اخبار

قرار نیست کسی خبرنگاری را به دلیل مطالبه‌ گری بازداشت کند

قرار نیست کسی خبرنگاری را به دلیل مطالبه‌گری بازداشت کند

نایب رئیس دوم کمیسیون شوراها گفت: کسی قرار نیست خبرنگاری را به دنبال مطالبه‌گری بازداشت کند. اما وقتی خبرنگاری ابزاری برای اهداف دشمن می‌شود و دست به اقداماتی چون براندازی و جاسوسی می‌زند، بالطبع از نظام توقع می‌رود که با او برخورد صورت بگیرد.

به گزارش پرمگ و به نقل از ایلنا، در پاسخ به این سوال که با توجه به اطلاعیه اخیر دو نهاد امنیتی و نام بردن اختصاری از دو خبرنگار و پرداختن برخی رسانه‌ها به این موضوع، چقدر ضرورت داشت پیش از رسانه‌ای شدن این مساله از مراجع قضایی روند کار دنبال می‌شد، گفت: حالا اینکه اسم افراد آورده شده است، به دلیل آنکه من گزارش را واقعا ندیدم نمی‌توانم درباره آن حرفی بزنم. اما برخی خبرنگاران هم بودند که در همین راهروهای مجلس یا دولت مانند خانم مسیح علی‌نژاد دست به کارهای جاسوسی زده و اقداماتی علیه نظام انجام دادند.

آصفری افزود:‌ امروز خبرنگاری کار مقدسی است و خبرنگار باید به دنبال دغدغه‌ها و مطالبات مردم باشد و خبرنگاران سر پل ارتباطی بین مسئولان و مردم باشند. کسی قرار نیست خبرنگاری را به دنبال مطالبه‌گری بازداشت کند. اما وقتی خبرنگاری ابزاری برای اهداف دشمن می‌شود و دست به اقداماتی چون براندازی و جاسوسی می‌زند، بالطبع از نظام توقع می‌رود که با او برخورد کند. اما درباره این دو نفر چون اطلاعات ندارم، نمی‌توانم چیز بیشتری بگویم اما کلیات آن چیزی بود که گفتم.

وی در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام به چه صورتی است، گفت: ما اعتقاد داریم که باید مدیران واتساپ، اینستاگرام و تلگرام در ایران حضور داشته باشند و متعهد شوند که در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی فعالیت کنند و تا زمانی که این افراد تعهد ندهند و برنامه آنان در این حوزه‌ها مشخص نباشد، اعتقاد دارم که اول باید تکلیف این افراد مشخص شود و تعهد را به جمهوری اسلامی بدهند که اگر کسی تخلفی کرد و سواستفاده ناامنی از این شبکه‌ها انجام داد که مخل نظم امنیت عمومی شد، مشخص باشد در نهایت نظام باید گوش چه کسی را بگیرد و با او برخورد کند.

نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون شوراها در مجلس یازدهم افزود: در ترکیه به دلیل آنکه تلگرام خلاف مسائل امنیت آن است، این کشور قدم برداشت و استفاده از نرم‌افزار با محکومیت و جریمه همراه شد اما در ایران درآمدهایی را به جیب خودشان می‌زنند و چوبش را کسی که در داخل ایران است و از این فضا استفاده کرده می‌خورد. اگر قرار است اجازه فعالیت به این شبکه‌ها در ایران داده شود، باید این تعهد را به ایران بدهند و بعد بتوانند در ایران فعالیت داشته باشند. از زمان باز شدن آن اطلاعی ندارم اما متاسفانه فعلا فضای این پلتفرم‌ها بسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا