خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار خارجی / عربستان واردات و روابط دیپلماتیک را با ایران قطع کرد

عربستان واردات و روابط دیپلماتیک را با ایران قطع کرد

عربستان واردات و روابط دیپلماتیک را با ایران قطع کرد

عربستان واردات و روابط دیپلماتیک را با ایران قطع کرد

عربستان واردات را از ایران قطع کرد

سرویس خبری مجله فارسی پرمگ : بدنبال ماجرای اعدام شیخ نمر و تظاهرات مردم ایران در کنسولگری عربستان ، عربستان واردات را از ایران کلا قطع کرد
ظاهرا تجارت کمرنگ ایران و عربستان در حووزه های مختلف اقتصادی به صفر خواهد رسید و دیگر سعودی ها قصد دارند هیچ کالایی از ایران وارد نکنند.
بر اساس این گزارش در ۳ سال گذشته تجارت کم جان ایران و عربستان چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون دلار بود که شیب مثبت آن به سمت کشورمان ایران ثبت شده بود و حدودا ۷۰ درصد این مبلغ به صادرات کشورمان به عربستان تعلق داشت.
لازم به ذکر است آمار گمرک نشان می دهد که میزان صادرات ایران به عربستان در ۱۰ ماهه نخست سال قبل، میزان صادرات ایران به عربستان مقداری بهبود یافت و به ۱۱۰.۴ میلیون دلار رسید و در مقابل عربستان تنها حدود ۳۹.۵ میلیون دلار کالا به ایران وارد کرد. برمبنای این گزارش در ۱۰ ماهه سال قبل، تراز مثبت تجاری ایران با عربستان به مراتب افزایش یافت و به بیش از ۷۰ میلیون دلار رسید.

عربستان روابط دیپلماتیک را با ایران قطع کرد

عربستان سعودی اعلام کرد که روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع می کند. معاون وزارت خارجه ایران در واکنش گفته است که عربستان با این اقدام نمی تواند بر اعدام روحانی شیعه شیخ نمر “سرپوش بگذارد”.

اقدام عربستان، در واکنش به حمله به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد صورت گرفته است.

عادل جبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی در ساعات پایانی یکشنبه سوم دسامبر (۱۳ دی ماه) اعلام کرد که دیپلمات های ایرانی ۴۸ ساعت وقت دارند که خاک عربستان را ترک کنند.

او گفت که کشورش به ایران اجازه “به خطر انداختن امنیت” عربستان را نمی دهد و ایران را متهم به “توزیع سلاح و استقرار سلول های تروریستی در منطقه” کرد.

منبع: میزان
همچنین ببینید

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟

آیا بن سلمان برکنار میشود ؟   روزنامه فرانسوی فیگارو از نشست پنهانی هیات بیعت …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A