اخبار

گلشن چولاک اوغلو به دلیل توهین به اسلام بازداشت شد

گلشن چولاک اوغلو به دلیل توهین به اسلام بازداشت شد

گلشن چولاک اوغلو، آوازه‌خوان موسیقی پاپ ترکیه‌ای به دلیل توهین به اسلام بازداشت شد.

به گزارش پرمگ و به نقل از گاردین، این آوازه خوان ترک به دلیل اظهاراتی که درباره مدارس دینی ترکیه کرده بود بازداشت و روانه زندان شد. وی اواخر روز پنجشنبه به دستور دادستان ترکیه در منزل خود در استانبول و با اتهام «نفرت پراکنی» بازداشت و روانه زندان شد.

گلشن این اتهام را رد کرد و درخواست کرد که تا زمانی که نتیجه دادگاه مشخص شود وی را آزاد کنند. اودر یکی از کنسرت‌های چند ماه قبل خود به طرفدارانش گفته بود که، انحراف اخلاقی یکی از نوازندگان گروه به دلیل درس خواندن در مدرسه اسلامی است.

حالا با گذشت چند ماه از این ماجرا و با اینکه از این اظهارنظر خود عذرخواهی کرده و اتهام «تحریک مردم به نفرت پراکنی» را نیز رد کرده است، اما این باعث نشده مسئولین قضایی ترکیه از تعقیب قضایی و بازداشت او صرف نظر کنند.

«گلشن» مدعی است که، این اقدام دولت به وسیله کسانی که خواستار دو قطبی شدن کشور هستند مدیریت و راهبری می‌شود. منتقدان دولت ادعا می‌کنند که این اقدام تلاشی از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای تثبیت حمایت از پایگاه مذهبی و محافظه کار خود قبل از انتخابات ۱۰ ماه آتی است.

خواننده مشهور پاپ ترکیه که ویدئو‌ها و کلیپ‌های موسیقی او در شبکه یوتیوب صدها میلیون بازدیدکنده دارد به اتهام تحریک مردم به نفرت و دشمنی با مدارس دینی اسلامی بازداشت شده است.

«عمر چلیک»، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در توییتی نوشت: هدف قرار دادن بخشی از جامعه با ادعای «انحراف» و تلاش برای قطبی کردن ترکیه جنایت نفرت انگیز و ننگ بشریت است

گلشن بایراکتار که همواره به دلیل پوشیدن لباس‌های نیمه عریان، مورد خشم و انتقاد نهاد‌های مذهبی بوده اینک به دلیل اظهارات خود درباره مدارس اسلامی ترکیه بازداشت شده است.

این خواننده چند ماه پیش در یکی از کنسرت‌ها خطاب به هوادارانش گفته بود انحراف اخلاقی یکی از نوازندگان گروه به این دلیل است که او قبلا در مدرسه اسلامی درس خوانده است.

اینک و با گذشت چند ماه از توهین گلشن به مدرسه اسلامی امام خطیب، با وجود آن که او بابت اظهارنظر خود عذرخواهی و اتهام «تحریک مردم به نفرت پراکنی» را رد کرده، اما این باعث نشده نهاد‌های قضایی ترکیه از تعقیب قضایی و بازداشت او صرفنظر کنند.

«عمر چلیک»، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در پی این ماجرا در توییتی نوشت: نشانه گرفتن بخشی از جامعه به بهانه انحراف و سعی بر دوقطبی کردن ترکیه یک جنایت نفرت انگیز بوده بشریت ننگ است.

گاردین در ادامه نوشت: اردوغان و بسیاری از اعضای حزب عدالت و توسعه فارغ التحصیل مدارس دینی هستند. تعداد مدارس دینی در ترکیه در زمان اردوغان افزایش یافته و او وعده داده است که نسلی وارسته تربیت کند.

گفتنی است: کلیپ توهین گلشن نسبت به مدرسه اسلامی امام خطیب، پس از پخش گسترده در شبکه‌های اجتماعی ترکیه، خشم حامیان اسلام و رجب طیب اردوغان را برانگیخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا