خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار خارجی / آیا بن سلمان برکنار میشود ؟

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟

 

روزنامه فرانسوی فیگارو از نشست پنهانی هیات بیعت سعودی در ریاض برای انتخاب یک ولیعهد جدید به جای محمد بن سلمان ولیعهد کنونی خبر داد.

لوفیگارو به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشت: ممکن است خالد بن سلمان سفیر عربستان در واشنگتن برای این منصب انتخاب شود اما این روند به سرعت انجام نمی شود.
این روزنامه فرانسوی افزود: با ادامه فشارهای بین المللی درباره ربودن وقتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، هیات بیعت سعودی چند روزی است که برکناری محمد بن سلمان را از ولیعهدی بررسی می کند.

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟

 

این روزنامه فرانسوی ضمن ابراز اطمینان از خبر های بدست آمده از منبع آگاه خود در ریاض، به بازگشت خالد بن سلمان از واشگتن به ریاض پس از موضوع قتل خاشقچی اشاره کرد و در ادامه تاکید کرد: وی دیگر به عنوان سفیر به واشگتن باز نمی گردد.
به گزارش ایرنا، ماجرای قتل وحشیانه جمال خاشقچی در کنسولگری کشور خود در ترکیه، واکنش تند مجامع بین المللی را به مقامات سعودی به ویژه ولیعهد را در پی داشته است. هرچند که تاکنون ریاض زیر بار جنایت خود نرفته اما شواهد و نتایج تحقیقات پلیس ترکیه خلاف این موضوع را ثابت می کند.
اگر مشخص شود قتل خاشقچی به دستور عربستان صورت گرفته، جایگاه بن سلمان به شدت متزلزل می شود و حتی گمانه زنی هایی هم در خصوص عزل وی وجود دارد.
خاشقچی ۵۹ ساله روز دوم اکتبر (۱۰ مهر ) پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در ترکیه ربوده شد و شواهد حاکی از قتل و تکه تکه شدن جسد وی است.
وی پس از انتخاب بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، این کشور را ترک کرد و به آمریکا رفت. او در مقالاتی که در روزنامه ‘واشنگتن پست’ نوشته بود، از جنگ عربستان در یمن، بحران اقتصادی با کانادا و دستگیری مدافعان حقوق زنان عربستان انتقاد کرده بود.

همچنین ببینید

ماجرا همسر دوم خاشقچی

ماجرا همسر دوم خاشقچی

ماجرا همسر دوم خاشقچی   یک خانم مصری مدعی است امسال در مراسمی مذهبی و …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A