خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار ورزشی / بیانیه تحقیر آمیز کی روش علیه بازیکنان ایرانی

بیانیه تحقیر آمیز کی روش علیه بازیکنان ایرانی

بیانیه تحقیر آمیز کی روش علیه بازیکنان ایرانی

 

 بیانیه تحقیر آمیز کی روش علیه بازیکنان ایرانی

اخبار ورزشی، پرمگ: درخشش ستاره های اسپانیایی و البته عملکرد فوق العاده رونالدو در بازی دیشب باعث شد تا کارلوس کی روش خیلی زود به اتفاقات این دیدار و بازی های ایران در جام جهانی واکنش نشان دهد. کی روش سرمربیانی چون برانکو و قلعه نوعی را نیز از کنایه های خود بی نصیب نگذاشت.

متن پست او به شرح زیر است:

“زمان عذرخواهی (فصل اول)

پس از دیدار یوونتوس و رئال مادرید، حالا برای همه واضح است که سطح لیگ ایران مثل اروپا است. سرعت، ریتم و حدت و شدت دو لیگ بسیار شبیه به هم هستند. سطح آمادگی بازیکنان و نمایش آنها دقیقا مثل هم هستند. زمان آن رسیده که از فوتبال دوستان ایرانی؛ به خصوص سه تنور برای دیدگاه و نظرات اشتباهم عذر بخواهم. من همچنین باید عذرخواهی فروتنانه خود را از بازیکنان تیم ملی ابراز دارم. من معتقد بودم که جنگیدن برای یک برنامه آماده سازی مشخص برای ایجاد موقعیت آماده سازی بهتر، ساختن تیم قابل و رقابت در جام جهانی با توجه به این ظرفیت درخشان وظیفه من است.

حالا زمان عذرخواهی از بازیکنان تیم ملی است زیرا آنها نیازی به یک برنامه ویژه برای آماده سازی در راه جام جهانی ندارند و ما برای رویارویی با رونالدو، ایسکو و دیگر بازیکنان آماده هستیم.”

چند نکته از بیانیه کارلوس کی روش؛

*کی روش در این بیانیه از عبارت تیری تنور (اشاره به یک گروه مشهور اپرا شامل ۳ خوانده ایتالیایی) اشاره کرده که احتمالا منظور او ۳ شخص شاغل در فوتبال ایران (برانکو، علی کریمی و قلعه نوعی) بوده است.

*پست فیسبوکی کی روش با عبارت (زمان عذرخواهی، بخش اول) آغاز می شود و این بدان معناست که او پست های دیگری را نیز در این خصوص منتشر خواهد کرد.

*با درخشش شب گذشته رونالدو مقابل یوونتوس قابل پیش بینی بود که کارلوس کی روش از این روش بر برنامه مورد نظر خود پافشاری کند، اما در پایان این پست سرمربی پرتغالی به نوعی خبر از لغو اردوی آماده سازی جام جهانی داده است و مدعی شد بازیکنان نیازی به این برنامه ندارند و شاید این جمله نه به معنای لغو، بلکه افزایش حساسیت برای قطعی شدن برنامه باشد.

*اینکه سازمان لیگ و سازمان تیم های ملی دخالتی در این مجادله نمی کنند نیز جزء عجایب است. در حال حاضر هیچ جزئیاتی در مورد بازی های تدارکاتی، تعداد بازیکنان مد نظر کی روش، تاریخ حضور ملی پوشان استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن که درگیر لیگ قهرمانان هستند منتشر نشده است.

*آیا این مجادله ادامه خواهد داشت؟ با انفعال فدراسیون فوتبال و بالا گرفتن موج تخاصمات، ظاهرا چنین است.


قسمت دوم بیانیه کی روش: یا راهم را ادامه دهید، یا پشت سرم بایستید!

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران بخش دوم صحبت های خود را در قالب بیانیه ای در صفحه رسمی خود منتشر کرد.

کی روش در بخش اول صحبت های خود با طعنه مدعی شد بعد از تماشای دیدار یوونتوس و رئال مادرید به این نتیجه رسید از برنامه آماده سازی تیم ملی صرف نظر کند و حالا در بخش دوم، با لحن تندتری به منتقدان تاخته است.

اگر داری وسط جهنم حرکت می کنی، به حرکت کردن ادامه بده (وینستون چرچیل)

در همان مقطعی که برخی افراد سعی در تحریف اذهان و توجهات با استفاده از برنامه های تلویزیونی کمدی درباره داستان های میکی موس دارند، در همان مقطعی که برخی دیگر به جای تمرکز روی این مساله که تیم ملی چگونه باید برای جام جهانی و نیز قهرمانی در جام ملت های آسیای امارات خود را آماده کند، با دروغ پردازی سعی در پنهان کردن واقعیت ها و شایعه پراکنی دارند، عده کمی هستند که با تعهد و مسئولیت پذیری کامل روی اهدافی که در پیش داریم، از برنامه های من پیروی می کنند.

اکنون بیش از هر زمان دیگر، زمان توجه به همه مسائل و جزئیات است. اکنون وقت آن رسیده است که شک و تردید نداشته و اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و چشم اندازمان را در آینده ببینیم و برای باور خود و آنچه واقعا اهمیت دارد مبارزه کنیم.

حالا وقت آن نیست که به افرادی که دچار سکون و ایستایی شده اند توجه کنیم و باید روی به سوی آینده، به مسیر پیشرفت خود ادامه دهید. یا راه من را دنبال کنید یا پشت سر ما بایستید.

همه برای تیم ملی
کارلوس کی روش

همچنین ببینید

داستان جنجالی پسر مالک باشگاه پرسپولیس و پرچم ایران

داستان جنجالی پسر مالک باشگاه پرسپولیس و پرچم ایران

داستان جنجالی پسر مالک باشگاه پرسپولیس و پرچم ایران   فرزند مالک باشگاه پرسپولیس در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A