خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار خارجی / مواد مخدر گوش کردنی ،روانگردان صوتی

مواد مخدر گوش کردنی ،روانگردان صوتی

مواد مخدر گوش کردنی ،روانگردان صوتی

download-drug-audio

به حق چیزای نشنیده !!! مواد مخدر گوش کردنی هم وارد شد .
سرویس خبری مجله فارسی پرمگ : روانگردان دیجیتالی فایل‌های صوتی خاصی هستند که می‌توانند با پالس‌های تولید شده با فرکانس‌های متفاوت برای هر گوش، تاثیر خاصی بر سنجش‌های مختلف مغز بگذارند و تجربه متفاوت مواد مخدر و محرک صنعتی و سنتی را در مغز به وجود آورند.

در تصویر زیر پسر جوانی را می بینید که در حال گوش دادن روانگردان صوتی است

مواد مخدر گوش کردنی ،روانگردان صوتی

 
کلیپ زیر اثر گوش دادن این فایل های صوتی را بر جوانان نشان میدهد.
حسین ذبحی معاون قضایی دادستان کل کشور درباره روانگردان های صوتی و دیجیتالی و می‌گوید: مواد مخدر و روانگردان صوتی و دیجیتالی تولید و  وارد برخی کشورها شده است.
ظاهرا این‌ها از طریق صوت و امواجی که شنونده ایجاد می‌کند مانند هندزفری یا هدفون که در گوش می‌گذارند باعث تغییرات مشابه به روانگردان در شنونده می‌شود و روان او را دگرگون می‌کند.
معاون قضایی دادستان کل کشور، افزود: این مواد اگر محرک باشند احساس روان گرد محرک برای افراد ایجاد می‌کند و اگر حالت غم انگیزی داشته باشد در شنونده احساس غم انگیزی و افسردگی ایجاد می‌کند.
ذبحی ادامه داد: بر اساس  کارشناسی های انجام شده این مواد مخدر تولید و هجمه‌ای برای ورود کشور پیدا کرده است که با مراقبت‌هایی که اخیرا صورت گرفته در تلاش هستیم دستگاه های امنیتی، قضایی و پلیسی مانع از ورود این مواد به کشور شده و احیانا در صورت مشاهده به سرعت ردیابی شود.
روانگردان دیجیتالی فایل‌های صوتی خاصی هستند که می‌توانند با پالس‌های تولید شده با فرکانس‌های متفاوت برای هر گوش، تاثیر خاصی بر سنجش‌های مختلف مغز بگذارند و تجربه متفاوت مواد مخدر و محرک صنعتی و سنتی را در مغز به وجود آورند.
این مواد مخدر در حال حاضر در ایران نفوذی ندارد ولی فقط در کشور اسلامی ترکیه ۲۰۰ هزار نفر به آن ابتلا پیدا کرده‌اند. هر فرد می‌تواند با پرداخت سه تا ۳۰ دلار از این موسیقی‌های صوتی و تصویری برخوردار شود که آثاری شبیه اعتیاد به تریاک، کراک، حشیش، الکل و سایر مواد مخدر بر روی مغز مصرف کننده دارد.

این اختلاف فرکانس های پخش شده در هر گوش می تواند اثر متفاوت هر یک از مواد مخدر و محرک همچون کوکایین، تریاک اسید، مرفین، آدرنالین، کراک، هروئین، حشیش، ماریجوانا، ریتالین و بسیاری از مواد دیگر و حتی الکل را در مغز مصرف کنندگان شبیه سازی نمایند. به گزارش پارس، این در حالی است که حتی برخی از سایت های ارایه دهند این فایل های صوتی، با توجه به تاثیر هر یک از آنها، این مخدرها و محرک ها را در بخش های مختلف و مطابق با تاثیر هر یک، طبقه بندی کرده اند.

مطلب مشابه :   اتفاقی عجیب در بیمارستان کهگیلویه و بویراحمد

این نوع از اعتیاد برخلاف مخدرهای شایع مانند هروئین و قرص های توهم زا با نام دیجیتال دراگ از نوع شنیداری است و به سرعت در میان جوانان معتاد به اینترنت در حال گسترش است.

جوانان معتاد به این نوع مخدر، با تهیه یک اتاق تاریک، یک هدفون و یک فایل صوتی خاص به صورت یک فایل ام.پی.تری(MP3) با قیمتی بین ۳ تا ۳۰ دلار که از طریق اینترنت قابل بارگیری است شرایط را برای این کار فراهم می سازند. این فایل صوتی که حاوی نوعی امواج صوتی مخرب است. مغز را تحت تاثیر قرار می دهد و شنونده را دچار سرخوشی، توهم، تشنج و حالت غیر طبیعی می کند.

موضوع استفاده از مخدر های دیجیتالی به اندازه ای جدی است که حتی سایت های منتشر کننده این مخدرها نیز با هشدارها و پیام های وارنینگ نسبت به ورود به صفحات دانلود این موزیک ها و استفاده از آن برای افرادی که از مشکلات ذهنی و روحی رنج می برند هشدار داده و در فیلم های منتشر شده از آثار مصرف این مخدرها نیز تاثیرات خطرناک استفاده کننده از آنها کاملا هوایدا است.

پانوشت : هدف از انتشار این مطلب کنجکاو کردن جوانان نیست . هدف آن است که جوانان بدانند ، حتی اگر یکبار از روی کنجکاوی به این موزیک ها گوش بدهند گرفتار خواهند شد . و مساله کاملا جدی است . چه بخواهیم و چه نخواهیم این فایل ها صوتی بزودی منتشر خواهد شد ، پس تصمیم گرفتیم جلوتر اطلاع رسانی کنیم … گوش کردن این فایل ها اکیدااااااااااااا ممنوع

 

جهت پیوستن به کانال مجله فارسی پرمگ در برنامه تلگرام اینجا کلیک کنید

همچنین ببینید

۱۰ ناوشکن پیشرفته و قدرتمند جهان

۱۰ ناوشکن پیشرفته و قدرتمند جهان   اخبار ایران و جهان، پرمگ – ترجمه از …

۸ دیدگاه

 1. avatar

  من حدود ۵ ۶ سال پیش گوش کردم
  وقتی سرتون سنگین میشه و توی سکوت قرار میگیرین، دیدین چه صدایی میپیچه تو سرتون؟ مثل “هُ هُ” این فایل صوتیم صداش همینطوری بود

 2. avatar

  با توجه به تحقیقات انجام شده که بیشتر در ارتباط با رفتارگراها که موسس این مکتب را واتسون میدونن بحث شرطی شدن بیشتر مطرح هست، مثلا در یادگیری دانشجو بازخورد مثبت اساتید به دانشجو ای که کمتر بازخورد نشون میده میتونه بهش کمک کنه تا بیشتر بازخورد داشته باشه و بیشتر فعالیت کنه، پس همون طور که مشخص شد بحث محرک و پاسخ بیشتر مطرح است، اصولا در بحث مغز انسان و اساس سلولی مغز این موضوع مطرح است که امواج مغزی که با دستگاه الکترو انسفالوگرام قابل اندازه گیری هست با فعالیت شیمیایی مغز بوجود می آیند و فقط در شرایطی که فرد تجربه قبلی با محرکی داشته باشد میتوان انتظار تولید درصدی محدود از مواد شیمیایی بود پس با توجه به اساس سلولی مغز نمیتوان عامل فعالیت‌های شیمیایی مغز رو امواج در نظر گرفت، تحقیقات انجام شده هم تابحال بر همین تاکید کردند که مخدر هایی مثل کوکائین ، ماریجوانا و … بعلت تاثیر بر گیرنده های شیمیایی که در تمام بدن هستند میتونن عادت ایجاد کنند، هرچند در مورد تاثیر این محرک های شیمیایی هم بحث های زیادی وجود دارد، مثلا در مورد سیگار به راحتی میتوان ماده شیمیایی نیکوتین را از بدن حذف کرد بدون اینکه آسیبی به بدن وارد بشه، طور که مشخص شد بحث تلقین رو میشه در این زمینه مطرح کرد و تا بحال مطالعات انجام شده هم هیچ کدوم نتونستن اثبات کنن که این صوتها میتونن فرد رو ترغیب بکنن که مجدد به صوتهای تک آوایی گوش بدن مگر اینکه در این صوتها صوتهای دیگری باشند. اگه یک مثالی بیاریم برای اینکه راحت تر درک بشه، میتوان تاثیر شنیدن چنین صوتهایی رو تو جانبازان بررسی کرد، مثلا صوتهای حاصل از انفجار بمب در جانبازان شیمیایی با تجربه جنگ و انفجار که دچار مشکل اختلال استرس پس از سانحه شدن در شرایط شدید بیماری باعث تشدید مشکلات روانی در این افراد میشود. پس اول اینکه این صوتها نمیتونن مواد شیمیایی لازم رو برای مخدر بودن تولید کنند و اساس سلولی مغز میتونه جایگزین های مناسبی رو برای مواد شیمیایی تولید بکه مثل نیکوتین سیگار که ذکر شد. پس با توجه به منتفی دانستن چنین بحثی میتوان گفت که هدف از مطرح شدن این مسائل کاربرد های جنبه مالی و تبلیغی استفاده از چنین ابزارهایی میتواند باشد. فرض کنید شخصی در یک کشور غربی که کمتر بااسلام آشنا هستند به یک موصیقی تک آوایی با هدف تلقین خشونت دسترسی پیدا کنه که داخل آن از صدای اذان و تلاوت آیات قرآن هم استفاده شده باشه.
  لذا با توجه به این که تحقیقات انجام شده تنها ۲۰ درصد و کمتر زمینه عوامل ژنتیکی رو در بروز انواع اعتیادها تاثیر گذار شمردند مثلا یک فرد برای اعتیاد به الکل تنها ۲۰ درصد تحت تاثیر عوامل ژنتیکی هست و تربیت پدر و مادر و پایگاه امن خانواده برای تربیت و رشد میتونن چنین عواملی رو هم از بین ببرند میتوان پایگاه امن خانواده رو مهمترین مرکز مبارزه با اعتیاد برشمرد که با تاکید بر محوریت خانواده و تربیت مناسب و تاکید بر ارزشها میتوان چنین مسائلی رو از جامعه حذف جدی کرد. با تشکر

 3. avatar

  اگر منظورت موسیقی سایکدلیک هستش باید بگم در اشتباه هستی دوست عزیز، لطفا بیشتر تحقیق کن

 4. avatar

  خب اگر هست یه تیکه از فایلش را بزارید گوش کنیم نظر بدیم . اگر واقعا باشه کافیه یه تلویزیون که با ایران دشمنی داره میان برنامه فایلش را پخش کنه همه کشور معتاد میشن .

  • avatar
   مجله فارسی پرمگ

   نه ببینید اونطور نیست با یک بار شما معتاد بشید امواج جادویی نداره که …. بنده گوش کردم این فایل هارو .. حالت صوت داره که به شدت روی مغز اثر داره مثل کشیدن ناخن روی تخته سیاه … خیلی اعصاب خوردکنه ولی در سایت های خارجی گفته شده اگر خیلی گوش بدید عادی میشه و حسی بهتون میده .. صددر صد خارجیا این اهنگهارو با مواد روان گردان استفاده میکنند

 5. avatar

  اگر چنین چیزی بود بی معطلی وارد کشور میشد چون کافی بود یکی فایلش را در یوتوب آپلود کنه . فکر کنم کلا شایعه هست

  • avatar
   مجله فارسی پرمگ

   خیر دوست عزیز مطالب شایعه در پرمگ منتشر نمیشوند .. میتوانید در ویکی پدیا این مطلب را مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی