خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / آخرین خبر مذاکرات ، توافق حاصل شد

آخرین خبر مذاکرات ، توافق حاصل شد

بسم الله الرحمن الرحیم

آخرین خبر مذاکرات هسته ای

و امروز به لطف و زحمت تیم مذاکرات هسته ای ایران ، امروز در مجله فارسی پرمگ افتخار آن را داریم که این مژده را به تمام ایرانیان بدهیم که بلاخره توافق حاصل شد .طبق اخبار به دست آمده از خبرنگاران حاضر در وین سرانجام نمایندگان ایران و گروه ۵+۱ به توافق نهایی دست یافته اند . در ساعت ۱۳ به وقت تهران کنفرانس خبری برگزار خواهد شد

اخبار مذاکرات 5+1
اخبار مذاکرات ۵+۱

اخبار بدست آمده از خبرگذاری های معتبر

منابع خبری گزارش کرده‌اند که پس از بیش از یک دهه مذاکرات متناوب ایران و طرف‌های خارجی برای حل مساله هسته‌ای این کشور، سرانجام نمایندگان ایران و گروه ١+٥ به توافق نهایی دست یافته‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از “یک دیپلمات ارشد غربی” گفته است که ایران و مذاکره کنندگان بین المللی به توافق رسیده اند. به گفته این منبع، این توافق شامل مصالحه بین مواضع ایران و آمریکاست و دز جمله در آن آمده است که بازرسان سازمان انرژی اتمی در جریان نظارت بر فعالیت اتمی ایران مجاز به پافشاری برای بازدید مراکز نظامی هستند. پیشتر تلویزیون دولتی ایران چنین اجازه ای را مردود دانسته بود.

در صورت برگزاری جلسه وزیران خارجه ١+٥ و ایران، قاعدتا دستور کار این جلسه جمع بندی توافق های صورت گرفته و تایید نتیجه مذاکرات جهت انتشار در کنفرانس خبری بعد از آن خواهد بود.

بامداد سه شنبه خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی اتحادیه اروپا گزارش کرد که نشست وزیران خارجه ١+٥ و ایران در ساعت ٨:٣٠ دقیقه به وقت گرینویچ (١٣:٠٠ به وقت تهران) در مرکز سازمان ملل در وین و پس از آن یک کنفرانس خبری برگزار خواهد شد.

خبرگزاری رویترز در خبری فوری به نقل از دیپلمات ایرانی در وین: ایران و ١+٥ به توافق دست یافته اند.

خبرگزاری فرانسه در خبر فوری از وین:  نشست تمامی اعضای گروه ١+٥ و ایران در ساعت ١٠:٣٠ به وقت وین

 

توئیتر محمدجواد ظریف: اگر توافق به دست بیاید، پیروزی دیپلماسی به معنی آن است که وقتی که همه می‌توانستیم ببازیم، همه برنده شده‌ایم. به همین سادگی، احتیاجی به تبلیغ و تفسیر هم ندارد.

همچنین ببینید

امشب گفتگو حسن روحانی با مردم

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی

ماجرای تماس تلفنی مکرون به روحانی   حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A