خانه / همه مطالب / روانشناسی / روانشناسی زناشویی / آنچه که باید در مورد مردان حتما بدانید

آنچه که باید در مورد مردان حتما بدانید

آنچه که باید در مورد مردان حتما بدانید

آنچه که باید در مورد مردان حتما بدانید

سرویس روانشناسی مجله فارسی پرمگ : برخی موارد وجود دارد که مردان دوست دارند که همسرشان بدانند.. اگر شما این موارد را بدانید زندگی تان بیشتر تحت کنترل شماست و بخوبی میتوانید مدیریت کنید

غیرمستقیم حرف می‌زند
برای بسیاری از مردان راحت‌‌تر است که به طور غیر مستقیم درباره خواسته‌های‌شان حرف بزنند در این حالت بهتر است شما از او بپرسید. اینکه برای آخر هفته چه چیزی دلش می‌خواهد. یا مثلا اولین بار که شما را دید چه حسی داشت. پاسخ‌های او می‌تواند احساس او را به شما روشن کرده و شما را به هم نزدیکتر کند.

مردان با عمل می‌گویند «دوستت دارم»
برخی از مردان ترجیح می‌دهند احساسشان را در عمل نشان دهند نه در کلمات. همسر شما می‌تواند با تمیز کردن خانه یا شستن ظرفها به شما بگوید که دوست‌تان دارد.  هر چیزی که باعث آسایش شما شود.

مردان تعهد را جدی میگیرند
این در مورد مردان بسیار شایع است که می‌گویند از تعهد می‌ترسند اما شواهد نشان می‌دهد مردان نگاهشان به ازدواج جدی است. آنها ممکن است دیر این کار را بکنند چون می‌خواهند مطمئن شوند که همه چیزرا خوب پیش می‌برند. در یک بررسی از مردان مشخص شد ۹۰ درصد از آنها اذعان کردند که اگر بخواهند دوباره ازدواج کنند، انتخاب‌شان عوض نمی‌شود.

او واقعا به شما گوش میکند
هنگامی که در حال گوش دادن به صحبت فرد دیگری هستید ممکن است با تکان دادن سر یا کلمات مانند « میدونم» نشان دهید که در حال شنیدن حرف‌های او هستید اما خیلی از مردان این کار را نمی‌کنند. اینکه مردی هیچ چیزی بیان نمی‌کند به این معنا نیست که به شما گوش نمی‌کند شاید ترجیح او این باشد که بی‌سر و صدا حرف‌های‌تان را بشنود.

آنها فعالیت مشترک می‌خواهند
مردان روابط زناشویی‌شان را با همسرشان با انجام فعالیت‌های مشترک تحکیم می‌بخشند تا اینکه افکار و احساسات‌شان را به اشتراک بگذارند. برای بسیاری از مردان فعالیت‌های ورزشی و روابط جنسی آنها را از لحاظ احساسی به همسرشان نزدیک می‌کند.

مردان زمانی را برای خودشان می‌خواهند
در حالی که فعالیت‌های مشترک مهم هستند مردان نیز زمانی را برای خودشان نیاز دارند. این که از کار در باغچه لذت ببرد یا به باشگاه ورزشی برود و … بهتر است او را به انجام سرگرمی‌هایی که دوست دارد، تشویق کنید. زمانی که هر دو طرف  فضای لازم برای پرورش خود را داشته باشند، از بودن با هم بیشتر لذت می‌برند.

از پدرانشان یاد می‌گیرند
اگر میخواهید بدانید که یک مردن چطور در رابطه عمل می‌کند کافی است پدرش را بشناسید. این که آنها چگونه با هم رفتار میکنند و روابطش با همسرش چطور است می‌تواند یک پیش بینی از مرد زندگی‌تان به شما بدهد.

آنها سریع‌تر از شما هستند
زنان تجارب و خاطرات منفی و حتی استرس و اضطراب را زمان طولانی‌تری با خود نگه میدارند. در مقابل مردان با سرعت بیشتری این خاطرات را فراموش میکنند و بنابراین در حالی که شما هنوز ممکن است از حرف‌های دیشب ناراحت باشید، همسرتان اصلا آنها را به یاد نمی‌آورد.

مردان به قدردانی واکنش نشان میدهند
قدردانی همسر شما ممکن است با کاری که انجام می‌دهد کاملا متفاوت باشد. مطالعات نشان داده است که مردان دهندگی‌ بیشتری از خود نشان می‌دهند زمانی که همسران‌شان آنها را در مسائل دخالت می‌دهند و از آنها کمک می‌گیرند.

همچنین ببینید

چگونه عشقی پایدار داشته باشیم

چگونه عشقی پایدار داشته باشیم   روانشناسی، پرمگ : وقتی برای اولین بار عاشق می‌شوید، …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A