خانه / همه مطالب / اخبار رسانه و هنرمند / اخبار ورزشکاران / ورزشکاران داخلی / حرف های بهداد سلیمی بعد از نامردی ها

حرف های بهداد سلیمی بعد از نامردی ها

حرف های بهداد سلیمی بعد از نامردی ها

حرف های بهداد سلیمی بعد از نامردی ها

بهداد سلیمی پس از اینکه حق مسلم او برای رسیدن به مدال طلای المپیک خورده شد به شدت ناراحت است و مدام اشک‌هایش را پاک می کند.

سرویس خبر ورزشی مجله فارسی پرمگ  از ریو، بهداد سلیمی وزنه‌بردار فوق سنگین ایران با حق خوری مسلم هیئت ژوری از رسیدن به مدال در المپیک ریو بازماند و این اتفاق به قدری محرز و آشکار بود که تماشاگران حاضر در سالن به شدت نسبت به این تصمیم غیر ورزشی داوران اعتراض کردند.

اما بهداد سلیمی با وجودیکه بیش از یک ساعت از رقابت‌های وزنه‌برداری و اهدای مدال به نفرات برتر گذشته است اما به همراه تماشاگران ایرانی در سالن مسابقات حضور دارد و از شدن تاراحتی اشک می‌ریزد.

ناراحتی سلیمی به حدی است که وی زحمات ۴ ساله‌اش را بر باد رفته می‌بیند و با وجود تحمل دردهای ناشی از آسیب دیدگی‌اش اما به راحتی حق او خورده شد تا وی نتواند باز هم مدال طلای المپیک را از ان خود کند.

سلیمی حتی در گفتگو با خبرنگاران داخلی و خارجی مدام گریه می‌کرد و اشک‌هایش از گونه سرازیر می‌شد.

دو عضو هییت ژوری که جلو عراقی و همسرش هستند به دلیل دشمنی با وزنه‌برداری ایران با دادن رای منفی ،حرکت درست بهداد سلیمی را نادرست اعلام کردند و باعث شدند وی وداع تلخی با المپیک داشته باشد.

حرف های بهداد سلیمی بعد از نامردی ها

بهداد سلیمی گفت: سرم را بریدند و رییس فدراسیون جهانی هم می‌گوید کاری نمی‌تواند انجام دهد.

سرویس خبر ورزشی مجله فارسی پرمگ ، بهداد سلیمی پس از حذف از المپیک و اینکه دو حرکت او مورد قبول داوران و هیات ژوری قرار نگرفت، بیان کرد: به همین راحتی سر من را بریدند. آیان رییس فدراسیون جهانی نیز حتی با من صحبت کرد و گفت می‌دانم که حق با من است اما نمی‌تواند کاری بکند و رای هیات ژوری بوده است.

وی افزود: این تصمیم کاملا سیاسی بود و هیچ مشکل فنی وجود نداشت. آن‌ها نخواستند که من مدال بگیرم چرا که ایرانی‌ها دو مدال طلا گرفته بودند و دیگر نمی‌خواستند که ما سه طلای المپیک داشته باشیم.

وزنه‌بردار فوق سنگین ایران افزود: وزنه‌ای که من به درستی بالای سر بردم و کاملا سالم بود را خطا اعلام کردند. هرچه که بود تصمیم‌شان فنی نبود چرا که سه داور حرکت من را قبول کردند و چراغ سفید دادند اما جلود عراقی و همسرش که دو رای هیات ژوری را دارند به راحتی رای را برگرداندند و حق من را خوردند.

مطلب مشابه :   آخرین اخبار وضعیت سوشا مکانی

سلیمی در حالی که به شدت ناراحت بود تاکید کرد: من  خیلی تمرین کردم و خیلی هم آماده بودم. اما نگذاشتند که مدال بگیرم. وزنه‌بردار گرجستانی آماده بود اما نگذاشتند که من با او رقابت کنم و اگر اجازه می‌دادند نمی‌گذاشتم که این وزنه بردار رکورد مجموع جهان را از ایران بگیرد.

او همچنین گفت: من زمانی که وزنه ۲۴۵ کیلوگرم را زدم به سجاد انوشیروانی گفتم ۲۵۲ کیلوگرم را برایم انتخاب کند که او پاسخ داد بهتر است برای وزنه ۲۴۶ کیلوگرم بروم. من اصلا نمی‌دانستم که حرکتم را خطا گرفته‌اند. سجاد شاهد است. زمانی که متوجه شدم، گفتم مشکلی ندارد و دوباره بر روی تخته آمدم و راحت‌تر از حرکت اول وزنه ۲۴۵ کیلوگرم را بالای سر بردم اما زمانی که برای حرکت سوم آمدم واقعا روحیه و جانی نداشتم که بخواهم آن را بالای سر ببرم.

قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند او اسیر باندبازی شده است گفت: احتمالا. وقتی رییس فدراسیون جهانی می‌گوید حق با تو است اما نمی‌توانم کاری کنم، ممکن است این اتفاق افتاده باشد. مگر می‌شود که رییس فدراسیون جهانی کاری از دستش برنیاید. او حق وتو دارد. این به دلیل دشمنی بود که جلود جلاد و همسرش با علی مرادی داشتند و در هیات ژوری حضور داشتند و حرکت‌های من را قبول نکردند. آن‌ها نمی‌خواستند که من مدال بگیرم وگرنه حرکت من مشکلی نداشت.

سلیمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اعتراض رسمی خواهند داشت یا خیر تصریح کرد: حالا اعتراض هم که داشته باشیم دیگر مدال‌ها را تقسیم کردند و نمی‌آیند که از وزنه‌بردار گرجستانی و ارمنستانی مدال‌ها را بگیرند و بگویند می‌خواهیم آن را به بهداد سلیمی بدهیم. نگذاشتند که من رقابت کنم. به نظرم رقابت سالمی نبود و بر عکس رقابت کثیفی بود. این مدال، مدال کثیفی بود. جلود جلاد سرم را برید.

سلیمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه برای آینده می‌خواهد چه کاری انجام دهد گفت: هیچ چیزی معلوم نیست شاید وزنه نزنم شاید هم نظرم عوض شود و بیایم حقم را از این نامردها بگیرم. اما فکر نمی‌کنم تا چند روز خواب راحتی نداشته باشم.

همچنین ببینید

آشتی علی کریمی و علی دایی

آشتی علی کریمی و علی دایی

آشتی علی کریمی و علی دایی   اخبار ورزشی، پرمگ: در اولین روز از هفته …

۲ دیدگاه

  1. avatar

    بهدادماهنوزم توروقهرمان میدونیم ومردم دنیادیدن که حق توروخوردندوتوهنوزم قهرمان جهانی خسته نباشی دلاور

  2. avatar

    بهداد نگران نباش ما تو را قهرمان المپیک حساب می کنیم واقعا اونا در حقت نامردی کردند و پای مصدوم تو مردونه جنگیدی درود بر غیرتت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی