خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار داخلی / ماجرا شهادت سه مهندس ایرانی توسط داعش

ماجرا شهادت سه مهندس ایرانی توسط داعش

ماجرا شهادت سه مهندس ایرانی توسط داعش

ماجرا شهادت سه مهندس ایرانی توسط داعش

اخبار ایران و جهان ، پرمگ : حوالی صبح امروز، نیروهای متخاصم داعش در حمله به مناطقی از شهر کرکوک عراق، به نیروگاه دبیس این شهر یورش بردند و با تیرباران کمپین محل اقامت مهندسان ایرانی، سه تن از آنان را به شهادت رسانده و سه تن دیگر را زخمی کردند.

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل شرکت صادرات تجهیزات و خدمات آب و برق ایران (صانیر) با اشاره به حادثه به شهادت رسیدن سه تن از مهندسان ایرانی حاضر در نیروگاه دبیس عراق، خواستار توجه هر چه بیشتر دولت عراق به تامین امنیت مهندسان و نیروهای ایرانی خدمات رسان در این کشور شد.

بهمن صالحی در تشریح این حادثه افزود: حوالی صبح امروز، نیروهای متخاصم داعش در حمله به مناطقی از شهر کرکوک عراق، به نیروگاه دبیس این شهر یورش بردند و با تیرباران کمپین محل اقامت مهندسان ایرانی، سه تن از آنان را به شهادت رسانده و سه تن دیگر را زخمی کردند.

این مقام مسئول با تقدیر از وزیر نیرو و همچنین سفارت ایران در عراق که برای انتقال مجروحان به ایران تلاش وافری انجام می دهند، تصریح کرد: کشور عراق کماکان در معرض تهدیدات و حملات تروریستی گروه داعش قرار دارد و متاسفانه دولت این کشور قادر به تامین امنیت پیمانکاران، مهندسان و کارشناسان ایرانی خدمات رسان در آنجا نیست.

صالحی با بیان اینکه شرکت صانیر برای خدمات رسانی در زمینه انرژی سالهاست در عراق فعالیت می کند، ابراز امیدواری کرد که وزیر نیرو و سایر مسئولان در دیدار با همتایان عراقی خود، دولتمردان این کشور را بیش از پیش به تامین امنیت نیروهای ایرانی حاضر در آنجا حساس کنند.

وی یادآور شد: این در حالی است که مسئولان عراقی بارها و بارها با تکبر و تحکّم خواستار تسریع در تکمیل پروژه ها بویژه پروژه های نیروگاهی و تامین برق این کشور از سوی شرکت صانیر شده اند؛ در حالی که کمترین توجهی به موضوع تامین امنیت آنان وجود ندارد.

نیروگاه برق ۳۲۰ مگاواتی «دبیس» در منطقه کرکوک واقع در شمال بغداد پایتخت عراق با قابلیت استفاده از سوخت گاز، گازوئیل و مازوت را شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران ساخته است. این نیروگاه در ۲۲ ماه گذشته مورد حمله گروه های تکفیری و داعش قرار گرفته و بخشی از امکانات و تاسیسات ایجاد شده در آن آسیب جدی دیده است.

همچنین ببینید

اطلاعات کاربران تپسی هک شد

اطلاعات کاربران تپسی هک شد

اطلاعات کاربران تپسی هک شد   مدیر کل حقوقی سازمان فناوری ایران افشای اطلاعات کاربران …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A