اخبار

آمار طلاق در ایران روز به روز رو به افزایش است

آمار طلاق در ایران روز به روز رو به افزایش است

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور: متأسفانه آمار طلاق روز به روز رو به افزایش است و نگرانیم خدایی نکرده نسل ما دچار مشکل جدی می‌شود.

به گزارش پرمگ، انسیه خزعلی، در جشنواره ملی آرای قضائی با محوریت زن و خانواده که اواسط هفته گذشته برگزار گردید، اعلام کرد: متأسفانه آمار طلاق روز به روز رو به افزایش است و نگرانیم خدایی نکرده نسل ما دچار مشکل جدی می‌شود.

وی گفت: باید رویه‌های مربوطه در این زمینه اصلاح شود تا طلاق کاهش پیدا کند. پیشنهاد شده از روز اول ازدواج مثل مشاور خانواده، مشاورین در اختیار زوجین قرار گیرند. کار بدین صورت است که اول مشاوره تلفنی و بعد حضوری است. در ۵ استان این موضوع عملیاتی شده و بعداً گسترش پیدا می‌کند.

لازم به ذکر است: بر اساس برخی از آمارها در مورد افزایش طلاق در ایران، میزان طلاق در کشور بسیار افزایش یافته و این وضعیت نگران کننده باعث نگرانی و ناراحتی خانواده‌های زیادی در ایران شده است. قابل توجه اینکه، مخصوصاً دخترها و پسرهای جوانی که در آستانه ازدواج و تشکیل خانواده هستند، با مشاهده این آمارهای نگران کننده ترجیح می‌دهند همچنان مجرد باقی مانده و خودشان را درگیر مسیر پرپیچ و خم طلاق و دادگاه‌های خانواده نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا