اخبار

بارش‌های مونسونی در حال درنوردیدن کشورهای منطقه

باران مونسونی

باران‌های سیل آسای مونسونی همراه با رعد و برق های شدید، درحال درنوردیدن بیشتر کشورهای منطقه است.

باران‌های سیل آسای مونسونی بیشتر کشورهای منطقه را درنوردید و باعث رعب و وحشت و خساراتی به ساکنین این کشورها شد. این بارش‌ها همچنان ادامه دارد.

شدیدترین و بدترین بارش‌های مونسونی در پاکستان

طی هفته‌های اخیر بارش‌های بی‌سابقه، سیل و رانش زمین در پاکستان ۳۴۰ قربانی گرفت و باعث تخریب و خسارت زیاد سدها و جاده‌های ارتباطی و …، در ایالت بلوچستان شد.

نیروهای ارتش پاکستان هم برای نجات گرفتاران در سیل برای نجات ۵۰ هزار خانواده گرفتار سیل با بالگردهای نظامی وارد عمل شدند.

سیل

مقامات پاکستان اعلام کردند، آمار قربانیان ناشی از باران های سیل آسا و سیل بی‌سابقه در این کشور بالغ بر ۳۴۰ نفر می‌باشد و ممکن است افزایش هم داشته باشد. باران‌های سیل آسای موسمی در پاکستان خسارت زیادی به مردم این کشور وارد کرد و در طی هفته اخیر ۵۴۰۰ واحد مسکونی تخریب شد.

سیل در هند
رسانه‌های خبری دیروز پنجشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ از کشته شدن ۷ نفر در شمال هند بر اثر اصابت صاعقه خبر دادند و گفتند، این آمار به ۴۹ نفر رسیده است.

صاعقه

بر اساس گزاش اسکای نیوز، همه این ۷ نفر که بر اثر صاعقه جان خود را از دست دادند اهل ایالت اوتار پرادش هند بودند. بیشتر قربانیان این حادثه، کشاورزان روستایی بودند. در این فصل لارش‌های موسمی در هند تا کنون تعدادی افرادی که در نتیجه صاعقه قربانی شده‌اند، از میزان افرادی که در نتیجه سیل جان داده‌اند، بیشتر شده است.

یمن

رسانه‌های خبری یمن گزارش دادند که، ۱۰ نفر بر اثر این بارش‌ها که از هفته پیش شروع شده، جان خود را از دست دادند.

عراق

اداره هواشناسی عراق از باران های سیل آسا که طی دو روز آتی در مناطق مختلف این کشور خواهد بارید، خبر داد.

طبق گزارشات واصله این بارش‌ها در مناطق مختلف کشورهایی مثل ایران، قطر، امارت، عربستان، کویت، عمان، بحرین و… نیز یا در حال بارش بوده یا برای این بارش‌ها برای روزهای آتی هشدار هواشناسی صادر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا