خانه / همه مطالب / اخبار رسانه و هنرمند / اخبار فیلم ها / ماجرای دریافت ۱۳ میلیارد سازندگان فیلم رستاخیز

ماجرای دریافت ۱۳ میلیارد سازندگان فیلم رستاخیز

ماجرای دریافت ۱۳ میلیارد سازندگان فیلم رستاخیز

 

اخبار رسانه و هنرمند ، پرمگ به نقل از وب سایت سینما سینما: کانال تلگرامی سینمادیلی مدعی شد سازندگان فیلم سینمایی «رستاخیز» در قبال دریافت خسارت اکران حاضرند فیلم‌شان را در کمد نگه دارند.

بر پایه این خبر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ ۱۳ میلیارد تومان را برای بخشی از خسارت فیلم به صاحبان «رستاخیز» پرداخت کرده است تا بر مبنای آن «رستاخیز» هیچ‌گاه رنگ پرده را نبیند.

آیا سازندگان «رستاخیز» در قبال پول از خیر اکران فیلمشان گذشتند؟

 

بر پایه این خبر آمده است؛ وزیر ارشاد تکلیف یکى دیگر از فیلم هاى توقیفى را مشخص کرد. شنیده‌ها حکایت از این دارد که صاحبان فیلم “رستاخیز” با وزیر ارشاد با دریافت مبلغ ١٣ میلیارد تومان به عنوان بخشى از خسارات وارد شده بابت اکران نشدن این فیلم توافق کرده اند.

در واقع وزارت ارشاد بابت ۴٠ درصد از این فیلم ١٣ میلیارد براى صاحبان رستاخیز درنظر گرفته است که به صورت تقسیط پرداخت خواهد شد. ظاهرا دست اندکاران رستاخیز تاکنون ٣ قسط از این مبلغ را نیز دریافت کرده اند و قرار است مابقى خسارت نیز تا پایان سال پرداخت شود.

با این شرایط سازمان سینمایى مالک ۴٠ درصد از رستاخیز شده که البته این ۴٠ درصد فقط سهم اکران فیلم است. در واقع رایت ویدئو و اکران خارجى نیز به تهیه کننده فیلم تعلق دارد و در صورت موافقت مراجع براى اکران عمومى، سازمان سینمایى سهمى از آن‌ها نخواهد داشت.

رضا صالحى امیرى وزیر ارشاد در جلسه اى که در تاریخ ٢٩ / ١ / ١٣٩۶ در مجلس شوراى اسلامى برگزار شد این اطلاعات را به اعضاى کمیسیون فرهنگى مجلس داده و البته صورت جلسه نیز شده است.

به غیر از رستاخیز فیلم هایى، چون عصبانى نیستم، خانه پدرى، ارادتمند نازنین بهاره تینا، خانه دختر، آشغال هاى دوست داشتنى، خرس، صد سال به این سال‌ها و … در فهرست فیلم هاى توقیفى قرار دارند و باید دید وزیر ارشاد چه ساز و کارى براى تعیین تکلیف آن‌ها درنظر گرفته است.

آیا واقعا سازندگان «رستاخیز» حاضر شدند به ازای پول از فیلمی که مدعی جهانی بودن داشته است برای اکران داخلی منصرف شوند؟ باید منتظر واکنش سازندگان رستاخیز و مسئولان وزارت ارشاد نسبت به این خبر باشیم.

همچنین ببینید

برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر سال 96

برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر سال ۹۶

برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر سال ۹۶   فیلم، پرمگ: مراسم اختتامیه سی و ششمین …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A