خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / فست فود آمریکایی در تهران پلمب شد

فست فود آمریکایی در تهران پلمب شد

فست فود آمریکایی در تهران پلمب شد
فست فود آمریکایی در تهران پلمب شد

سرویس خبری مجله فارسی پرمگ : دیروز مطالب و عکس های زیادی در تلگرام و فضای مجازی پخش و منتشر شد در مورد راه یابی رستوران های آمریکایی به داخل ایران اما ظاهرا این رستوران یک روز پس از افتتاح پلمب شد

رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که رستوران فست فود موسوم به ‘کی‌اف‌‌سی حلال’ یک روز پس از افتتاح در تهران از سوی نیروی انتظامی پلمب شد.

این رستوران با نام “کی‌اف‌سی حلال ایرانیان” ثبت شده و نخستین شعبه رستوران‌های خود را در شهرک غرب تهران افتتاح کرده بود.

 

عباس پازوکی، مدیرعامل این رستوران گفته که دلیل پلمب آن “ناشی از سوءتفاهم به‌دلیل تشابه اسمی با کی‌اف‌سی آمریکا” بوده است.

او گفت: “پلمب کی‌اف‌سی حلال ناشی از سوءتفاهم است و این رستوران هیچ ارتباطی با کی‌اف‌سی آمریکا ندارد و با بِرَند ‘کی‌اف‌سی ایرانیان’ به ثبت رسیده است.”

خبر افتتاح این رستوران با حساسیت رسانه‌های محافظه‌کار در ایران مواجه شد. ‘کی‌اف‌‌سی حلال’. این رستوران خود را نماینده رسمی رستوران های زنجیره ای کی‌اف‌سی در ایران معرفی کرده بود.

 

در سایت رسمی این رستوران، شرکت کی‌اف‌سی حلال به عنوان “نماینده رسمی و انحصاری این کمپانی در ایران” معرفی شده و در تصاویر منتشر شده در این سایت، تصویر معروف کی‌اف‌سی روی بسته بندی محصولات دیده می شود.

اما آرم فارسی کی‌اف‌سی در این سایت با آرمی که شرکت آمریکایی کی‌اف‌سی در ایران ثبت کرده متفاوت است. در سایت شرکت کی‌اف‌سی هم نشانی از وجود شعبه‌ای از این رستوران در ایران دیده نمی‌شود.

 

آقای پازوکی گفت که این رستوران شعبه‌ای از “کی‌اف‌سی حلال” در ترکیه و بازار هدفش کشورهای اسلامی است. به گفته آقای پازوکی از ایرانیان مسلمان و شیعه در آن سهامدار هستند.

او پازوکی گفت: “این برند در حقیقت رقیب کی‌اف‌سی آمریکاست و کی‌اف‌سی آمریکا هم از این رستوران شاکی است.”

سندی که در اینستاگرام “کی‌اف‌سی حلال” منتشر شده نشان می‌دهد که این شرکت حدود یک سال پیش نمایندگی کی‌اف‌سی حلال ترکیه را در ایران گرفته است.

منبع : تسنیم

همچنین ببینید

ماجرای ناپدید شدن ملی پوش بوکس مبین کهرازه

ماجرای ناپدید شدن ملی پوش بوکس مبین کهرازه

ملی پوش بوکس ایران در فرودگاه اتریش ناپدید شد تا فدراسیون بوکس را با مشکل …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A