خانه / همه مطالب / اخبار رسانه و هنرمند / اخبار فیلم ها / کارگردان فیلم گشت ارشاد کارت خانه سینما را آتش زد

کارگردان فیلم گشت ارشاد کارت خانه سینما را آتش زد

کارگردان فیلم گشت ارشاد کارت خانه سینما را آتش زد

 

کارگردان فیلم گشت ارشاد کارت خانه سینما را آتش زد

اخبار رسانه و هنرمند ، پرمگ : در پی انتشار نسخه غیرقانونی این فیلم، سعید سهیلی ، این انتشار را یک تصویه حساب شخصی و سیاسی دانست که بعد از حمایت علنی وی از حسن روحانی در انتخابات ۹۶ ، رخ داده است. وی همچنین شدیدا از خانه سینما و کانون کارگردانان ،صدا‌ و سیما انتقاد کرد.

سعید سهیلی در خصوص چگونگی انتشار این فیلم گفت :

«معتقدم پشت این قضیه یک برنامه‌ریزی کاملا هماهنگ شده و با زمینه‌چینی قبلی وجود دارد.»

همان طور که از نسخه منتشر شده مشخص است و همچنین به نقل از سعید سهیلی ، نسخه قاچاق شده همان کپی فیلمی است که به اداره بازرگانی صداوسیما جهت بازبینی فیلم ، برای گرفتن تیزر داده شده بود. در واقع «واحد بازرگانی صداوسیما» وظیفه دارد تا فیلم هایی که متقاضی تبلیغات تلویزیونی هستند را مورد بازبینی قرار بدهد تا تایید کند فیلم مذکور صلاحیت تبلیغ شدن را دارد و برای این کار ، صاحبان آثار موظف هستند که نسخه ای کامل از فیلم خود را در اختیار صداوسیما قرار دهند. اما بعد از این اتفاق ، جامعه صنفی تهیه کنندگان با واحد بازرگانی صداوسیما به این توافق رسیدن که دیگر «لازم نیست نسخه آثار سینمایی در واحد بازرگانی رسانه ملی بماند» و تهیه کنندگانی که مایل نیستند نسخه ای از فیلم خود را به امانت در اختیار واحد بازرگانی صداوسیما قرار دهند ، تنها کافیست در روز جلسه شورای بازبینی نسخه ای از فیلم را برای نمایش همراه خود بیاورند.

سعید سهیلی در اعتراض به رفتار منفعل خانه سینما در برابر قاچاق “گشت ۲“، کارت عضویت خانه سینما و کانون کارگردانان را جلوی دوربین آتش زد.

 

همچنین ببینید

برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر سال 96

برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر سال ۹۶

برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر سال ۹۶   فیلم، پرمگ: مراسم اختتامیه سی و ششمین …

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
به من اطلاع بده
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A