خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / ماجرا غرق شدن دختر دانشجو در سیلاب لرستان

ماجرا غرق شدن دختر دانشجو در سیلاب لرستان

ماجرا غرق شدن دختر دانشجو در سیلاب لرستان

 ماجرا غرق شدن دختر دانشجو در سیلاب لرستان

اخبار ایران و جهان ،پرمگ : مرگ تلخ دختر دانشجو در خرم آباد در پی باران باران و وقع سیل در این شهر واکنش مسئولان را برانگیخت.

 

سیلاب جان دختر دانشجو را گرفت

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: سیلاب در خرم‌آباد جان دختر دانشجو را گرفت.

رضا آریایی اظهار داشت: براثر وقوع سیلاب در شهر خرم‌آباد یک دختر دانشجو غرق شد و جان خود را از دست داد.

وی بابیان اینکه این دختر جوان با افتادن در داخل کانال آب جان خود را ازدست‌داده است، افزود: بر اثر وقوع سیلاب دو دختر دانشجو در محل بلوار شورا گرفتار سیلاب شدند که یکی از آن‌ها به داخل کانال آب سقوط کرد و جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر زخمی شده و هم اکنون در بیمارستان بستری شده است.

 

جای شهردار خرم‌آباد بودم، استعفا می‎کردم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان به صحبت‎های مقصر نبودن شهرداری خرم‎آباد در حادثه سقوط چند نفر به داخل کانال آب واکنش نشان داد.

محمد اصلانی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان در خصوص حادثه فوت دانشجوی ایلامی که بر اثر سقوط به کانال آب رخ داد، اظهار کرد: شهرداری اعلام کند چه اقداماتی برای رفع آب‎گرفتگی معابر اجرا کرده است. اگر من به‎جای شهردار بودم پس از این اتفاق استعفا می‎کردم.

وی ادامه داد: اگر محدوده شهر را بازدید کردیم و صدها ایراد وجود نداشت، حق با شهردار است. عمده‎ترین علت آب‎گرفتگی، نبود خدمات شهری است، شخصی ساختمانی احداث کرده اما نخاله‎ها و مصالح آن را جمع نکرده و این‎ها داخل جدول ریخته شده و باعث آب‎گرفتگی می‎شود.

اصلانی افزود: در جای‎جای شهر نخاله، مصالح، زباله و… دیده می‎شود و نمی‎دانیم تا چه زمانی باید این مشکلات وجود داشته باشد و مدیریت شهری باید به این موارد رسیدگی کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تأکید کرد: چرا قصور را نمی‎پذیریم؟ شهرداری صحبت‎هایی مطرح کرد که نمی‎دانم چرا سال پیش از آنها سخن نمی‎گفت.

وی با بیان اینکه ماه آینده سیل‎های وحشتناکی درپیش داریم، اضافه کرد: انتظار داریم بار دیگر شاهد اتفاقات پیش‎پا افتاده نباشیم و برخی از مشکل‎ها با اقدامات مناسب به معضل تبدیل نشود.

اصلانی گفت: متأسفانه شهرداری خرم‎آباد در دریافت عوارض و هزینه‎کرد مشکل دارد.

این سخنان و بازتاب‌های مرگ یک دانشجو در خرم آباد به این دلیل است که شهردار خرم‎آباد عنوان کرده است شهرداری مقصر سقوط دو دختر به داخل کانال آب نیست.

حیی عیدی‎بیرانوند در جلسه ستاد مدیریت بحران استان، درباره آب‎گرفتی معابر و وقوع سیلاب، بیان کرد: قبل از اینکه به اصل موضوع بپردازم، باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که مشکلات شهر به امروز و دیروز برنمی‎گردد. زمانی که چند منطقه حاشیه‎ای و مسکن مهر بدون هیچ طرح و برنامه‎ای برای دفع آب‎های سطحی احداث می‎شود، معلوم است که مشکل پیش می‎آید.

وی درباره بارندگی و تگرگ غروب سه‎شنبه اظهار کرد: بارش بی‎سابقه تگرگ و لغزندگی جاده و اوج ترافیک باعث شد که ماشین‎آلات شهرداری امکان تردد نداشته باشند و کاری از دست ما ساخته نبود.

عیدی‎بیرانوند درباره سقوط دو دختر در خیابان شورا به کانال آب و خواسته استاندار مبنی بر عذرخواهی شهردار بابت این حادثه، مدعی شد: فاصله ایستگاه اتوبوس تا محل حادثه زیاد بود و ضرورتی نداشت که آنان بخواهند از آن مکان عبور کنند، چون عرض این خیابان ۲۰ متر است و پل دارد و بدون شک شهرداری مقصر نیست.

شهردار مرکز لرستان خاطرنشان کرد: آب محله‎های قاضی‎آباد و کوی فلسطین به اندازه‎ای فوران دارد که در میدان امام حسین(ع) آبشار ایجاد می‎شود و آب زیرگذر به چهار متر رسید و قابل تخلیه نبود.

 

 

عذرخواهی رئیس شورای شهر خرم‎آباد بابت مرگ دختر دانشجو

با اینکه شهردار خرم‎آباد بابت سقوط دو دختر به داخل کانال آب و مرگ یک نفر حاضر به عذرخواهی نشد‌، اما رئیس شورای اسلامی شهر مرکز لرستان بابت ایجاد این حادثه عذرخواهی کرد.

محمد حسین‎پور در جلسه ستاد مدیریت بحران استان، بیان کرد: سقوط دو دختر دانشجو به داخل کانال آب در خیابان شورا، حادثه دلخراشی بود و چون خودم در آن خیابان بودم، از لحاظ روحی خیلی اذیت شدم.

وی با بیان اینکه بابت این اتفاق و مرگ یک دختر عذرخواهی می‎کنیم، افزود: واقعاً خیلی سخت است که در چنین حادثه‎ای یک جوان فوت کند و خانواده‎ای داغدار شود.

حسین‎پور تأکید کرد: ‎شهرداری با اینکه از نظر تجهیزات مشکل دارد، اما بی‎انصافی است اگر بگوییم کم‎کاری می‎کنند.

وی اظهار کرد: ساعت ۸ صبح چهارشنبه جلسه فوق‎العاده شورای شهر با حضور شهردار برگزار و از زوایای مختلف این حادثه بررسی می‎شود.

رئیس شورای شهر مرکز لرستان بیان کرد: با اینکه طرح جامع ترافیک و دفع آب‎های سطحی در سطح شهر نداریم، اما باز در حال احداث زیرگذر و افزایش خیابان‎ها هستیم.

 

 

پیام تسلیت رئیس دانشگاه لرستان به مناسبت درگذشت دانشجوی این دانشگاه

رئیس دانشگاه لرستان به مناسبت درگذشت دانشجوی این دانشگاه، پیام تسلیتی صادر کرد.
دکتر عزیزی در پیامی درگذشت دانشجوی دانشگاه لرستان در اثر سیلاب شهر خرم آباد را به خانواده ایشان، جامعه دانشگاهی و دانشجویان گرامی تسلیت گفت.

دراین پیام آمده است:

انالله و اناالیه راجعون

خانواده محترم مرادوند

حادثه تاسف برانگیز و جانسوزدر گذشت دانشجوی گرانقدر مرحومه فروزان مرادوند در اثر سیل اخیر خرم آباد، جامعه دانشگاه لرستان را بسیار اندوهگین نمود و ما را در این غم جانکاه داغدار کرد.

اینجانب، این ضایعه را به آن خانواده محترم تسلیت گفته و از خداوند رحمان و غفار برای آن مرحومه فقید، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و سلامت آرزومندم.

خسرو عزیزی

رئیس دانشگاه لرستان

 

ورود دادستانی به ماجرای غرق شدن دختر دانشجو در خرم آباد

خبرگزاری میزان: سعید رازانی دادستان عمومی و انقلاب لرستان از ورود دادستانی به ماجرای غرق شدن منجر به فوت دختر دانشجو در سیلاب خرم‌آباد خبر داد و گفت: علت اصلی فوت وی پس از نظریه پزشکی قانونی مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه این سیلاب منجر به غرق شدن و فوت یک دختر دانشجو در خرم آباد شد، تصریح کرد: در رابطه با این موضوع پرونده در دادستانی تشکیل شده و تحقیقات ادامه دارد.

دادستان لرستان ادامه داد: بر اساس بازبینی فیلم منتشر شده در فضای مجازی، ظاهرا این دختر دانشجو در مکانی پر از آب و در کنار خیابان ایستاده بوده و وقتی قصد سوار شدن به خودروی پژو و عبور از جدول را داشته به جوی پرعمق آب فرو می‌رود و آب او به فاصله ۱۵ تا ۲۰ متر به سمت پل آهنی وسط خیابان هدایت می‌کند.

رازانی بیان کرد: پس از این اتفاق، فورا مسئولان مدیریت بحران شهر دست به کار شده تا پل آهنی را تخریب کرده و این دختر را نجات دهند ولی علیرغم تلاش‌ها، نهایتا این دختر دانشجو فوت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در حال شناسایی راننده پژو که در فیلم منتشر شده حضور دارد، هستیم، تصریح کرد: پرونده به بازپرس ویژه فوت ارجاع شده تا با شناسایی و احضار راننده و اخذ اظهارات وی در رابطه با چگونگی علت حادثه، تحقیقات را تکمیل کند.

دادستان لرستان خاطرنشان کرد: علت اصلی فوت این دختر دانشجو پس از نظریه پزشکی قانونی مشخص می‌شود.

در جریان بارش باران در خرم‌آباد یک دختر دانشجو در داخل کانال مجاور ایستگاه ایاب و ذهاب غرق شد؛ این دانشجو، دانشجوی دانشگاه لرستان بود.

گفتنی است نکته قابل تامل این ویدئو، واکنش راننده خودرو پژو است که هیچ تمایلی نسبت به کمک به این دختر ندارد و اما نکته قابل تامل‌تر اینکه فرد موبایل‌ بدست نیز علیرغم مشاهده این صحنه دلخراش لحظه‌ای از فیلم‌برداری غافل نمی‌شود و هیچ‌گونه عکس العملی برای نجات این دختر از خود نشان نمی‌دهد.

همچنین ببینید

امشب گفتگو حسن روحانی با مردم

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی   حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A