اخبار

بیش از ۳۰۰۰ مبلغ به موکب های مهران، چزابه و شلمچه اعزام می‌شوند

بیش از ۳۰۰۰ مبلغ به موکب های مهران، چزابه و شلمچه اعزام می‌شوند

مسئول اداره راهبری عملیات اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی گفت: درموسم پیاده روی اربعین ۱۴۴۴ هجری قمری طبق درخواست ادارات تبلیغات اسلامی سه شهرستان مرزی، بیش از سه هزار مبلغ به این مواکب، اعزام می‌شوند.

به گزارش پرمگ، حجت‌الاسلام والمسلمین تتار با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: اداره کل اعزام مبلغین با درنظر گرفتن فعالیت‌های تبلیغی در داخل کشور سعی بر آن دارد با اعزام مبلغ؛ فعالیت‌های تبلیغی گسترده‌ای در سه موکب اصلی مهران، چزابه و شلمچه انجام دهد.

وی تصریح کرد: مدیران کل شهرستان‌های خرمشهر، مهران و دشت آزادگان از مدتی قبل اعلام آمادگی کردند که برای موکب‌های برپاشده در مناطق مرزی سه گانه، نیاز به مبلغ دارند. با توجه به اعلام آمادگی شهرستان‌ها، بررسی‌های لازم انجام و مشخص شد که شلمچه  و چزابه  هر کدام به تفکیک احتیاج به هزار مبلغ و شهرستان مهران  به «هزار و پانصد مبلغ» احتیاج دارند.

مسئول اداره راهبری عملیات اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی افزود: با آغاز فعالیت «سامانه شمع»؛ تمام فعالیت‌های تبلیغی مبلغان اعم از«ثبت گزارش، ثبت فعالیت‌ها، اعلام ظرفیت‌های تبلیغی و دعوت از مبلغان» در این سامانه انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت: این درحالی است که متقاضیان در شهرستان‌ها با توجه به نیاز خود از طریق سامانه، ظرفیت تبلیغی شهرستانشان را اعلام می‌کنند  به طور مثال در شلمچه  که احتیاج به هزار مبلغ داشتند و هزار ظرفیت درخواست  از طریق «سامانه شمع» باز شد لذا پس از بازشدن ظرفیت هر طلبه با مراجعه به سامانه یکی از شهرستان‌ها را انتخاب کرده و اعلام می‌کند در یک بازه زمانی مشخص  در شهرستان مربوطه حضور یابد.

حجت‌الاسلام تتار گفت: بازه‌ زمانی برای حضور هر مبلغ در مواکب‌ مرزی «سه روز» است و اگر مبلغی بخواهد بیشتر از سه روز فعالیت تبلیغی انجام دهد؛ مانعی ندارد. مبلغین در این مواکب‌ از ۱۳ تا ۲۷ شهریور یعنی چند روز پس از پایان اربعین، حضور خواهند داشت.

وی بیان کرد: مبلغان پس از اعزام به منطقه موردنظر، با نظر رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان به مواکبی که نیاز به مبلغ دارند اعزام شده و فعالیت خود را آغاز می‌کنند این در حالی است که طرح عملیات در قالب یک کتاب توسط سامانه شمع و سازمان تبلیغات اسلامی در اختیار مبلغان قرار خواهد گرفت.

مسئول اداره راهبری عملیات اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: مبلغین در دوره حضور خود فعالیت‌های متنوعی اعم از «تبلیغ چهره به چهره، سخنرانی، اقامه نمازجماعت، گفتگو با کودکان و مشاوره» انجام خواهند داد.

وی با عنایت به جاماندگان اربعین یادآور شد: اداره کل اعزام مبلغ برای جاماندگان اربعین در کل کشور برنامه‌های مختلفی اجرا خواهد کرد که مراسم پیاده‌روی جاماندگان و تکریم پیرغلامانی که توان حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) را ندارند ازجمله این برنامه‌ها به‌شمار می‌روند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا