اخبار

ششمین المپیاد علمی حوزه‌های علمیه در قم آغاز شد

ششمین المپیاد علمی حوزه‌های علمیه در قم آغاز شد

دبیر علمی ششمین المپیاد علمی حوزه‌های علمیه از آغاز این المپیاد در قم و حضور آیت الله العظمی نوری همدانی در آیین پایانی این جشنواره و ماراتن علمی خبرداد.

حجت الاسلام امیرخانی گفت: ششمین دوره المپیاده حوزه های علمیه با حضور گسترده طلاب در حال برگزاری است.

وی اظهار کرد: دوره پنجم این المپیاد در سال ۹۶ برگزار شد و بخاطر مسایلی چون معذورات مالی و همچنین کرونا با تعویقی چند ساله مواجه شد که امسال با تأکید آیت الله اعرافی و حمایت معاون آموزش حوزه های علمیه، دوباره این جشنواره برگزار شد.

دبیر المیپاد علمی طلاب تصریح کرد: این جشنواره امروز ۷ بهمن ماه در بخش مرحله استانی در سراسر کشور برگزار شد. مرحله کشوری در روز چهارشنبه در مجتمع نرجس خاتون قم افتتاح می شود و در روز پنجشنبه نیز آزمون اصلی برگزار می شود و در روز جمعه ۱۲ اسفندماه نیز اختتامیه این مراسم با حضور آیت الله العظمی نوری همدانی برگزار می شود.

وی گفت : بیش از ۳ هزار طلبه در این المپیاد شرکت کرده اند. در همین راستا و در آزمون های اولیه ۲۷۰ نفر واجد حضور در بخش کشوری در چهار حوزه دانشی ادبیات، فقه، اصول ،علوم عقلی و تفسیر که مقاطع آن شامل صرف و نحو و بلاغت و فقه و اصول و علوم عقلی بود، شدند.

حجت الاسلام امیرخانی همچنین افزود: تقدیر از برگزیدگان با حضور آیت الله العظمی نوری همدانی انجام می شود. در این المپیاد شرط معدل داریم و همه کسانی که ۶۰ درصد امتیاز کسب کنند برتر هستند.

وی بیان کرد: نفرات اول تا سوم به عنوان ممتاز تجلیل می شوند و ما بقی شایسته تقدیر هستند و اگر در یک مقطعی کسی نمره بالای ۶۰ نیاورد از میان بالاترین ها تجلیل صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا