خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار خارجی / آمازون روابط خود با ایران را قطع می‌کند


آمازون روابط خود با ایران را قطع می‌کند

آمازون روابط خود با ایران را قطع می‌کند

 

آمازون روابط خود با ایران را قطع می‌کند

اخبار ایران و جهان  ،پرمگ : آمازون می‌گوید ممکن است تحت قانون موسوم به Iran Threat Reduction and Syria Human Rights Act به دلیل مراوده با ایران جریمه شود و به همین دلیل رابطه تجاری با اکانت های ایرانی را قطع می کند.

تحت این قانون آمازون به دلیل مراوده تجاری با اکانت های ایرانی بین ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ جریمه می‌شود و به همین دلیل ضمن اعتراض رسمی می‌گوید تحت‌فشار مدیریت جدید کاخ سفید تجارت با ایران را قطع می‌کند.

«آمازون» روابط خود با ایران را قطع می‌کند
X

آمازون در این مدت سعی کرده تجارت خود با اکانت های ایرانی بیرون از ایران و به مقصد مبادی ورود رسمی کالا در ایران را توسعه دهد و به ایرانیان پوشاک، لوازم الکترونیکی و مصرفی، نرم‌افزار و کتاب فروخته است.

گفتنی است اوباما در سال ۲۰۱۲ تحت قانون موسوم به ITRA هر نوع تجارت با ایران را غیرقانونی اعلام کرد و سپس در سال ۲۰۱۵ بخشی از آن را برداشت.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی جدید از تخلف آمازون پرده برداشته است و حالا آمازون می‌گوید اقلام تا ۲۴۰۰ دلار را برای اکانت هایی خارج از ایران (سفارت خانه‌های ایران در ژاپن، آلمان، فرانسه، اسپانیا، استرالیا، چین) که رابطه مستقیم با دولت ایران داشته‌اند ارسال کرده و حالا تحت‌فشار مقامات جدید کاخ سفید می‌خواهد رابطه خود با اکانت های مذکور را قطع کند.

مقاله :   ترامپ اینبار به تجاوز جنسی متهم شد

به این مطلب امتیاز بدهید
رای منفیرای مثبت

رای دهندگان: 0 نفر , کل امتیاز :0


Loading...

همچنین ببینید

سخنان ترامپ در مورد برجام و ایران

سخنان ترامپ در مورد برجام و ایران

سخنان ترامپ در مورد برجام و ایران     سخنرانی ترامپ ۲۱ مهر ۹۶ در …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
CLOSE
CLOSE