خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار خارجی / جزییات طوفان ایرما در فلوریدا

جزییات طوفان ایرما در فلوریدا

جزییات طوفان ایرما در فلوریدا

 

اخبار ایران و جهان ، پرمگ ، با نزدیک شدن طوفان «ایرما» به جزیره کوبا و ایالت فلوریدای آمریکا، چند میلیون نفر از مناطق در معرض خطر تخلیه شدند.

طوفان هم اکنون در حال رسیدن به سواحل شمالی جزیره کوبا است و سرعت بادهای آن به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می رسد. تاکنون یک میلیون نفر از شرق و مرکز این جزیره تخلیه شده اند.

 

جزییات طوفان ایرما در فلوریدا

پیش بینی می شود ایرما شنبه شب به ایالت فلوریدای آمریکا برسد و به همین علت تخلیه ساکنان آن از روز چهارشنبه سرعت گرفته است و تاکنون ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این ایالت تخلیه شده اند.

با نزدیک شدن طوفان ایرما، ساکنان فلوریدا در حال فرار از این ایالت هستند که باعث شده است صدها کیلومتر راه بندان در جاده های فلوریدا و صفهای طولانی در برابر پمپ بنزینها ایجاد شود و مردم ساعتها برای سوختگیری خودروهایشان در صف منتظر بمانند.

پیشتر فرماندار این ایالت اعلام کرده بود همه ساکنان فلوریدا باید خود را برای تخلیه خانه هایشان آماده کنند.

جزییات طوفان ایرما در فلوریدا

«ریک اسکات» فرماندار شهر فلوریدا روز جمعه اعلام کرد که با نزدیک شدن توفان ایرما، همه ۲۰ میلیون شهروند ساکن این ایالت باید آماده تخلیه شوند.

وی با هشدار نسبت به پیامدهای سهمگین این توفان، در پیامی به مردم این ایالت گفت: هشدارها را نادیده نگیرید. به یاد داشته باشید که می‌توانیم خانه شما را بازسازی کنیم، ولی زندگی‌تان را نه.

گفتنی است ارتش آمریکا روز جمعه تلاش برای بسیج هزاران نفر از نیروهای خود و به کارگیری تعدادی کشتی بزرگ برای کمک به تخلیه ساکنان مناطقی را آغاز کرد که بر سر راه طوفان ایرما قرار دارند.

نیروی هوایی آمریکا نیز پیشتر با استفاده از دهها فروند هواپیما شماری از ساکنان این مناطق را تخلیه کرده است.

فرمانداران مجمع الجزایر پورتوریکو و همچنین جزایر ویرجین و فلوریدا حدود ۱۴ هزار نفر از پرسنل گارد ملی را برای کمک به ماموریت های امداد و نجات و تخلیه مردم به کار گرفته اند.

آمریکا برای مقابله با پیامدهای طوفان ایرما ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» را به حرکت در می آورد.

نیروی دریایی آمریکا روز جمعه اعلام کرد ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را در موقعیتی مستقر خواهد کرد تا در صورت نیاز، برای عملیات امدادرسانی در طوفان ایرما از آن استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد به ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن دستور داده شده است به همراه کشتی تهاجمی آبی خاکی « ایوو جیما Iwo Jima » و کشتی تدارکاتی « نیویورک » به حرکت درآید و پس از آن یک فروند ناوشکن نیز به آنها ملحق خواهد شد.

در این بیانیه آمده است این کشتی ها قادرند در زمینه های مختلف از جمله ارائه خدمات درمانی، امنیت دریایی پشتیبانی و غیره کمک رسانی کنند.

به تازگی توفان سهمگین دیگری موسوم به هاروی، ایالت تگزاس آمریکا را درهم کوبیده و خسارت‌ها جبران‌ناپذیری از خود به جای گذاشته بود.
پیش‌بینی می‌شود جبران این خسارت‌ها نیازمند بودجه‌ای بالغ بر ۱۸۰ میلیارد دلار باشد.این توفان که سخت‌ترین توفان پنج دهه گذشته در این منطقه به شمار می‌رود، نزدیک به ۵۰ تن را کشت، بیش از یک میلیون شهروند را آواره کرد و نزدیک به ۲۰۰ هزار خانه را در مسیری به طول ۵۰۰ کیلومتر ویران ساخت.

همچنین ببینید

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟   روزنامه فرانسوی فیگارو از نشست پنهانی هیات بیعت …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A