خانه / همه مطالب / روانشناسی / دانستنی های قبل از ازدواج / شما باید مجرد بمانید اگر این شرایط را دارید

شما باید مجرد بمانید اگر این شرایط را دارید

شما باید مجرد بمانید اگر این شرایط را دارید

 

دانستنی های قبل ازدواج ، پرمگ : روابط رمانتیک و داشتن کسی که همیشه در کنارتان حضور داشته باشد بهترین احساسی که یک انسان می تواند داشته باشد را به شما می دهد. ازدواج حتی فواید سلامتی هم برای بدن دارد. اما این فواید تنها در روابط سالمی وجود دارد که هر دو طرف آمادگی هر چیزی که لازمه یک تعهد است را داشته باشند. وقتی به هر دلیلی آمادگی لازم برای بودن در یک رابطه را ندارید مجرد بودن سالم ترین و بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

مواردی که در این مطلب به پیشنهاد چند متخصص روابط زناشویی آمده است نشانه هایی هستند که به شما می گویند باید فعلا مجرد بمانید چون آمادگی کافی برای ازدواج ندارید.

شما باید مجرد بمانید اگر این شرایط را دارید

ازدواج حلال تمام مشکلات تان است

وقتی زوج های خوشحال و موفق را اطراف خود می بینید تصور می کنید تنها دلیل خوشحال بودن آن ها این است که ازدواج کرده اند به همین دلیل احساس افسردگی، تنهایی و نا امیدی می کنید و توهم این را دارید که ازدواج تمام این مشکلات را حل خواهد کرد. اما با این دیدگاه فقط مشکلات را بیشتر می کنید. واقعیت این است که بودن در یک رابطه نه می تواند مشکلات را حل کند و نه این که آن ها را بیشتر کند. اگر تصورتان این است که ازدواج حلال تمام مشکلات تان است پیشنهاد می کنم ابتدا مشکلات شخصی تان را حل کنید تا آمادگی لازم برای ازدواج داشته باشید.

 

با هر کسی که آشنا می شوید همان است که می خواهید

به محض این که با شخصی آشنا می شوید و در اولین دیدار متقاعد می شوید که او همان نیمه گمشده ای است که منتظرش بودید و با او در رویاهایتان زندگی مشترک تان را تصور می کنید. این ها نشانه نیازمندی و وابستگی است. بعضی ها به قدری مستاصل هستند که به هر فردی که در مسیرشان قرار می گیرد وابسته و علاقمند می شوند و این یکی از نشانه هایی است که می گوید باید فعلا مجرد بمانید. وقتی در اولین دیدار نسبت به او احساسی قوی دارید و امیدوار هستید که او هم نسبت به شما همین حس را داشته باشد نشانه این است که خیلی سریع پیشروی کرده اید و باید متوقف شوید.

 

 

در رابطه نمی توانید خودتان باشید

یک رابطه سالم باید عقاید و باورهای شما را به چالش بکشد و باعث شود به دیدگاه و نظرات جدیدی برسید نه این که خودتان را تغییر دهید و شخصی باشید که او می خواهد. در این صورت رابطه سالمی ندارید و باید چنین رابطه ای را کنار بگذارید چون خودتان نیستید و از این وضعیت رضایت چندانی ندارید.

 

 

روی کسانی تمرکز می کنید که مناسب شما نیستند

از مزایای یک رابطه سالم یاد گرفتن چیزهای جدید، بحث کردن، به چالش گرفتن عقایدتان است. اما بعضی ها با کسانی وارد رابطه می شوند که مخالف با تمام افکار و نظراتشان است. این هم یکی از نشانه هایی است که بهتر است مجرد بمانید. اگر با شخصی آشنا شده اید که به خاطر او تمام اهداف و ارزش های تان را نادیده گرفته اید این را بدانید که مجرد ماندن بهتر از بودن در چنین رابطه ای است.

 

به تازگی جدا شده اید

وقتی از او جدا می شوید اولین چیزی که به ذهن تان می رسد این است که با شخص دیگری آشنا شوید و از این تنهایی و افسردگی نجات پیدا کنید. اما اگر این جدایی تاثیر عمیقی روی احساس شما گذاشته بهتر است برای مدتی حداقل یک ماه تنها بمانید. چون بیشتر ما برای تسکین بعد از یک جدایی یک الی دو ماه فرصت لازم داریم.

مطلب مشابه :   مقاله ای کامل در مورد عشق

 

 

از مجرد بودن بیزارید

وارد رابطه شدن از روی استرس و احساس تنهایی کاملا اشتباه است. از وضعیت تنهایی خود بیزار هستید بنابراین تمام تلاشتان را برای آشنایی با یک شخص جدید می کنید تا از این وضعیت مجردی خلاص شوید. این کار نه تنها تنهایی و افسردگی شما را بدتر می کند بلکه باعث می شود با فرد اشتباهی وارد رابطه شوید. این حس ترس از تنهایی و افسردگی به راحتی قابل تشخیص است و ممکن است مورد سوءاستفاده دیگران قرار بگیرید.

 

 

بیش از حد وابسته هستید

تصورتان این است که چون ازدواج کرده اید پس باید هر روز و هر لحظه کنارتان باشد. این وابستگی مشکل ساز و نشانه خطر است. اگر احساس می کنید دائما نیاز به توجه دارید باید روی خودتان کمی کار کنید. برای داشتن یک رابطه سالم باید خودتان را دوست داشته باشید و اعتماد به نفس داشته باشید. حس نیاز و وابستگی چیزی نیست که همسرتان بتواند آن را رفع کند بلکه به دلیل احساس بدی است که نسبت به خودتان دارید. اگر اعتماد به نفس داشته و خودتان را دوست داشته باشید هیچوقت احساس نیاز و وابستگی به کسی پیدا نمی کنید. قبل از این که وارد رابطه ای شوید تمام این ها را در خودتان حل کنید.

 

دنبال کسی هستید که شما را کامل کند

 

احساس پوچی می کنید و فکر می کنید اگر وارد رابطه ای شوید او شما را کامل می کند و تبدیل به فرد جدیدی می شوید. کاملا در اشتباهید هیچ کس نمی تواند به شما شخصیت بدهد و تکمیل تان کند. اگر احساس می کنید نمی توانید بدون شخص دیگری وجود داشته باشید به این دلیل است که از وقت گذراندن با خودتان هیچ لذتی نمی برید. خوشحالی واقعی از درون به دست می آید نه بوسیله یک شخص دیگر. اگر دلیل تان برای ایجاد یک رابطه این است که می خواهید از تنهایی دربیایید پس بهترین کار این است که تنها و مجرد بمانید و ابتدا قبل از هر چیزی با مسائلی که از آن ها اجتناب می کنید رو به رو شوید و روی خودتان کار کنید.

 

 

اولویت های دیگری دارید

اگر احساس می کنید مشغله زیادی دارید و وقت برای ایجاد یک رابطه ندارید بهتر است رابطه را در اولویت بعدی قرار دهید. از خودتان بپرسید که اهدافتان برای ۵ سال آینده چیست؟ اگر ازدواج و بچه دار شدن در لیست این اهداف نیست پس آمادگی ازدواج ندارید.

 

 

مجرد بودن وضعیت بدی نیست

در جامعه ای زندگی می کنیم که به ازدواج بیش از هر چیز دیگری ارزش می دهند. ارزش ما خانم ها نه تنها با کسب موفقیت های شغلی بلکه با ازدواج و بچه دار شدن تعیین می شود. علیرغم تمام این ها باید این را به خاطر بسپارید که مجرد بودن وضعیت بدی نیست. اگر زمانی که آمادگی ازدواج ندارید مجرد بمانید ازدواج موفق تری در آینده خواهید داشت. قبل از ازدواج ابتدا باید خود واقعی تان را بشناسید. اگر نسبت به خودتان احساس امنیت داشته باشید نسبت به ازدواج تان هم همین حس را خواهید داشت.

پس اگر فقط بخاطر ازدواج انتظارات و استانداردهای خود را پایین می آورید بهتر است متوقف شوید و در حال حاظر از مجرد بودن خود لذت ببرید. این بهترین کاری است که هم اکنون می توانید برای خود انجام دهید.

همچنین ببینید

10 راز برای ارتباط با دختران

۱۰ راز برای ارتباط با دختران

۱۰ راز برای ارتباط با دختران   روانشناسی ، پرمگ : در زیر به ۱۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی