خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / ماجرا گربه خوردن مردم در سیستان

ماجرا گربه خوردن مردم در سیستان

ماجرا گربه خوردن مردم در سیستان

 

 

اخبار ایران و جهان، پرمگ: دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: دادستانی به عنوان مدعی العموم دستور داد فرد منتشر کننده مطلبی با عنوان «خوردن گوشت گربه و کلاغ مرده به دلیل فقر و نداری در روستاهای سیستان» تحت پیگیرد قضایی قرار گیرد.

ماجرا گربه خوردن مردم در سیستان

حجت الاسلام علی موحدی راد اظهار داشت: جرم این فرد نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی است که قانون برای آنها جرم تعیین کرده است.

وی ادامه داد: مردم سیستان از این اقدام فرد مورد نظر بسیار گلایه مند بودند به طوری که با مراجعات مکرر خواستار برخورد با وی شدند.

وی افزود: دادستانی با توجه به مراجعات مردمی و ملاحظات انجام شده پرونده ای در این رابطه تشکیل داده تا فرد خاطی تحت پیگیرد قانونی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با وجود عذرخواهی این فرد پیگیری قضایی در این زمینه در دستور کار قرار دارد.

فردی که خود را خبرنگار نامیده در روز‌های اخیر با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود مدعی شد مردم بخش هایی از سیستان به دلیل فقر و نداری با گوشت گربه و کلاغ مرده روزه خود را افطار و شکم شان را سیر می‌ کنند.

انتشار این مطلب موجب رنجش خاطر مردم سیستان بلوچستان شده و واکنش‌های زیادی را از جانب کاربران فضای مجازی استان در پی داشته است.

سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

 

 

توضیحات و عذرخواهی خبرنگار در مورد پست ارسال شده

 

هموطنان ارجمندم
همراهان گرامیم .

سلام علیکم .

سه روز گذشته این مطلب بسیار مورد توجه قرار گرفت و هر عزیز و بزرگواری؛ از ظن خود از آن برداشت کرد و این مطلب و عکس را منتشر نمود؛ نظر داد؛ تایید یا رد کرد؛ توهین و فحاشی مرحمت فرمود و یا اعلام حمایت داشت . .

در این مدت توضیحات بسیاری دادم؛ که برخی ها پذیرفتن و برخی دیگرخیر ! .

با این وجود؛ در پی اعلام عذرخواهیم از همه کسانی که انتشار این مطلب؛ به هر دلیل باعث ناراحتی شان شده است به صورت کتبی؛ صوتی تصویری؛ و در پی مسائل پیش آمده که خوب از آن با خبرید؛ این پُست را حذف کردم . .

طبیعتا در این زمینه؛ حرف ها دارم؛ که از آن می گذرم . .

همانطور که پیشتر گفتم؛ اساس و اصل مطلب محرومیت مناطقی از استان سیستان و بلوچستان و لزوم توجه جدی تر مسئولان به آن مناطق و همراهی بیشتر خیرین برای کمک به مردم صبور آنجا بود و بس، که با مطرح کردن مباحث فرعی؛ به #محاق رفت . .

برخی ها که تلاش کردند؛ تا صدای بلند بیان محرومیت این مناطق را؛ دیگران به هر دلیل از جمله #سوء_مدیریت شان، نشنوند؛ اینک شاید بتوانند برای خود جشن بگیرند که موفق شدند، اما در اصل چنین نیست و نخواهد بود . .

طبیعتا روند اطلاع رسانیم از مشکلات مردم؛ به نام #انسانیت و #اخلاق و با رعایت #انصاف ، همچنان؛ ادامه خواهد داشت؛ و ذره ای از این راه کوتاه نخواهم آمد و عقب نشینی نخواهم کرد؛ که این هم تکلیف دینی و مذهبی من؛ و هم وظیفه انسانیم است . .

چند نکته دیگر .

اول : مبالغ واریزی شما سروران ارجمند برای محرومیت زدایی و کمک به زندگی و معیشت مردمان؛ زیر نظر معتمدین محل؛ در همان دیار هزینه خواهد شد؛ و ریز اقدامات و مخارج به تفصیل خدمتتان ارائه می شود . .

دوم : بار دیگر مراتب عذرخواهیم را از مردم فهیم زابل و سیستان و بلوچستان اعلام می کنم و اگر با انتشار آن مطلب؛ که با نیت و هدف خیر بود؛ اسباب ناراحتی شان شده ام؛ طلب حلالیت دارم ‌. .

سوم : ابایی ندارم اگر به ظاهر، اندک آبروی من رفته باشد؛ اما در کنارش به مردم و منطقه ای محروم؛ کمکهایی بشود؛ که همین مرا در هر دو سرا؛ بس است . ان شاء الله .

چهارم : از همه کسانی که در این سه روز با هر نظر محترم موافق یا مخالفی همراهی کردند ممنونم و برای همه سروران، بویژه برای هتاکان و فحاشان و اهانت کنندگان محترم طلب خیر دنیا و آخرت دارم .
پنجم : درود فراوان به مدعیان دوستی و رفاقت و برادری، که بر خلاف ظاهر و کلام زیبا؛ باطنشان در #تلاطم است و مدتهاست چشم دیدن این کمترین را ندارند؛ و .
ادامه در کامنت اول .

همچنین ببینید

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم

روحانی و ظریف : با آمریکا مذاکره نمیکنیم    رئیس جمهور و ظریف امور خارجه …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A