اخبار

روشن نگهداشتن آتش اعتراضات اخیر ایران توسط اینترنشنال

روشن نگهداشتن آتش اعتراضات اخیر ایران توسط اینترنشنال

بنا به اذعان برخی صاحبنظران، در حال حاضر رویکرد رسانه‌ای شبکه ایران اینترنشنال که از لندن و با پشتیبانی مالی عربستان سعودی از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ اخبار را به زبان فارسی پخش می‌کند این است که آتش اعتراضات اخیر ایران را روشن نگهداشته و مردم را به آشوب در خیابان تحریک کند.

بر اساس گفته این صاحبنظران، صفحه اینستاگرام این شبکه تلویزیونی و ماهواره‌ای از اوایل مهرماه سال جاری که جرقه اعتراضات خیابانی ایران زده شد تا کنون با درهم تنیدن اخبار راست و دروغ بیش از ۱۲۰۰ پست در مورد اغتشاشات اخیر ایران منتشر کرده و موجب اختلال در آرامش و آسایش فردی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مردم ایران شده است.

پرداختن به تمام اقدامات این شبکه ضد جمهوری اسلامی ایران مثنوی هفتاد من کاغذ می‌خواهد و باعث اطاله کلام و تکرار گفته‌های بدیهی است. به عنوان مشت نمونه خروار، پس از واقعه فوت خانم مهسا امینی که اصالتا کرد بود این شبکه احساسات آسیب‌دیده کردها را هدف قرار داد و با چند سرکرده گروهک‌های کومله، حزب دموکرات کردستان، حزب آزادی کردستان و… به گفت‌وگو پرداخت و همچنان چون قبل نشان داد برای تجزیه و تکه و پاره کردن ایران دندان تیز کرده است.

پس از اینکه گروهک تروریستی جیش العدل پس از نماز جمعه هشتم مهرماه سال جاری به یک کلانتری حمله مسلحانه کرد و تعدادی از هموطنان جمهوری اسلامی ایران را به شهادت رساند، این شبکه صدای رسای این جدایی‌طلبان بلوچستان شد و تریبون را در اختیارشان گذاشت.

ناگفته نماند که این شبکه در راستای همین سیاست در سال ۱۳۹۷ گردهمایی سالانه گروهک تروریستی منافقین و سخنرانی مریم رجوی مهر به طور زنده پخش کرد و مهر تأییدی بر این ادعا زد.

مریم رجوی

«سیما ثابت»(مجری شبکه اینترنشنال) پس از وقایع اعتراضات دانشگاه شریف، بیانیه ای در صفحه توییترش منتشر کرد و مدعی شد که این بیانیه از طرف تشکلی با نام «دانشجویان آزادیخواه دانشگاه شریف» نوشته شده و از دانشجویان می‌خواهد در میدان انقلاب تحصن و اعتراض کنند.

دانشگاه شریف

البته صفحه «روزنامه شریف»( صفحه رسمی روزنامه دانشگاه صنعتی شریف) این بیانیه و تشکل را تکذیب و رد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا