خانه / همه مطالب / اخبار ایران و جهان / اخبار ورزشی / اخبار و حاشیه های بازی استقلال و پرسپولیس

اخبار و حاشیه های بازی استقلال و پرسپولیس

اخبار و حاشیه های بازی استقلال و پرسپولیس

اخبار و حاشیه های بازی استقلال و پرسپولیس

نتیجه بازی استقلال و پرسپولیس چهار دو به نفع پرسپولیس

سرویس ورزشی مجله فارسی پرمگ :  پرسپولیس توانست امروز در دربی بزرگ تهران با نتیجه ۴-۲ استقلال را شکست دهد، پرویز مظلومی که با ۴ برد پیاپی توانسته بود لقب چوبله را مال خود کند با شکست امروز از قرمزها چوبله شد تا چوبله چوبله شود.

تصمیمات عجیب مظلومی شاید در این باخت بی تاثیر نباشد، بازی دادن شیحی مصدوم و همچنین آرش برهانی که از ترکیب آبی ها دور بود در ترکیب اصلی بسیار عجیب بود. همچنین تعویض خسرو حیدری که بار زیاد حملات استقلال را روی دوش می کشید کمی از عناصرحمله آبی ها کم کرد.

تقدیر تماشاچیان از برانکو

در این اثنا هواداران پرسپولیس با حضور در سکوی نزدیک به این مصاحبه به شدت به تشویق او مشغول هستند. ایوانکوویچ که فصل گذشته در همین روزها پرسپولیس را تحویل گرفت، دوره درخشانی را در  جمع قرمزها پشت سر گذاشته و تیمش شانس اول قهرمانی است.

 

پرسپولیس ۴۸ امتیازی شد

پرسپولیس در حالی این مقام را ثبت کردند که از نیم فصل دوم لیگ سیزدهم زمانی که علی دایی سرمربی تیم بود هیچگاه صدرجدول را تجربه نکرده بودند. پرسپولیس امسال رتبه شانزدهم را هم در جدول مسابقات لیگ برتر تجربه کرده بود، آنها که در هفته ششم صاحب ۴ باخت بودند، طی ۲۰ هفته با ثبت ۱۲ برد و ۸ مساوی و به دست آوردن ۴۴ امتیاز توانستند برای اولین بار این موقعیت را به دست بیاورند.

پرسپولیس با این پیروزی ۴۸ امتیازی شد و بالاتر از استقلال خوزستان ۴۷ امتیازی و استقلال ۴۵ امتیازی موقعیت خود را به عنوان صدرنشین منحصر به فرد تثبیت کرد. تیم‌های نفت و تراکتورسازی با ۴۲ امتیاز رتبه‌های بعدی را در اختیار دارند و ذوب آهن با ۳۹ امتیاز صاحب رتبه ششم هستند.

انفجار نارنجک

انفجار نارنجک مهیبی در دقایق پایانی از سمت هواداران استقلال یک مامور را روانه آمبولانس‌های اطراف زمین کرد.

این ترقه بزرگ در اعتراض به نمایش ضعیف بازیکنان استقلال از سوی هواداران منفجر شد.

 

رضاییان : من به طارمی گفتم پنالتی را بزنم

رامین رضاییان پس از بازی دربی در جمع خبرنگاران درباره داوری بازی گفت: نیمه اول داور خطاهای پرسپولیس را نگرفت و البته آقای ترکیب داور خوبی است و مشکلی نداشت.

دفاع گلزن پرسپولیس  در مورد صحنه پنالتی و زدن پنالتی توسط طارمی گفت: زننده پنالتی بین من و طارمی بود که من به مهدی گفتم که پنالتی را بزنم اما مهدی ناراحت شد، او می خواست تا هت تریک کند و من کنار رفتم. ما در این بازی آمدیم تا بازی را ببریم و هرکس خوب بازی کند بازی را می برد.

وی در انتها گفت: این پیروزی را به علی کریمی تقدیم می کنم.

 

نتیجه بازی پرسپولیس و استقلال = هادی نوروزی

 شروع طوفانی پرسپولیس در هشتاد و یکمین دربی پایتخت می توانست این پیش بینی را به وجود بیاورد که بازی مهیج خواهد شد اما نتیجه ۴ بر ۲ را کمتر کسی می توانست حدس بزند. قرار گرفتن دو عدد ۴،۲ بهانه ای شد تا یک بار دیگر یاد کاپیتان نوروزی زنده شود اما ۴ گلی که پرسپولیس زد .

سمبل استقلالی ها را به چالش کشانید. طرفدران تیم قرمز عدد ۴ را این بار به استقلالی ها نشان می دادند و بازیکنان هم با نشان دادن عدد ۴ در یک دست و عدد ۲ در دستی دیگر به سمت تماشاگران رفتند و این طور شادی خود را با آنها تقسیم کردند.

ضمن اصل نتیجه، کورس قهرمانی و ۳ امیتازی که در این بازی به دست آمد یکی از اصلی ترین نکات این دیدار به چالش کشیده شدن عدد ۴ بود. فضای ورزشگاه و صفحات مجازی به بازاری داغ برای کری عدد ۴ تبدیل شده بود و به نظر می رسید این چالش در روزهای بعد هم ادامه پیدا کند.

دقایق حساس

دقیقه ۱: اولین پاس اشتباه از سوی استقلالی ها با ارسال میلاد فخرالدینی برای خسرو حیدری شکل گرفت.

دقیقه ۱: اولین اشتباه داوری با عدم اعلام کرنر برای پرسپولیس توسط ضربه سر حنیف عمران زاده و مشایعت توپ توسط طارمی اتفاق افتاد.

دقیقه ۲: پرسپولیسی ها توسط فرشاد احمدزاده در جناح راست فرصت ارسال را داشتند که شماره ۱۰ پرسپولیس در دریبل بازیکن روبرویش ناموفق بود و توپ را از دست داد.

دقیقه ۴: برخورد فرشاد احمدزاده با امید ابراهیمی برای تصاحب توپ به درستی از سوی ترکی ادامه بازی اعلام شد.

دقیقه ۴: همچنان پاس های اشتباه و استرس دقایق ابتدایی بازی از سوی بازیکنان دو تیم ادامه دارد.

دقیقه ۱۰: شوت ناامید کننده‌ی امید ابراهیمی از میانه میدان با اختلاف زیاد به اوت برای پرسپولیسی ها تبدیل شد.

دقیقه ۱۱: مهدی طارمی پشت مدافعان استقلال صاحب توپ شد و ضربه اش را به نحوی زد که توسط رحمتی مهار شد که در ادامه داور با اعلام آفساید بازی را قطع کرد.

دقیقه ۱۳: استقلالی ها در یک ضد حمله توسط خسرو حیدری در تدارک هجوم به سمت دروازه پرسپولیس بودند که مهدی طارمی با حضور در یک سوم دفاعی تیمش به همراه بنگر این حمله را خنثی کرد.

دقیقه ۱۴: در زمان پرتاب اوت به سود پرسپولیس، کمک داور از رضاییان درخواست داشت زودتر این کار را انجام دهد که با اعتراض مدافع پرسپولیس همراه شد و او اعلام کرد قصد تلف کردن زمان بازی را ندارد.

دقیقه ۱۵: اشتباه حنیف عمران زاده در ارسال پاس رو به عقب برای رحمتی نزدیک بود طارمی را صاحب فرصت کند که دروازه بان استقلال زودتر از گلزن پرسپولیس توپ را از ان خود کرد.

دقیقه ۱۶: اعلام خطای هند یک ضربه ایستگاهی نصیب استقلال کرد که توپ ارسالی حیدری توسط سوشا مکانی به خوبی مشت شد و این فرصت از آبی پوشان گرفته شد.

دقیقه ۱۷: ارسال پاس بلند برای آرش برهانی، این بازیکن را در موقعیتی تک به تک با سوشا مکانی قرار داد که ضربه اش به بیرون زده شد اما داور اعلام کرنر کرد.

دقیقه ۱۷: ضربه کرنر را استقلالی ها به بیرون محوطه جریمه فرستادند که شوت سر ضرب امید ابراهیمی بار دیگر به کرنر برای این تیم تبدیل شد.

دقیقه ۱۸: دومین کرنر پیاپی برای استقلال را خسرو حیدری در پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که ضربه اش با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه  ۱۹: تذکر به سوشا مکانی برای عدم اتلاف وقت در زمان زدن ضربات کنار دروازه با توضیح این گلر به ترکی همراه شد.

دقیقه ۲۰: بهترین فرصت استقلال روی سماجت عادل شیحی شکل گرفت و استقلالی ها از جناح راست پرسپولیس صاحب فرصت شدند که ادامه این حرکت درون شش قدم با ضربه خوبی از خسرو حیدری همراه نشد.

دقیقه ۲۲: برانکو ایوانکوویچ به خطای اعلام شده توسط مسلمان معترض شد و ترکی از او خواست با آرامش بازی را ادامه دهد تا مشکلی برای قضاوت به وجود نیاید. هر چند سرمربی کروات پرسپولیس به کمک مترجم خود بار دیگر به این مساله و خطای اعلام شده اعتراض داشت.

دقیقه ۲۲: ارسال ضربه ایستگاهی از جناح راست پرسپولیس بدون اینکه خطری دروازه سوشا مکانی را تهدید کند به بیرون رفت.

دقیقه ۲۵: ارسال زمینی مسلمان را مهدی رحمتی با پا دفع کرد و در ادامه نیز مدافعان استقلال توپ را از محوطه جریمه دور کردند.

دقیقه ۲۵: هواداران پرسپولیس که استرس بالایی را تجربه می کنند با یک دقیقه تاخیر یاد و خاطره هادی نوروزی را زنده نگه داشتند و به تشویق کاپیتان فقید تیم شان پرداختند.

دقیقه ۲۸: ارسال رامین رضاییان روی سر علی علیپور موقعیت خوبی برای پرسپولیس ایجاد کرد که مهدی رحمتی زودتر از مهاجم سرخپوش توپ را دفع کرد.

دقیقه ۳۰: پاس علی علیپور برای فرشاد احمدزاده و ضربه کات دار شماره ۱۰ پرسپولیس با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه ۳۱: کرنر استقلال را امید ابراهیمی با شوتی دیدنی به سمت دروازه نواخت که با برخورد به بازیکن پرسپولیس، آبی ها اعتقاد به پنالتی داشتند.

دقیقه ۳۲: بهترین فرصت استقلال روی کرنر را در یک رفت و برگشت را رضاییان و انصاری ناجی تیم شدند و در دو موقعیت توپ را از روی خط دروازه برگشت دادند.

دقیقه  ۴۰: مهدی طارمی که به دنبال هت تریک در این بازی بود، پنالتی تیمش را با جنگ و جدلی زشت از رامین رضاییان گرفت و در ادامه در مصافی تک به تک با مهدی رحمتی مغلوب دروازه بان باتجربه استقلال شد و  این فرصت را از دست داد.
دقیقه ۴۱: روی خطای اعلام شده بر روی رضاییان، مسلمان پشت توپ قرار گرفت و فرصت خوبی برای بنگر ایجاد کرد که این مدافع پیش تاخته نتوانست از آن بهره ببرد.

دقیقه ۴۸: شوت محسن مسلمان در حالت نامتعادل در آغوش مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه ۴۹: شوت راه دور جابر انصاری این بار در آغوش سوشا مکانی قرار گرفت.

دقیقه ۵۱: شوت راه دور محمدرضا خرسندنیا با کاتی عجیب در آستانه ورود به دروازه پرسپولیس توسط سوشا مکانی به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۵۶: سوشا مکانی با واکنشی فوق العاده موفق شد ضربه جابر انصاری را از درون شش قدم به کرنر بفرستد.

دقیقه ۵۷: دبل واکنش مهدی رحمتی مانع از رقم خوردن گل چهارم پرسپولیس شد، او یک بار ارسال عالیشاه به قصد گل را دفع کرد و در ادامه نیز ضربه سر علیپور را با پا دفع کرد تا تیمش گل چهارم را دریافت نکند.

دقیقه ۵۹: ارسال دیدنی خسرو حیدری اینبار به قصد باز کردن دروازه به کمک باد نزدیک بود وارد دروازه پرسپولیس شود که سوشا مکانی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۰: خسرو حیدری از زمین بازی خارج شد و یعقوب کریمی جانشین این بازیکن در ترکیب استقلال شد. پرسپولیسی ها هم امید عالیشاه را از زمین خارج شد و مهرداد کفشگری جانشین او شد.

دقیقه ۶۳: خطای میلاد فخرالدینی روی محسن مسلمان یک ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس از سوی ترکی اعلام کرد. این ضربه را مسلمان به درون محوطه  جریمه فرستاد که توسط مدافعان استقلال دفع شد.

دقیقه ۶۶: ارسال کرنر یعقوب کریمی برای هرایر مگویان با ضربه سر این مدافع پیش تاخته همراه شد که توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۷: وزش باد باعث شد تا پرچم کرنر از جا کنده شود و در اقدامی عجیب مسوولان برگزاری قصد داشتند از کاور نارنجی عکاسان در این رابطه استفاده کنند! در نهایت هم این ماجرا با چسب و کاور عکاسی رفع و رجوع شد.

دقیقه ۷۴: محمدرضا خرسندنیا در دومین خطای پیاپی خود روی فرشاد احمدزاده، ضمن هدیه یک ضربه ایستگاهی کارت زرد نیز دریافت کرد.

دقیقه ۷۵: رامین رضاییان پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت و به زیبایی آن را نواخت که رحمتی با تجربه بالای آن را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۶: ضربه کرنر ارسالی توسط نوراللهی را فرشاد احمدزاده نواخت که توپ با اختلافی کم به بیرون رفت تا آه از نهاد پرسپولیسی ها بلند شود.

دقیقه ۹۰+۳: پرسپولیسی ها در ضدحمله یک موقعیت به دست آوردند، پاس طارمی به رضاییان رسید اما ضربه رضاییان با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه۹۰+۵: ضربه آزاد مهدی طارمی با اختلاف زیاد از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.

 

همچنین ببینید

عباس قانع بازی رئال مادرید و لگانس را در صدا و سیما گزارش میکند

عباس قانع بازی رئال مادرید و لگانس را در صدا و سیما گزارش میکند

عباس قانع بازی رئال مادرید و لگانس را در صدا و سیما گزارش میکند   …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A