اخبار

در انتصابات فامیلی وزارت صمت به شایسته سالاری توجه نشده است

در انتصابات فامیلی وزارت صمت به شایسته سالاری توجه نشده است

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: متأسفانه در انتصابات وزارت صمت به مسئله شایسته سالاری توجه نشده است و برخی از افراد بدون سابقه کار و با فامیل بازی وارد این وزارتخانه شده اند.

به گزارش پرمگ، صدیف بدری در جلسه علنی امروز سه شنبه ۱۰ آبان ماه مجلس شورای اسلامی ضمن موافقت با استیضاح سیدرضا فاطمی امین گفت: وزیر صمت سال گذشته در همین مجلس از برنامه خود برای اصلاح رویه‌های موجود رونمایی کرد و معتقد بود که باید میزان تولید خودرو افزایش یابد و در بازار خودرو تعادل ایجاد شود اما همچنان میزان عرضه خودرو شکاف عمیق با تقاضا دارد.

وی افزود: بهبود کیفیت خودرو از دیگر وعده‌های فاطمی امین بود که متأسفانه محقق نشد. مردم از کیفیت خودروهای داخلی ناراضی هستند و حق دارند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس اظهار کرد: سالانه ۱۷ هزار نفر از هموطنانمان جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست می‌دهند و حدود ۳۶۰ هزار نفر هم مجروح و قطع عضو می‌شوند که این نشان دهنده کیفیت پایین خودروهای داخلی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: یک وعده دیگر بر زمین مانده وزیر موضوع حذف قرعه کشی خودرو است و علیرغم اینکه این وعده داده شد اما در سال جدید وزارت صمت اعلام کرد که به یکباره نمی‌توان قرعه کشی خودرو را حذف کرد.

بدری یادآور شد: متأسفانه شاهد خروج دلالان از بازار خودرو و کنترل بازار نیستیم. همچنین برای پر کردن شکاف عمیق بین عرضه و تقاضای خودرو قرار بر این بود که واردات خودرو انجام شود که متأسفانه هنوز محقق نشده است و درباره شرکت‌های واردکننده خودرو و برندهای وارداتی حرف و حدیث زیادی وجود دارد.

وی تصریح کرد: ساماندهی بازار خودرو نیازمند عزم جدی و رویکرد جدید در وزارت صمت است. همچنین در وزارت صمت شاهد شایسته سالاری نیستیم و عدم رعایت اصل شایسته سالاری در انتصابات سبب شده تا بیش از ۷۰ نفر بدون سابقه یک ساعت کار اجرایی و به صورت سفارشی یا فامیلی وارد این وزارتخانه شوند.

بدری در پایان گفت: نگهداری ۲۰۰ هزار خودرو در پارکینگ به بهانه افزایش قیمت را نمی‌توان افزایش تولید تلقی کرد. گزارش نظارتی وزیر از بازار با آنچه در کف خیابان و شهر وجود دارد، کاملاً متفاوت است ما و مردم، افزایش چندصددرصدی قیمت اقلام به صورت روزانه را نمی پذیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا