خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / مناظره های انتخاباتی پخش زنده نخواهد بود

مناظره های انتخاباتی پخش زنده نخواهد بود

مناظره های انتخاباتی پخش زنده نخواهد بود

 

مناظره های انتخاباتی پخش زنده نخواهد بود

اخبار ایران و جهان ، پرمگ : با تصمیم کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ایران مناظره‌های تلویزیونی میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به طور زنده پخش نخواهد شد.

سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور، پس از جلسه کمیسیون تبلیغات به ایرنا گفته است: “با تصمیم این کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی نامزدها به صورت ضبط شده و گفت و گوهای تلویزیونی به صورت زنده پخش می‌شود.”

در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۲ مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به طور زنده برگزار و پخش شد. آقای سامانی درباره دلیل تغییر این رویه در انتخابات سال ۱۳۹۶ توضیحی نداده است.

شورای نگهبان: منع نامزدی اقلیت‌های دینی لازم الاجرا است
دادستان تهران: اجازه نمی‌دهیم حوادث سال ۸۸ تکرار شود
ابراهیم رئیسی دو نامه جداگانه اعتراضی درباره حسن روحانی منتشر کرد

کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، که امروز تصمیم گرفته است مناظره‌ها به صورت ضبط‌شده پخش شوند، شامل دادستان کل کشور، وزیر کشور، دبیر هیئت اجرایی مرکزی انتخابات، رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما و رئیس سازمان صدا و سیما (یا نمایندگان هر یک از آنها) است و شورای نگهبان هم می‌تواند نماینده‌ای برای نظارت به جلسات این کمیسیون بفرستد.

وظیفه کمیسیون تبلیغات تضمین دسترسی یکسان نامزدهای ریاست جمهوری به امکانات دولتی برای تبلیغات است.

ابراهیم رئیسی، یکی از داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، دو روز پیش در نامه‌ای به عبدالعلی علی‌عسگری، رئیس صدا و سیما، به “تبلیغ جانبدارانه” متهم کرد و گفت صدا و سیما به طور غیرمعمول به انعکاس اخبار مربوط به حسن روحانی می‌پردازد.

آقای رئیسی گفت: “از صداوسیما انتظار می‌رود با عنایت به اهداف و ماموریت‌های قانونی خود از هرگونه اقدامی که با ایجاد شائبه تبلیغ جانبدارانه به نفع یک فرد یا جریان خاص، فرآیند داوری درست و آگاهانه مردم شریف را مخدوش سازد، جدا پرهیز نماید”.

همچنین ببینید

امشب گفتگو حسن روحانی با مردم

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی   حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A