفته رفته با گذشت زمان اولین شایعه ها در خصوص گم شدن آتنا شکل گرفت، یکی از این شایعات مربوط به خودکشی فردی بود که گفته می شد کسی است که آتنا را ربوده بود، اما این خبر توسط فرماندار پارس آباد تکذیب شد و مشخص شد که این خودکشی هیچ گونه ارتباطی با گم شدن آتنا نداشته است.

**تجمع مردم و درخواست بازگشت آتنا به خانه

هر چه بیشتر از گم شدن آتنا می گذشت، اهالی پارس آباد نیز نگران تر می شدند. در سطح فضای مجازی مردم منطقه نیز به گمشدن آتنا با هشتگ های گوناگون مانند ” آتنا جان سرعین هم چشم انتظار توست” و ” آتنا جان شهری چشم انتظار توست ” واکنش نشان دادند و برای پیدا شدن آتنا ابراز امیدواری کردند.

 

تجمع مردم و درخواست بازگشت آتنا به خانه

 

 

 

** پدر آتنا: اعدام قاتل را می خواهیم

شوک حادثه در صدای بهنام اصلانی شنیده می‌شود. سکوت‌های طولانی و بعد می‌گوید: «حال مادرش خوب نیست. حال هیچ کدام‌مان خوب نیست. چه کسی گفته امروز تشییع جنازه دختر من بوده؟ او اینجاست هیچ کسی او را توی قبر نگذاشته. اینجا کنارم است، میبینمش.»

«خواسته ما این است که قاتل سریع اعدام شود. امیدوارم هرچه زودتر پیگیری پرونده را تمام کنند و قاتل دخترم را به‌سزای اعمالش برسانند.»

**تأیید آزار و اذیت دختر ۷ ساله

قاضی ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی نشان می دهد «آتنا اصلانی» دختر هفت ساله پارس آبادی پیش از قتل هدف آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است. با این نتیجه پرونده وارد فاز جدیدی شده تا ابهامات آن برطرف شود.

** مادر آتنا نمی تواند حرف بزند

یکی از شاهدان می گوید: مادر آتنا نمی‌تواند حرف بزند و هنوز شوکه است و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد. آنها به غیر از آتنا یک دختر ۳ ساله دیگر هم دارند.

**قاتل در همه جست و جوها همراه خانواده آتنا بود

«مرد رنگرز، یکی از افرادی بود که در تمام مراحل تحقیق و جست وجو برای یافتن آتنا با ما بود و هر آنچه ما در مورد آتنا می‌دانستیم او هم باخبر می‌شد ولی چه می‌دانستیم که او عامل قتل همین دخترک است و با ما همراه شده تا متوجه شود که مسیر تحقیقات پلیس به کجا می‌رسد. از آنجایی که او آگاهی کامل به منطقه داشت و می‌دانست کدام دوربین‌ها فعال هستند، طوری بچه را به مغازه‌اش برده بود که دوربین‌ها تصویرش را ضبط نکنند.

**چرا طلاهایش را دزدیدم

رنگرز جنایتکار در آخرین مرحله بازجویی درباره سرقت النگوهای آتنای ۷ ساله گفته است: من بدهی داشتم و نمی‌دانستم چک‌هایی را که به طلبکاران داده بودم چگونه پرداخت کنم وقتی چشمم به النگوهای دختربچه افتاد تصمیم به سرقت آنها گرفتم. این النگوها را در مغازه‌ام جاسازی کردم تا سر فرصت بفروشم تا چکم وصول شود.

**اعتراف قاتل به یک قتل دیگر

دادستان عمومی وانقلاب پارس آباد گفت: جسد خانمی که دوسال پیش درکنار روستای مجید آباد پیدا شده بود توسط همین شخص به قتل رسیده بوده که درجریان بازجویی به آن اعتراف کرد.

**او یک قاتل سریالی است؟!

طباطبایی افزود: همان اوایل افتادن این اتفاق، توسط بازپرس اکبری به این نتیجه رسیدیم که پرونده آتنا می تواند برای ما سرنخ هایی از پرونده های قبلی که در گذشته رخ داده و سربه مهر مانده را حل کند.

وی اظهار کرد: حس ششم قضایی ما در این پرونده ما را با این مواجه کرد که ما با قتل سریالی مواجه هستیم و اگر برخی مواقع اطلاع رسانی نشده یا اطلاع رسانی به موقع انجام نشده و بصورت ناقص بوده از این حیث بود.

**پیام پدر و مادر آتنا برای مردم

پدر و مادر آتنا اصلانی نیز در پیامی به مردم پارس‌آباد مغان اظهار کردند که مردم داغدار مغان نمی‌دانم اگر شما همشهریان شریف شریک ناله‌ها و غصه‌های ما در اندوه آتنا نمی‌شدید چگونه می‌توانستیم از این مصیبت دق مرگ نشویم.

در ادامه این پدر و مادر داغدار با قدردانی از مردم گفته‌اند: اشک‌ها و ناله‌های سرزمین سرسبز مهربانی به همان اندازه بند دل ما را پاره می‌کند که پروازه پرونده کوچک خوشبختی ما؛ کاش بر می‌گشت و با خوشحال کردن شما اندکی از اندوه بزرگواران جبران می‌شد اما تقدیر الهی بر پرواز بی‌بازگشت او بود، از همه آنهایی که ما را این مصیبت تنها نگذاشتند سپاسگذاریم.

 

همدردی مردم با پدر اتنا اصلانی

 

** آتنا در میان خیل جمعیت به خاک سپرده شد

مراسم تشییع و خاکسپاری آتنا اصلانی، دختر معصوم ۷ ساله پارس‌آبادی امروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی و شهرستانی در پارس‌آباد مغان برگزار شد و حاضران در غم و اندوه و ماتم پیکر این دختر معصوم را بدرقه خانه ابدی کردند.

 

 

**اعتراف به جنایت

هر چند مرد جنایتکار سعی داشت هر طوری شده خودش را بی‌گناه جلوه دهد، اما در نهایت مجبور به اعتراف شد و گفت: دو، سه روزی بود که با دیدن آتنا و طلاهایش وسوسه شده بودم. روز حادثه به مغازه‌ام آمد که آب بخورد و چون کسی آنجا نبود، به طرفش رفتم.

خواستم نقشه‌ام را اجرا کنم اما او شروع کرد به فریاد زدن. برای همین دستم را روی دهانش گذاشتم و وقتی به‌خودم آمدم که دیگر نفس نمی‌کشید. ترسیده بودم و جسدش را داخل ساکی گذاشتم و آن را به پارکینگ بردم و در بشکه پلاستیکی مخفی کردم تا سر فرصت در محلی خلوت رها کنم اما چند روز بعد به‌عنوان مظنون دستگیر شدم و رازم فاش شد.

 

**حضور ورزشکاران در خانه آتنا اصلانی

محمد نوازی، پیشکسوت فوتبال کشور به همراه تیم امید استقلال تهران در مجلس ختم آتنا اصلانی حضور پیدا کردند و با خانواده وی ابراز همدردی کردند.

 

 

حضور ورزشکاران در خانه آتنا اصلانی

**انتقال جسد به پزشکی قانونی

ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از انتقال جسد آتنا اصلانی دختر هفت ساله پارس آبادی که جنازه وی پس از بیست روز مفقودیت روز گذشته در پارکینگ خانه مسکونی قاتل کشف شد، به پزشکی قانونی خبر داد و گفت: با حضور  سه پزشک متخصص در پزشکی قانونی، کالبدگشایی و نمونه برداری انجام شده و اظهارنظر تخصصی در این زمینه مستلزم بررسی آزمایشگاهی، سم شناسی و پاتولوژی است.

 

**کشف جسد آتنا در ظرف بزرگ

در نهایت با اعتراف قاتل پرونده، روز گذشته تیمی از ماموران آگاهی برای پیدا کردن جسد راهی خانه اسماعیل شدند و جسد آتنا را در حالی که در یک ظرف بزرگ داخل پارکینگ بود یافتند. جسد آتنا برای تحقیقات جنایی در مورد چگونگی قتل به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

 

پیدا شدن جسد آتنا اصلانی

 

 

**التهاب اهالی پارس آباد 

هنگامی که خبراین جنایت هولناک در پارس آباد پیچید، احساسات مردم پارس آباد را به شدت جریحه دار کرد و مردم در واکنش به این جنایت به خیابان مقابل محل کار و منزل قاتل آمدند و خواهان اشد مجازات برای قاتل آتنا شدند.
اعتراضات به حدی بالاگرفت که مردم به محل کار قاتل رفته و آن را به آتش کشیدند. به همین دلیل برای حفظ آرامش منطقه دادستان به میان مردم آمد و آنها را به صبر و آرامش دعوت کرد و به مردم پارس آباد قول داد عامل این جنایت هولناک به زودی مجازات خواهد شد.

 

 

التهاب اهالی پارس آباد

 

**نزول خواری که قاتل شد

اسماعیل ۴۲ ساله، در همان محله ای که پدر آتنا دستفروشی می کرد یک کارگاه رنگرزی داشت و صاحب دو فرزند است. او که در محل به بدنام بودن و نزول خواری نیز مشهور بود در روز حادثه هنگامی که آتنا از محل کار پدر خود به خانه بازمی گشت ربود و او را قربانی جنایت شوم خود کرد.

 

 

عکس قاتل اتنا اصلانی

 

**دستگیری قاتل آتنا

اکبر صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد در همین رابطه گفته بود: با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته که در محل نصب بوده و پس از اعتراف یکی از مظنونان دستگیر شده در این پرونده سرانجام جسد این دختر ۷ ساله در پارس‌آباد کشف شد و مراحل قانونی در این زمینه در حال انجام است. وی از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کنند تا پرونده مراحل قانونی خود را طی کند.

 

 

 

 

**واکنش ها به مرگ آتنا

معاون رئیس جمهور در امور زنان در صفحه اینستاگرامش به این حادثه واکنش نشان داد و نوشت: جنازه سلاخی شده آتنا اصلانی دخترک هفت ساله پارس‌آباد مغان در پارکینگ خانه مغازه‌دار همسایه پدرش پیدا شد. گر سنگ از این حدیث بنالد عجب مدار

 

 

واکنش ها به مرگ آتنا

 

پرویز پرستویی بازیگر سینمای کشور هم در اینستاگرامش این فاجعه را دردناک خواند و نوشت:

نمیدونم بگم !
مرگ ناگهانی
بگم!
این جنایت
بگم !
این
ناجوانمردی که در حق آتنا شده رو به خانواده آتنای عزیز تسلیت میگم!
نمیدونم بگم
این مرگ دلخراش رو به ملت ایران تسلیت میگم!
چون کافیه یه لحظه فکر کنیم آتنا فرزند خودمان بوده ……….
البته من خیلی شاخ در نیاوردم
چون ده سال کارکردن در دستگاه قضایی اونهم در داده جنایی
شاهد قتل های عجیبی بودم …….حتی بدتر از قتل آتنای عزیز…
امیدوارم از این اناامنی در جامعه ما جلوگیری بشه وبا این افراد که نمیدونم اسمشون و چی باید گذاشت برخورد جدی بشه و به اشد مجازاتشون برسند .اگرچه دردی رو از خانواده آتنا کم نمیکنه.
به هرحال این فاجعه رو به خانواده آتنا و ملت ایران تسلیت میگم
روح آتنای پاک و مظلوم شاد،وصبر برای خانواده محترم و داغدیده اش…….

 

 

 

**واکنش ربیعی به مرگ آتنا

علی ربیعی در  نشست با روسای بهزیستی استان‌های سراسر کشور گفت: خبر آتنا ما را تکان داد و حتی به یاد ستایش در ورامین افتادیم که آتنا در پارس‌آباد و ستایش در ورامین طی سال گذشته و امسال مورد تجاوز افرادی که ناامنی روانی داشتند، دچار شدند و چه کنیم که فرزندان خودمان را به‌ گونه‌ای آموزش دهیم که نه ارزش‌های اجتماعی خدشه‌دار شوند و نه این کودکان قربانی مسائل تجاوز جنسی، چه کنیم که بچه‌هایی که در معرض آزار جنسی قرار می‌گیرند خانواده‌های خود را آگاه کنند تا دیگر شاهد ستایش‌ها و آتناها نباشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: باید در جامعه به معماری روانی و اجتماعی بپردازیم تا با پدیده تجاوز جنسی به کودکان مواجه نباشیم و در این باره پروژه‌ها مطالعاتی شوند و به راهکارهایی در این راستا برسیم.

** آتنا قربانی سبک زندگی فردی و اجتماعی معیوب ما

آذر منصوری عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در صفحه شخصی اش نوشت: سالها قبل متنی در شبکه های اجتماعی دست به دست شد با این مفهوم که ” فقر یعنی دو النگو دستت باشد و دو دندان پوسیده در دهانت” . جمله قابل تاملی بود و بسیار آشنا با سبکهای زندگی تک تک ما! ****
چهار هفته قبل عکس دختری هفت ساله به نام آتنا با لباس فرم مدرسه در شبکه های اجتماعی دست به دست شد. این دختر گم شده بود و علاوه بر شهرش یک کشور دغدغه دار غیبتش شد. بالاخره جسدش پیدا شد آنهم نه در دوردستها که در قلمرویی امن نزدیک خانه که آتنا پدر دستفروشش را در آن حوالی همراهی میکرد و از مغازه ای که صاحبش را عمو خطاب میکرد و زمان تشنگی از آنجا آب میخورد. واکنشهای هیجانی به ماجرا متفاوت بود، از به سنگ بستن محل زندگی و کار قاتل تا خلق بسته های شعر و دکلمه و کلیپ برای آتنایی که معصومانه از دست رفت. در میان این همه همهمه های خبری، عکسها و گزارشها دو نکته قابل تامل بود: در یک طرف دختر بچه ای ژست گرفته در منزلی ساده و محقر با طلاهایی قابل توجه در دست و گوش و انگشت وجود داشت و در طرف دیگر قاتل معتادی که ظاهرا انگیزه قتلش وسوسه طلاها بوده و نه سوء استفاده جنسی و …. *
نیاز نیست قشقرق به راه بیاندازیم یا با نقشه های خیالی انتقام، سعی در ریختن آب آرامش به آتش هیجان خود داشته باشیم.اینکه همچنان اعتیاد در میان خانواده ها جولان میدهد،اینکه عدم تامین بموقع نیازهای جنسی در بطن جامعه همچنان عقده می آفریند، اینکه تعداد النگوهای یک دختر هفت ساله بیشتر از تعداد کتاب داستانهایش میشود،اینکه طلا مهمترین سرمایه یک زن میشود و ملاک ارزشیابی اجتماعی اش، اینکه با تولد یک دختر دغدغه ازدواج و جهیزیه و بزک کردنش مهمتر از درس و مدرسه میشود، همه و همه سبکهای معیوب خود ماست. ما چوب بی مسئولیتهای اجتماعی خود را میخوریم آنگاه که در مواجهه با یک تجاوز جنسی خدا را شکر میکنیم که این اتفاق برای  ما نیافتاده است،یا با بی اعتنایی خیانتهای زنان و مردان را سبکی از زندگی تعریف میکنیم و در ارزشی ترین قضاوت نقش مرد را در این ماجرا تحسین و زن را تقبیح میکنیم و هکذا خشونت خانگی و خیابانی و… ****
ما به اعتماد هم محتاجیم. ما نمیتوانیم به بهانه بی اعتمادی محیط، پیله ای به دور خود ببافیم و فقط به خود فکر کنیم…ما مجبوریم تکرار میکنم مجبوریم  بخوانیم و بدانیم. ما اگر آگاهی بدست بیاوریم نه تنها مردمی متعصب، هیجانی و انتقامجو نخواهیم ماند بلکه ساختارهای اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی کشور

 

مرگ آتنا اصلانی

همچنین ببینید

امشب گفتگو حسن روحانی با مردم

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی   حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A