خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / مرگ دختر معلول زلزله زده در کرمانشاه

مرگ دختر معلول زلزله زده در کرمانشاه

مرگ دختر معلول زلزله زده در کرمانشاه

 

اخبار ایران و جهان، پرمگ: امید قادری مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه، اظهار کرد: بر خلاف اصرار مسئولان سازمان بهزیستی برای نگهداری از معلولان شدید تحت پوشش استان کرمانشاه، در مراکز ویژه نگهداری از این افراد تا بهبود و به ثبات رسیدن شرایط ، خانواده  آن ها با این امر موافقت نمی‌کنند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، به دلیل فرهنگ حاکم بر منطقه زندگی خود، سپردن فرزند معلول خویش به سازمان بهزیستی را نوعی کسر شأن می دانند و بر همین اساس از این کار خودداری می‌کنند.

قادری تاکید کرد: روز گذشته یکی از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی که دختری ۱۷ ساله  و دارای معلولیت عقب ماندگی ذهنی بود، بر اثر عفونت ریوی، در کانکس محل زندگی خود فوت کرد و خانواده این مددجو نیز یکی از خانواده هایی است که با سپردن فرزند خود به بهزیستی تا بهبود شرایط زندگی و فراهم شدن اسکان دائم، موافقت نکردند.

وی ادامه داد: در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، یک هزار و ۸۰۷ مددجویی که هر یک به نوعی دچار معلولیت شدید هستند، تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند و از خدمات حمایتی این مجموعه بهره مند می شوند و بیش از ۹۰ درصد این مددجویان تاکنون کانکس دریافت کرده‌اند و تا پایان هفته آینده به همه این مددجویان کانکس واگذار می شود.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بارها به خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی که فرزندی با درجه معلولیت شدید دارند گفته ایم که فرزند خود را به مراکز نگهداری از معلولان بهزیستی بسپارند، اما این خانواده ها به هر دلیلی با این موضوع مخالفت می‌کنند و کمتر از ۱۰ درصد این خانواده ها فرزند خود را به ما سپرده‌اند.

 

مرگ دختر معلول زلزله زده در کرمانشاه

 

احتمال افزایش فوت زلزله زده های معلول کرمانشاهی

قادری تصریح کرد: نگهداری از معلولان به ویژه با درجه معلولیت شدید، آن هم در چادر و کانکس‌های فعلی سخت است و اغلب این افراد دچار انواع عفونت می‌شوند و متاسفانه به دلیل سیستم ایمنی ضعیف بدنی که دارند، احتمال فوت آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: ما متولی درمان نیستیم و تنها مسئولیت حمایت و توانبخشی مددجویان تحت پوشش بهزیستی بر عهده بهزیستی استان کرمانشاه است که با جدیت این امر را دنبال می‌کند و خدمات و وسایل مورد نیاز را به مددجویان تحت پوشش خود ارائه می کند.

مدیر کل بهزیستی استان تهران اظهار کرد: رئیس بهزیستی سرپل ذهاب را به محل زندگی دختر ۱۷ ساله عقب افتاده معلول ذهنی فرستادم و همانطور که گفته شد، وی دلیل فوت این مددجو را به گفته پزشکان، عفونت ریوی اعلام کرده است.

قادری خاطرنشان کرد: تمام هزینه نگهداری از معلولان در مراکز بهزیستی بر عهده بهزیستی است و از خانواده این افراد، برای نگهداری فرزند معلولشان، هیچ مبلغی دریافت نمی شود.

وی اضافه کرد:  برای مصدومان زلزله زده ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی استان کرمانشاه، ظرف ۲ هفته یک مرکز مجهز ۳۵ تخته را راه‌اندازی و همه آن‌ها را به این مرکز منتقل کردیم، اما پس از چند روز همه این افراد توسط خانواده‌‌شان، به کانکس‌ها و چادرهای محل زندگی خود برگشتند.

 

همچنین ببینید

امشب گفتگو حسن روحانی با مردم

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی   حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A