اخبار

دعوای رسانه‌ای ایران اینترنشنال و بی بی سی فارسی

 دعوای رسانه‌ای ایران اینترنشنال و بی بی سی فارسی

در پی انتشار یک فایل صوتی که از شبکه بی‌بی‌سی فارسی منتشر شد، تلویزیون ایران اینترنشنال نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و بین این دو شبکه دعوای رسانه‌ای روی داد.

در هفته گذشته توسط «رعنا رحیم‌پور»، خبرنگار بی بی سی یک فایل صوتی منتشر شد که آشکارا از تکه تکه و تجزیه شدن ایران خبر می‌داد.

وی در این فایل صوتی می‌گوید که، هدف از پشت پرده آشوب طلبی‌ها نه تنها دموکراسی نیست، بلکه تجزیه است و در رسانه سعودی ایران اینترنشنال ابلاغ شده که فقط با سران احزاب گفت‌وگو شود و به آنها تریبون داده شود!

ایران اینترنشنال در گزارشی واکنش خود به این موضوع را اینچنین نشان می دهد: «وکیل مدافع شیطان یا خبرنگار بی طرف بی بی سی».

اینترنشنال که خودش مدعی آزادی بیان اسا، خواستار برخورد شدید با این خبرنگار می شودو با لحن آمرانه و طلبکارانه ای می گوید که، بی بی سی با پول مالیات مردم بریتانیا و کارکنان اینترنشنال اداره می‌شود.

در بخش دیگری از این گزارش ۱۰ دقیقه ای که نشان می دهد که چقدر اربابان سعودی شبکه اینترنشنال بارها و بارها شبکه بی بی سی را، «آیت الله بی بی سی» خطاب می کند.

گفتنی است: طبق بررسی عملکرد ۵ رسانه بی بی سی فارسی، ایران اینترنشنال، صدای آمریکا، رادیو فردا، من و تو و صفحات مجازی آنها حاکی از این است که مجموع دروغ های این رسانه‌ها در طول مدت ۴۶ روز (از ۲۳ شهریور تا ۹ آبان) ۳۸۰۰۳ دروغ بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا