خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار خارجی / ماجرا برخورد توهین آمیز رییس جمهور کوبا با اوباما

ماجرا برخورد توهین آمیز رییس جمهور کوبا با اوباما

ماجرا برخورد توهین آمیز رییس جمهور کوبا با اوباما

ماجرا برخورد توهین آمیز رییس جمهور کوبا با اوباما

سرویس خبری مجله فارسی پرمگ: رسانه های روسی به حاشیه های دیدار رئیس جمهوری آمریکا از کوبا اشاره می کنند که مهم ترین بخش آن برخورد و رفتار سرد و تحقیرآمیز رهبری کوبا با باراک اوباما بود.

رسانه های روسی از جمله خبرگزاری روسیا سگودنیا امروز چهارشنبه در گزارش های خود خاطرنشان کردند که اوباما از بدو ورود به هاوانا با برخورد سرد سران حکومت کوبا مواجه شد.

این رسانه ها به عنوان مثال به حضور نیافتن «رائول کاسترو» رئیس جمهوری کوبا در فرودگاه هاوانا برای استقبال از اوباما اشاره کردند که بجای وی وزیر خارجه کوبا حضور یافته و این اقدام بر خلاف تشریفات معمول انجام گرفت. در حالی که رئیس جمهوری کوبا برای استقبال از پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان، شخصا در فرودگاه حاضر و از وی استقبال کرده بود.

نکته بسیار مهم دیگر که توجه بسیاری را در روسیه به خود جلب کرده و به ویژه در فضای مجازی بحث های داغی در مورد ان صورت می گیرد شرکت اوباما و رائول کاسترو در کنفرانس مطبوعاتی مشترک بود.

اوباما در پایان کنفرانس مطبوعاتی سعی کرد مطابق عادت آمریکایی اش دست خود را بر کتف کاسترو بگذارد اما رئیس جمهوری کوبا چنین اجازه ای را به وی نداد.

مطلب مشابه :   اوباما رییس جمهور فرانسه میشود !!

کاسترو دست اوباما را در هوا نگه داشت و این حرکت باعث شد رئیس جمهوری آمریکا که لبخندی بر چهره داشت دستپاچه شده و دست اوباما در هوا آویزان بماند.

رئیس جمهوری کوبا همچنین به همتای امریکایی خود اجازه نداد وی را بغل بگیرد و فاصله با وی را حفظ کرد.دوربین های خبرنگاران این موارد را ثبت کردند.

بر اثر خودداری رئیس جمهوری کوبا، وضعیتی به وجود آمد که اوباما طبق تشریفات نتوانست با وی دست بدهد یا کاسترو را بغل بگیرد و تلاش وی برای گذاشتن دست خود بر روی کتف کاسترو هم ناکام ماند.

در گزارش رسانه های روسی گفته شده است، سفر اوباما به هاوانا که رسانه های امریکایی آن را پایان دوره خصومت و جدایی میان آمریکا و کوبا قلمداد می کنند با موارد ناخوشایند و شرم آور به پایان رسید.

فعالان شبکه های اجتماعی روسیه در باره این موارد ناخوشایند سفر رئیس جمهوری آمریکا به کوبا بطور گسترده اظهار نظر کرده و اوباما را سزاوار چنین رفتار تحقیرآمیزی خواندند.

همچنین ببینید

۱۰ ناوشکن پیشرفته و قدرتمند جهان

۱۰ ناوشکن پیشرفته و قدرتمند جهان   اخبار ایران و جهان، پرمگ – ترجمه از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی