اخبار

اینترنت پرسرعت استارلینک در ایران فعال می‌شود؟

 اینترنت پرسرعت استارلینک در ایران فعال می‌شود؟

در شرایطی که کشور ایران درگیر اغتشاشات است، قرائن و شواهدی مبنی بر ورود اینترنت پرسرعت استارلینک به ایران مشاهده  می‌شود.

صاحب امتیاز این اینترنت ماهواره‌ای، ایلان ماسک ( مالک شرکت تسلا و اسپیس ایکس) است و هدف خود از راه‌اندازی اینترنت پرسرعت استارلینک را فراهم کردن اینترنت پرسرعت در تمام نقاط زمین و خصوصاً مناطق دورافتاده و فاقد دسترسی به اینترنت عنوان کرده است.

ایلان ماسک(مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس که اینترنت بدون محدودیت توزیع می‌کند) روز جمعه گذشته در صفحه شخصی خود نوشت که، ماهواره استارلینک برای دسترسی ایرانیان فعال می‌شود.

اینترنت پرسرعت استارلینک در ایران

اخیرا نقشه‌ آنلاین اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در فضای مجازی درحال دست به دست شدن است و برخی نیز ادعا کرده‌اند که موفق شده‌اند در داخل ایران به اینترنت استارلینک وصل شوند.

محمدجواد آذری جهرمی(وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات) فراهم شدن اینترنت پرسرعت استارلینک در تمام جهان را دور از انتظار ندانسته و در صفحه شخصی خود نوشته است که، «برای حضور در شبکه فیلتر‌گریز نیازی به نصب آنتن‌های استارلینک در «همه» جا نیست چراکه گوشی هر فرد احتمالا میکروبی‌تی‌اس یک شبکه فیلترگریز خواهد بود و  بنابراین اصولا چالش هزینه یا ظرفیت در این میان جدی نیست»

البته پرواضح است کهبه احتمال قریب به یقین نیت آمریکایی‌ها در ارائه اینترنت پرسرعت استارلینک، گردش آزاد و بدون محدودیت و بی چون و چرای اطلاعات و خوراک‌دهی به افکار عمومی ایرانیان از سوی بیگانگان و دشمنان خارجی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا