خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / ماجرا فروش خودرو با وام 25 میلیونی
آموزش ساخت ربات ضد اسپم تلگرام

ماجرا فروش خودرو با وام 25 میلیونی

ماجرا فروش خودرو با وام 25 میلیونیReviewed by مجله فارسی پرمگ on Nov 15Rating:

ماجرا فروش خودرو با وام 25 میلیونی

فروش خودرو از مرز 130 هزار دستگاه عبور کرد .. اما سپس بطور رسمی متوقف شد و در حال حاضر فروش خودرو با وام 25 میلیونی ممکن نیست

ثبت‌نام خودرو از مرز 130 هزار دستگاه عبور کرد

براساس اخبار به دست آمده از گروه صنعتی ایران خودرو، این شرکت تا ساعت 15:30 امروز از 61 هزار نفر از متقاضیان پیش‌ثبت‌نام کرده و 50 هزار نفر نیز وجه پیش‌پرداخت را واریز کرده‌اند.

?تا ظهر امروز بیشترین فروش مربوط به خانواده گروه پژو 405 به تعداد بیش از 18 هزار دستگاه، پس از آن مربوط به خانواده پژو 206 با 16 هزار دستگاه و بعد خانواده سمند با بیش از 14 هزار دستگاه خودرو بوده است.

?در گروه خودروسازی سایپا نیز تا ساعت 14:30 امروز از 73 هزار و 594 نفر از متقاضیان ثبت‌نام کرده است. در این زمینه 40 هزار و 882 دستگاه مربوط به پراید و 14 هزار و 732 دستگاه مربوط به تیبا بوده است.

?همچنین 9621 دستگاه مربوط به تندر 90 و 6941 دستگاه مربوط به وانت نیسان و مابقی، باقی محصولات بوده است.

?مدیران خودرو نیز 501 دستگاه و بهمن خودرو 356 دستگاه خودرو تا ظهر امروز ثبت نام برای فروش داشته‌اند.

فروش خودرو با وام 25 میلیونی رسما متوقف شد

با بخشنامه دو خودروساز بزرگ داخلی به نمایندگی‌های فروش، عرضه خودرو با تسهیلات 25 میلیون تومانی، رسما متوقف شد.

سرویس خبری مجله فارسی پرمگ ، صبح امروز دو شرکت ایران خودرو و سایپا در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های فروش خود در سراسر کشور، توقف فروش خودرو با تسهیلات 25 میلیون تومانی را ابلاغ کردند.

به این ترتیب پیرو جلسه شب گذشته بین مقامات بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، عرضه خودرو در طرح پرداخت تسهیلات 25 میلیون خرید، رسما متوقف شد.

این وضعیت در حالی است که اگرچه براساس آمارهای موجود، ثبت‌نام دو خودروساز بزرگ کشور از متقاضیان استفاده از تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو از مرز 130 هزار دستگاه فراتر رفته است امابانک مرکزی اعتبار این طرح را برای حداکثر 110 هزار دستگاه خودرو تعیین کرده است.

در این شرایط مشخص نیست سرنوشت ثبت‌نام‌هایی که مازاد بر سقف تعیین شده از سوی بانک مرکزی صورت گرفته، چه خواهد شد. این در حالی است که میرمحمد صادقی – مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، در جدیدترین اظهارنظر در این زمینه عنوان کرده که “شرکتهای خودروساز می‌توانند از محل منابع داخلی خودشان نسبت به فروش با همین روش و با شیوه‌های دیگری که مصلحت می‌دانند اقدام کنند ولی نظام بانکی حداکثر همان 110 هزار دستگاه اعلام شده قبلی را می‌تواند تامین مالی کند”.

همچنین ببینید

permag-ir-photo-post-27

محمد زرین‌دست، کارگردان باسابقه سینمای ایران درگذشت

محمد زرین‌دست، کارگردان باسابقه سینمای ایران درگذشت اخبار رسانه و هنرمند ، پرمگ : محمد …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz