دین و مذهب

موکب صاحب الامر در کربلا را چگونه پیدا کنیم؟

موکب صاحب الامر در کربلا را چگونه پیدا کنیم؟

امسال موکب صاحب الامر در میدان التربیه، سمت راست نبش شارع النهر مستقر می‌باشد و زائران اربعین حسینی برای استفاده از خدمات منحصر به فرد این موکب می‌توانند از طریق نقشه گوگل و جستجوی نام موکب «صاحب الامر» این موکب حسینی را پیدا کنند.

به گزارش پرمگ، امسال یک هزار و ۸۰۰ موکب ایرانی از جمله موکب صاحب الامر در مسیر زائران اربعین در عراق حضور دارند که تمرکز اصلی این موکب‌ها اسکان و پذیرایی است.

مدیر موکب صاحب الامر (عج)، حجت‌الاسلام اصفهانی است. وی از اهالی کن در غرب تهران است و از سال ۱۳۹۳ این موکب را برای رفاه حال زائران اربعین برپاکرده و به برکت نام امام حسین (ع) و امام زمان(عج) هر سال نیز آن را توسعه داده است.

آدرس کوکب صاحب الامر(عج) در کربلا

موکب صاحب الامر امسال در منطقه پشت حرم امام حسین (ع) و در فاصله حدود یک هزار و ۳۰۰ متری از حرم(در میدان التربیه، سمت راست نبش شارع النهر)مستقر شده است و زائران حسینی می‌توانند از طریق نقشه گوگل و جست‌وجوی نام موکب «صاحب الامر» نیز این موکب را پیدا کرده و خدمات آن استفاده کنند.

آدرس موکب صاحب الامر (عج)

خدمات پذیرایی موکب‌ صاحب الامر (عج)

از جمله خدماتی که در موکب صاحب الامر (عج) علاوه بر اسکان زائران ارائه می‌شود، تغذیه و پذیرایی است. در این موکب هر روز ۳ هزار پرس کباب، ۵ هزار لیوان شربت، ۲ هزار لیوان چای و قهوه ۳ تا ۵ هزار قرص نان به زائران اربعین حسینی توزیع می‌شود.

استحمام زائران اربعین حسینی

موکب صاحب الامر (عج) مجهز به ۷۰ کولر بوده و هواکش‌های متعددی نیز در آن کار گذاشته شده است. آب معدنی به تعداد کافی در دسترس رایگان قرار داده شده و علاوه بر آن ۱۵ دستگاه لباسشویی دوقلو نصب شده تا زائران حسینی در هر ساعت از شبانه‌روز بتوانند لباس‌های خود را شسته و در محلی که مشخص شده پهن کنند. همچنین در مجاورت موکب ۷۰ چشمه دوش برای استحمام زائران حسینی آماده شده است.

حضور پزشکان طب سنتی در موکب

اساتید و پزشکان طب سنتی در موکب صاحب الامر (عج) حضور دارند و به زائران حسینی خدمات پزشکی از قبیل بادکش و حجامت و… ارائه می‌کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا