دین و مذهبسبک زندگی

۱۰ ربیع الاول ، سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه (س) مبارک باد

 ۱۰ ربیع الاول ، سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه (س) مبارک باد

در روز دهم ربیع‌الاول حضرت خدیجه(س)، جانِ پیامبر می‌شود و همه مال، مکنت و ثروت خود را به پای حضرت محمد(ص) می‌ریزد. و با تمام وجود مرهم زخم‌های فرداهای حضرت می‌شود.

حضرت محمد در روز دهم ربیع‌الاول درحالی که بیست‌ و پنج بهار از عمر پر برکتش نمی‌گذرد، با حضرت خدیجه (س)، بانوی بزرگوار سرزمین حجاز ازدواج می‌کند. خدیجه(س) عروس خانه‌ای می‌شود که تنها زینت و آرایش آن خانه حضور همیشگی ملائک و صدای محمد (ص) است.

آری پیامبر (ص) حدود ۱۵ سال پیش از هجرت با دختر خویلد بن اسد(دانشمند دوران خود) ازدواج می‌کند.

خدیجه (ی) از طایفه قریش بود و علاوه بر مال و مکنت زیاد، عاقل‌تر و سیاست مدارتر از دیگران بود و همیشه در آرزوی ازدواج با پیامبر اکرم(ص) بود. به علت امتیازات و خصوصیات منحصر به فرد ی که داشت او را «طاهره»، «مبارکه»، «سیده نسوان» و «ملکه بطحاء» می‌نامیدند.

مشهورترین نقل و سخن درمورد سن و سال حضرت خدیجه(س)، در زمان ازدواج با حضرت محمد (ص) این است که ایشان در آن زمان ۴۰ بهار از عمرشان می‌گذشت و ۴۰ ساله بودند.

خدیجه (س) زن نیکوکار، ثروتمند و زیبایی بود که شیفته شایستگی، صداقت و درستکاری محمد(ص) شد و محمد(ص) را در تجارت در کشور سوریه کمک و مساعدت بسیار نمود.

حضرت محمد(ص) در سفر نخست تجاری خود بسیار خوب عمل کرد و هنگام بازگشت از سفر، آن‌قدر سود کرده بود که حتی خود خدیجه(س) هم تا آن موقع چنین سودی نکرده بود.

خدمتکار حضرت خدیجه(س) که در این سفر تجاری، همراه حضرت بود، پس از بازگشت از سفر در گزارش تفصیلی خود به خدیجه(س) از توانایی‌های فوق‌العاده و منحصر به فرد محمد (ص) در کار تجارت، بسیار تعریف، تمجید و ستایش کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا