خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / آیا خطر آنفلوانزا در کرمان جدی است ؟

آیا خطر آنفلوانزا در کرمان جدی است ؟

آیا خطر آنفلوانزا در کرمان جدی است ؟

آیا خطر آنفلوانزا در کرمان جدی است ؟

سرویس خبری مجله فارسی پرمگ : به گفته وزیر بهداشت خطر آنفلوانزا در کرمان و در کشور جدی نیست ..

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره سفر خود به استان کرمان که شب گذشته برای بررسی وضعیت آنفلوانزا انجام شد،

یادداشتی را در کانال تلگرامش منتشر کرد.

دکتر سید حسن هاشمی در یادداشت خود آورده است:

“دیشب برای بررسی شیوع آنفلوانزا و نگرانی‌های ایجاد شده، به اتفاق همکارانم راهی کرمان و بلافاصله بیمارستان افضلی‌پور شدم، که بیماران تنفسی در آن بستری بودند.

همان ابتدا خواهری با ماسک پیش آمد. فوق العاده مضطرب. که آنفلوانزا چنین است و چنان؛ سی نفر را کشته و … گفتم اول بگذار شرح حال بگیرم و معاینه‌ات کنم. در سلامت کامل بود و علامت هیچ بیماری‌ای نداشت. پرسیدم پس ماسک برای چه زده‌ای؟! خیالش که از سلامتش آرام شد، ماسک را برداشت.

با بیماران و خانواده‌هایشان صحبت کردم. نیمی از تخت‌های بیمارستان خالی بود. نشان میداد برخی شایعات و کمبودهای مطرح شده صحت ندارد. به گفته کادر زحمتکش بیمارستان، مراجعات هم کاهش یافته و خوشبختانه شرایط عادی و وضعیت سفید است.”

هاشمی در ادامه آورده است: “هر سال ٢٠درصد جمعیت به آنفلوانزا مبتلا می‌شوند که امری طبیعی است. تاکید می‌کنم افرادی که به عنوان قربانیان این بیماری معرفی شده‌اند، اغلب دارای بیماری زمینه‌ای دیگری بوده‌اند و هیچ یک از هموطنان از دست رفته، تنها به دلیل آنفلوانزا فوت نکرده‌اند.

به مردم اطمینان می دهم جای هیچ نگرانی نیست. با کمبود دارو یا لوازم پزشکی هم اصلا مواجه نیستیم. توصیه می‌کنم با رعایت بهداشت فردی و مراقبت‌های لازم، از ابتلا به بیماری پیشگیری کنیم؛ مخصوصا تا آخر فصل سرما که این ویروس در کمین نشسته!

دو نکته قابل توجه، اول از رسانه و بویژه شبکه‌های اجتماعی و مجازی، هم جادوی شایعه بر می‌آید و هم معجزه آگاهی. مساله را بسط نمی‌دهم. امیدوارم اهالی عزیز رسانه و کنشگران فضای ارتباطی، در چنین مواردی، با اطلاع‌رسانی دقیق و عدم انعکاس شتاب‌زده شایعات یا اظهارات مقام‌های غیر مسوول، موجب آرامش و مراقبت مردم باشند.

دوم، خدا را شاکرم که مردم ما به این اندازه به خدمتگزاران خود در جامعه پزشکی اعتماد دارند. این را وقتی دریافتم که آن خواهر مضطرب بلافاصله بعد از معاینه، ماسک را کنار گذاشت.

راستی … مشهدالرضا (ع) دعاگوی همه شما هستم. و ملتمس دعا.

(نوزدهم آذر ۹۴)”

منبع : ایسنا

همچنین ببینید

بازنشستگان زمزم بجای حقوق نوشابه میگیرند

بازنشستگان زمزم بجای حقوق نوشابه میگیرند

بازنشستگان زمزم بجای حقوق نوشابه میگیرند   حمید خیرخواه دبیر کانون بازنشستگان شهرستان گرگان و …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A