اخبار

رئیس دانشگاه تهران: تلاش می‌کنیم اعتراضات دانشجویی را ساماندهی کنیم

 رئیس دانشگاه تهران: تلاش می‌کنیم اعتراضات دانشجویی را ساماندهی کنیم

رئیس دانشگاه تهران گفت: ما در تلاش هستیم که اعتراضات را ساماندهی کنیم و جلساتی را با دانشجویان در روزهای اخیر برگزار کرده ایم و با آن ها رودرو صحبت کرده ایم.

به گزارش پرمگ، محمد مقیمی در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر که تعدادی از دانشجویان این دانشگاه در پی وقایع اخیر ممنون الورود شده‌اند، گفت: یکی از مکانیسم های رسمی که دانشگاه در اختیار دارد، شورای انضباطی است و ترکیب شورای انضباطی به گونه ای است که هم دانشجو در آن عضویت دارد و هم استاد و مسئولین دانشگاه از جمله معاون دانشجویی دانشگاه. به تازگی دبیر شورای انضباطی دانشگاه تغییر کرد و برای اولین بار یک عضو هیات علمی که خود فعال دانشجویی بوده، به این سمت منصوب می شود.

مقیمی افزود: ما همیشه گفته‌ایم که رویکردمان در دانشگاه تهران این است که به جای ورود نهادهای امنیتی خودمان از طریق ساز و کارهای رسمی دانشگاه این کار را انجام دهیم.

رئیس دانشگاه تهران یادآور شد: مهمترین ساز و کار ما شورای انضباطی دانشجویان است. در حال حاضر و با توجه به شرایط فعلی شورای انضباطی را نسبت گذشته بیشتر فعال کرده ایم و بیشتر نگاهمان در این شورا تربیتی است.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: ما در تلاش هستیم که اعتراضات را ساماندهی کنیم و جلساتی را با دانشجویان در روزهای اخیر برگزار کرده ایم و با آن ها رودرو صحبت کرده ایم و حتی اگر دانشجویان تند ترین اعتراضات را هم داشته باشند، هیچ مشکلی هم برای آنها به وجود نخواهد آمد.

مقیمی درمورد ممنوع الورودی تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران گفت: تعدادی از دانشجویان در تلاش هستند در فرایند آموزش دانشگاه اخلال ایجاد کنند و یا از طریق روش های تهدیدی مانع حضور سایر دانشجویان و یا مانع حضور اساتید می شوند و یا از طریق توهین و تحقیر دیگران سعی می کنند محیط دانشگاه را متشنج کنند.

مقیمی افزود: به این افراد بارها تذکر داده شده و در مرحله جدیدی که روز گذشته اجرا شد، تعدادی ممنوع الورود شدند و پرونده انضباطی هم برای آن ها تشکیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه تهران گفت: موقتاً حضور این دانشجویان در محیط دانشگاه با ممنوعیت خواهد بود که البته موقتی است تا زمانی که پرونده تشکیل شود و تلاش می کنیم در اسرع وقت رسیدگی شود. این دانشجویان اگر مشکلی نداشته باشند قاعدتا به محیط دانشگاه بازخواهند گشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا